Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érdemes össze írni/ számon...

Érdemes össze írni/ számon tartani, hogy mire mennyit költ az ember? És ezt úgy értem, hogy tényleg minden forintot leírni. Te számon tartod?

Figyelt kérdés

2020. máj. 31. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha A? kíváncsi vagy rá; B, úgy érzed, hogy sok a kiadásod, és; C, változtatni szeretnél az eddigi életeden, akkor igen, célszerű. Idővel D, takarékoskodni is megtanít.
2020. máj. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem igen, én ezt csinálom minden hó végén. Összeírom a számlákat és az utalásaimat egy excel táblába kategóriánként, pl. táplálkozásra/szórakozásra költött pénz. Ez azért jó, mert össze tudom hasonlítani, korábbi hónapokkal, illetve nem leszek olyan mint néhány ismerősöm akik azt hiszik a bank szolgáltatójuk sunyiban vonja le a pénzüket.
2020. máj. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
én is szoktam
2020. máj. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Számon tartom, havi és éves szinten is összeszámolom.
2020. máj. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Én kemény másfél évig írtam. De nagyon "bekattant" tőle valami odabent, akkor csapott arcon a felismerés, hogy mennyi időt áldoztam erre amikor bal kézzel tettem az aprót az automatába, jobbal meg írtam, hogy "90 Ft kiadás".
2020. máj. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is csináltam egy darabig, de csak annyi értelme volt, hogy nem kellett belogolnom az internet bankba, hogy lássam, már megint qrwasokat költöttem, mert le volt írva egy füzetben...

Spórolni úgy tanultam meg, hogy összeírtam a legalapvetõbb szükségleteim napra leosztva, utánajártam hogy lehet a lehetõ legolcsóbban megoldani és onnantól kezdve ahhoz a büdzséhez ragaszkodtam minden nap.

2020. jún. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%
Van akinek segít optimalizálni, nekem csak érdekességképpen jó, hogy lássam, mennyit költök mire.
2020. jún. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor van értelme, ha változtatni szeretnél. Pl. csökkenteni a kiadásaidat. 2 hónapig írod pl. a normál életmeneted mellett, majd előveszed és kielemzed. Megkeresed miaz, amire nagyon sokat költöttél indokolatlanul és a következő hónaptól ezeket megpróbálod lejjebb faragni. Vagy kidolgozol bármilyen taktikát, ami segíthet, hogy ne folyjon ki a pénz a kezeid közül.

Csak úgy írni állandóan semmi értelme. Én akkor szoktam ezt alkalmazni, ha érzem, hogy kezdek túl laza lenni anyagi szempontból.

2020. jún. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!