Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elérhetetlen álom?

Elérhetetlen álom?

Figyelt kérdés
Most vagyok 30 éves és csak most tűztem ki egy életcélt magamnak,ez pedig az,hogy Japánban éljek.A probléma csak az,hogy Japánba nem könnyű letelepedni,kivéve angol tanárként,de az a munka nem vonz.Szerintetek így 30 évesen,ha megtanulok japánul,akkor lesz esélyyem munkát találni úgy,hogy csak érettséggim van?30 évesen nem késő már?

2020. máj. 29. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
soha nem késő.
2020. máj. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hajrá, drukkolok! Ha beleteszed a munkát, akkor sose kèső! :)
2020. máj. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hiszem, hogy ha valaki kitartóan keresi a módját és rugalmasan kezeli a dolgot, ki lehet jutni Japánba dolgozni.

Leírom, én hogyan csinálnám, ha ki akarnék jutni Japánba a nagy semmivel, ami neked van.


1) Megtanulsz japánul, N2 de inkább N1 szinten. Ez egy nagy semmi, hiszen Japánban mindenki beszél japánul, mégis alap követelmény, ha semmi mást nem tudsz felmutatni.

2) Angolból kell egy nemzetközileg elismert felsőfokú nyelvvizsga. Tudom, nem akarsz angoltanár lenni, de akkor is muszáj, mert enélkül nem adnak ki nyelvi munkára vízumot, ha nem vagy anyanyelvi. És ha mondjuk szállodában szeretnél recepciós-szerű munkát, valószinűleg ahhoz is tolmács jellegű vízumot kell igényelni. Érdemes még a TOEFL vagy legalább a TOEIC nyelvvizsgát letenni. Ez azért kell, mert a japán átlagember ezt ismeri legjobban, és az önéletrajzban ez mondd nekik legtöbbet.

3)Emellé tanulj meg 10 ujjal gépelni. Ez akárhová mész, jól jöhet.

4) Ha a fentiek megvannak, rákeresel minél több japán fejvadász cégre (természetesen japánul). Mindnek írsz egy japán és angol nyelvű bemutatkozó e-mailt, csatolsz hozzá egy japánban elfogadott formátumú japán nyelvű önéletrajzot.

4) Az e-mailben leírod, hogy milyen munkák érdekelnek, és hozzáteszed, hogy nem ragaszkodsz a nagyvárosokhoz, hanem bárhol Japánban érdekel munka. És amúgy is vonz téged a japán vidéki élet, és ha amúgy az általad megjelölt munka nincsen is, szivesen vállalsz bármilyen esetleg angolt is használó könnyű fizikai munkát, pl. vendéglátásban. Nincs ugyan gyakorlatod ilyesmiben, de szivesen betanulsz.

4) Hozzáteszed, hogy elérhető vagy állásinterjúra Skype-on angol vagy japán nyelven.


Ennyi. Mellette böngészhetned te is az álláshirdetéseket. Ha nincs válasz, évente egyszer rájuk írhatsz, hogy "frissítsd az önéletrajzodat" és újra biztosítsd őket a lelkesedésedről.


Hiszem, hogy előbb-utóbb találni fogsz valamit így. Mivel szinte minden külföldi a Tokió-Oszaka-Kiotó szentháromságot célozza, ha te azt mondod, hogy Kjúsú, Hokkaido, Yamagata stb is érdekel, sokkal jobb esélyeid vannak.

Ami a vendéglátást illeti, szintén a nyaraló-pihenő kisvárosokban nagy munkaerő hiány van a szállodákban, japán stílusú fogadókban (ryokan). Ide például csak tolmácsot biztos nem keresnek, de ha mellette hajlandó vagy szobákat előkészíteni, ételt felszolgálni stb. simán felvehetnek.


Amúgy ne legyenek illúzióid. Japánban az élet csak az első pár évben mesébe illő. Aztán keleti varázs megszokottá válik, maradnak a hétköznapok. Sok munka, kevés szabadidő, iszonyú tömeg. Ez nem Anglia, nem tudsz Magyarországra hazautazni egy hosszú hétvégén. Én kb. másfél évente jutok haza 4-5 napra. Ennyit látom a családomat már 10. éve. Hazautazni hosszú, fárasztó, drága. És ha évente csak egyszer tudsz kivenni egyben 1 hét szabit, amikor esetleg hazautazol Magyarországra, előbb utóbb ott lesz a dilemma, hogy és mikor utazol bárhova máshova? Pláne ha párkapcsolatod is lesz helyben, a párod máshová is akar majd menni, ez biztos.

Ha a családodat hívod Japánba, az ugyanúgy felemészti a szabidat, hiszen különben nem tudsz időt tölteni velük.

Szóval akkor költözz Japánba, ha számodra oké, hogy a magyar családodat és barátaidat ezentúl már szinte csak Skype-on látod majd.

2020. máj. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elnézést, a számozást elrontottam.
2020. máj. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vélaszokat,külön köszönöm a 3-as válaszát,sokat segített.Mindenképp megpróbálom.
2020. máj. 30. 07:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Érettségivel csak akkor tudsz letelepedni Japánba, hogyha valakihez hozzámész, akinek van már Japán állampolgársága. Nem, másként nem fog menni.

Megtanulsz Japánul? Több millió japán van, aki lehet jobban beszéli a nyelvet, mint majd te, akikkel ugyanúgy versenyezned kell az adott pozícióért. Mivel tudsz te többet felmutatni tőlük? Mindezt úgy, hogy te egyből hátrányból indulsz, mivel munkavállalóit kell kérvényeznie a cégnek, aki felvenne dolgozni. Mi az amit feltudsz mutatni, hogy megérje kiváltani ezt? Ott már nincs olyan, hogy csak fogod és kimész. Japán nagyon zárkózott ország, nem engednek csak be úgy mindenkit. Diplomával is a legkönnyebb út, hogy angol tanárnak megy ki az ember, diploma nélkül meg csak úgy megy, mint ahogy fentebb írtam.

2020. máj. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!