Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az az érzésem, hogy...

Miért van az az érzésem, hogy valami nem stimmel a világgal?

Figyelt kérdés

Gondolok a netfüggőségre és arra, hogy a facebook egy alap dolog lett és csodálkoznak azon, akinek meg nincs. És itt van a facebook, instagram, twitter meg egyéb ilyen függőségek. Valamint az ott látható képek. A szelfi-mánia. Mindenki csak a szépet és jót mutatja magáról. A hiúságról ne is beszéljünk. Nekem ez jön le a szelfizésről, ahogy pózolnak meg ahogy az emberek csinálják magukról a képeket.

Mindenki bele van hülyülve az okostelefonba.



És akkor még ott van az is, hogy talán túl nagy szerepet kap az esztétika is.

Meg a mai divat miatt egyre több ember ellenszenves nekem. Gondolok az ecsethajú vagy összekötött hajú férfiakra. A nagy keretes szemüvegekről meg nem is beszélve.

A lányok pedig viszont jól néznek ki, de ugyanakkor beképzeltebbek.


Lehet, hogy csak én látom így ezt a világot. Más is így látja vagy csak én?

Tudom, én sem vagyok tökéletes, de vajon tényleg a világgal van a gond?



2020. máj. 31. 20:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Nem a világgal van a baj, hanem a benne élő emberekkel.


Szedd ki az embert a bolygóról.. maga lenne a Kánaán :D Burjánzana a növényzet, az állatok élnének békében, meglenne az egyensúly.

2020. máj. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
7 milliárd ember él a földön, mindenkinek lesz valamivel valami baja. Nem vagy különleges. Bár a felsoroltakkal egyetértek nagyjából, nem érdekel, hogy az ecsetfejű insta pózer gyökerek mit csinálnak. Ezzel le is van tudva részemről a dolog.
2020. máj. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Mert ezt sokmindenki érzi, de minimálisan tesznek ellene.
2020. máj. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
35%
De jó látni kezdő felébredőket. Így tovább, testvér.
2020. jún. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
A világ sosem stimmelt.
2020. jún. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
55%

Én meg ezeket a magadfajta különleges hópelyheket nem kedvelem. Tetszik vagy sem, modern világban élsz, ideje alkalmazkodni. Leszólhatod az ecsetfejű gyerekeket, de ha felnőttként éltél volna a 70-es, 80-as években, visítva röhögtél volna az akkori divaton. Perszepersze tudjuk, szerinted #régenmindenjobbvolt.

Folyamatosan facebookozni, instagramon lógni sem kell. Kötelez rá valaki? Tudtommal jogodban áll eldönteni, hogy akarod-e használni ezeket. Meg komolyan az a problémád, hogy “csak a jót mutatják”? Mit kéne mutatni? Lefotózni, hogy rájuk jött reggel a fosás vagy hogy lekésték a vonatot? Nyilván a szép pillanatokat örökítik meg és azt osztják meg a világgal. Ha zavarnak a szelfik, töröld/kövesd ki a szelfiző ismerőseidet.

A te fajtádnak sosem volt jó semmi. Ha 50 évvel korábban éltél volna, akkor meg azon nyavalyognál, hogy milyen pocsék lett a világ, amióta van tévé. Vagy újság. Vagy amióta megtanultunk írni. Mindig lesznek olyanok, akiknek minden újdonság egyenlő az ördöggel. Csak sajnálni tudom az ilyeneket, de őszintén. Boldogtalan ember lehetsz.

2020. jún. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

#6 Te is ferdítesz ám rendesen. Attól, hogy valaki leírja konkrétan, hogy mi a baja a mai dolgokkal(és NEM mindennel, ami új), attól nem lesz egy begyepesedett, örök elégedetlenkedő idióta, ahogy te állítod. Ezek tényleg létező problémák, én fiatalként a nagy részével simán egyetértek, sőt, még lehetne folytatni.


Különleges hópehely, ettől? Hol is van az előírva, hogy muszáj beállni a sorba, és mindent feltételek nélkül elfogadni? Én épp az ellenkezőjét gondolom, ha valaki feladja a kritikus gondolkodását, és bármi történik körülötte, elfogadja, és hozzáromlik a társadalomhoz, elveszíti az identitását, az egyéniségét. Ha te ilyen vagy, akkor én sajnállak téged, szemellenzős barátom. Ha nem, akkor oké, tudod, végletek között is van élet. ;)

2020. jún. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
97%

#7 Itt sosem a kritikai gondolkodásról volt szó. A kérdezőfélék esetében nem.

Kritikai gondolkodás lenne, ha eldönti, hogy neki nem tetszik a közösségi média világa és nem kíván részt venni benne. És pont, ezzel vége is a sztorinak. De neki ez nem elég, át kell menni megmondóemberbe meg erkölcs-csőszbe, aki kijelenti, hogy ő tudja mi a hiba a világgal és szar minden és mindenki. Ecsethajú kamaszgyerekek teszik rosszá a világot, ugye? Meg szelfiző lányok. Ne nevettessetek. Inkább a valós problémáknak szentelnétek ennyi figyelmet, nem a fejetekben lévő hülyeségeknek. Lehet lepontozni, ha attól megnyugodtok. (Ha nem lennének netes oldalak, hol adná ki a kérdező a kis gondolatait? Ismerősök gondolom nem vevők erre... Egyből nem olyan rossz dolog az az internet.)

2020. jún. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

#7:

A magatokfajta lázadó kiskölykökkel nem érdemes vitatkozni.

2020. jún. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem is röhejes a kérdező.

Annyi baja van, hogy vele a kutya nem foglalkozik és kész.

Ez meg a halálom, amikor azt hiszi az ostoba, hogy mekkora különleges, mert neki nincs Facebookja.

Mert a Facebookon mindenki ecsetfejű meg szelfizik.

Amikor meg leírom, hogy vannak baromi jó funkciók, akkor meg csap kapkodja a levegőt, mert rájön, hogy irgalmatlanul nagy hülye.

2020. jún. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!