Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet legyőzni az...

Hogyan lehet legyőzni az önbizalomhiányt?

Figyelt kérdés
Mit kellene tennem? Sportolok, mozgok, olvasok, próbálok jó dolgokat csinálni. De aztán megállok a tükör előtt, és van, hogy sírva fakadok. A környezetemben mindenki azt mondja, hogy szép vagyok, és jó az alakom, de én nem ezt látom. Hogy fogadhatnám el magam? Van itt esetleg olyan, aki már kiküzdötte magát az önbizalomhiányból? Hogyan?

2020. máj. 29. 11:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Én lefogytam, póthajat rakattam, szemöldököt tetováltattam, megműttettem az orromat és feltöltettem a számat. Most jobban vagyok kicsit.
2020. máj. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
10%
Bevállalással.
2020. máj. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Igen!

Volt úgy 6-8 osztályig, hogy csúfoltak mert nem voltam megfelelő màsoknak, más volt a véleményem stb. És mióta nem találkozok velük, magamba vagyok úgy érzem bármire képes vagyok, ha akarom és elengedtem ezeket a negatív gondolatokat és úgy döntöttem nem érdekel azoknak az embereknek a véleménye akik csak lehúznak.

Most már szépnek érzem magam, energia dúsnak, találtam új barátokat is ès rájöttem, ha magamat adom akkor letudom győzni az önbizalomhiányt, mert akkor utáljanak azért aki vagyok igazából, mint hogy a félős kislányért aki voltam.

Találd meg önmagadat, vagyis inkább ismerd meg magadat és főleg fogadd el a testedet mert vele kell élned és ha ez nem megy akkor képtelen leszel élvezni az életedet!

Sok sikert! És ha értél el változást majd irj.🥰😚

2020. máj. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek, ment a zöld kéz. Kedves utolsó most nagyon meghoztad az életkedvem.. 🥰


Nem én pontoztalak le Titeket!!!

2020. máj. 29. 12:47
 5/14 anonim ***** válasza:
53%

Le lehet, de ezt nem legyőzni kell (mert ezzel azt jelented ki magadnak hogy nem vagy elég magadnak most úgy ahogy) hanem beinvitálni azt amit szeretnél, ami már vagy.

A fókuszodat kell átterelned máshova és ezeket a gondolatokat pedig megkérdőjelezned amiket azt hiszed hogy magadról gondolsz és igaznak veszel be. (98%-a nem igaz) Nem kell megfelelned mindenkinek, és engedj az életebe nyugodtan ítéleteket. Ki nem kakilja le ha valaki beszól? tudod az csak egy nézőpont, nem a valóság. Szóval jelenleg félsz hogy megítélnek mert igaznak gondolod a negatív dolgokat magadról. Biztos hogy igaz? nem hiszem, mert nem próbáltál még valami mást ki és hogy más esemény történjen veled. (pl leszólít egy srác, vagy te őt...stb) akármi a lényeg hogy ehhez gyakorolni és cselekedni kell. :) kitartást menni fog ha elköteleződsz magadhoz és egyik ítélet sem igaz. :)

2020. máj. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Köszi a lepontozásokat. De ha nem vállalsz be eseteket, nem teszed túl magad a félelmeiden, nem fogsz soha elindulni az úton, amit szeretnél.
2020. máj. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#5 köszönöm, nagyon biztatóak a szavaid! :)

#6! Nem én pontoztalak le, nekem minden jóindulatú kritika segít, én zöld kezet adtam neked is, ahogy az elsőnek is, és mindenkinek.

2020. máj. 29. 13:30
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

Olvasás, mint önismereti, önfejlesztő könyvek? Vagy hogy érted?


Ezen felül pszichológus tudna segíteni. Ő fog tudni mutatni neked reális tükröt, át tud vezetni a téves hiedelmeidből a valóságba.

2020. máj. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Olyan könyvek is érdekelnének. De az olvasást konkrétan úgy értettem, mint kikapcsolódás. Úgy érzem magam olyankor, mintha én is abban a történetben lennék, gondtalanul. Egy más világ. A külvilág megszűnik és ezek a “problémáim” eltűnnek egy kicsit. Tudom, hogy sokak számára ez hiszti el tűnhet, és pár év múlva bizonyára ha visszaolvasom ezt a kérdést, felnőtt fejjel majd azt kívánom, bárcsak ennyi “problémám” lenne..
2020. máj. 29. 14:20
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem, ezt nem szabad elbagatellizálni. Ez fontos dolog.

Olvasás, mint menekülés a valóság elől.

Szóval ez így durva megfogalmazva, de ez is inkább csak a helyzet súlyosságát jelzi. Semmiképp se állj le az olvasással, csak ez így érdekes.

2020. máj. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!