Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a velemenyetek errol az...

Mi a velemenyetek errol az egesz #BlackLivesMatter dologrol?

Figyelt kérdés

Mivel ugye minket ez konkretan nem erint, ezert vagyok kivancsi, nyilvan az amerikaiaknak ez fontosabb tema, de en akkor is tulzonak tartom azt, hogy a tobbseg egyetert a lazadozassal, gyujtogatassal es ezekkel, amik most emiatt mennek. Olyan embereket bantanak, akik nem konkretan az ellensegeik azzal, hogy random gyujtogatjak fel a boltjaikat, hazaikat, raboljak ki oket, stb. Az amerikaiak eleve hajlamosak mindent iszonyatosan tulkapni, olyan szinten triggerelhetoek barmivel, hogy az hihetetlen.

Egy olyat olvastam ma, feher embertol, hogy te feherkent akkor is priviledged vagy, ha egy utolso hajlektalan vagy az utcan. Mi az oka ennek a tulzasnak naluk, vagy egyetertetek esetleg vele? (Nem pontozok le senkit, velemenyek erdekelnek.)


2020. máj. 30. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem nagyon túl van tolva manapság a #blacklivesmatter.
2020. máj. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez most nem siman manapsag, hanem egy napokban tortent esemeny miatt van.
2020. máj. 30. 21:12
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Egyes infók szerint a csávó, aki elkezdte a gyújtogatást beépített rendőr.

A tüntetések amúgy is békésen kezdődtek, amíg a rendőrség agresszívan fel nem lépett.

Én egyetértek a tüntetéssel. A gyújtogatással nem, de ahogy olvastam a tüntetők többsége sem. Bajok vannak ott a rendőrséggel, már évek óta beszélnek róla, de nem csinálnak semmit, hát most telt be a pohár.

A "fehér hajléktalan is priviliged" szerintem inkább arra értik, hogy a rendőrök úgy általában jobban kezelik a fehéreket, legyen az hajléktalan vagy nem, mint a feketéket.

2020. máj. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
Plusz 2006-ban a magyar ember is gyújtogatott, szóval...
2020. máj. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Hogy legalább 5 évet késett a kérdésed.
2020. máj. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hogy kesett volna mar? Ez a dolog most tortenik, ebben a pillanatban. Persze voltak regen is kivalto dolgok, amikor epp felkaptak megint, de en a jelenlegi allapotokkal kapcsolatos velemenyekre vagyok kivancsi.
2020. máj. 30. 23:16
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Te nem érted, George Floyd kb a 20 ilyen felkapott ügy az elmúlt pár évben.


Pl.: 2016ban ugyan ilyen tüntetések voltak, bolt fosztogatások pár autót felgyújtottak stb...


Ha a kérdéseden a dátumot átírnánk 2016ra tökéletesen megállná a helyét.


Mondom, legalább 4 évet késtél, de akár azt is lehetne mondani, hogy 7 évet.


Nem sértegetés, nem provokáció, csak légyszi ne kezed úgy a dologt, mintha ez egy meghökkentű teljesen új hír lenne attól hogy te most hallottál erről előszőr.

2020. máj. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem most hallok rola eloszor, de eddig nem ebbol allt az egesz Twitter feedem megallas nelkul egesz nap. Mar mute-olnom kellett a black, blacklivesmatter, poc kifejezeseket, hogy ne vesszen el az a tartalom, amiert alapbol fent vagyok, a sok ilyen poszt kozott. Amikor legutobb volt valami fekete csaj, akit lelottek, arrol ment a lazongas kb egy napig es annyi, de nem ilyen mertekben, mint most.
2020. máj. 30. 23:41
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem hogy túl van tolva az egész. Ez a Floyd egy többször is elitelt bűnöző volt. De hát, ez van valamiért muszaly tuntetni
2020. aug. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!