Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miert veszelyes közölni...

Miert veszelyes közölni valakivel az elharito mechanizmusait?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam egy oldalon: "Nagyon veszélyes a másik ember álarcait, maszkjait levenni, játszmáit feltárni! Óvakodjunk attól, hogy a másikban felfedezett énvédő reakciókat – csupa jószándékból – elmondjuk neki."

De nem indokoltak meg.


2020. máj. 31. 22:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%
közölni
2020. máj. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%

#2

Akkor végképp értelmetlen!

Miért kell bárkivel is közölni az ő elhárító mechanizmusait?

Nyilván tud róla.

2020. máj. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
#3 kerlek a tovabbiakban ne nyilatkozz, ha ilyen szinten nem ertesz a temahoz.
2020. máj. 31. 22:13
 4/18 anonim ***** válasza:
43%
Nem elhátrító mechanizmus, én-védő mechanizmus. Amikor valaki nem akar tudomást venni a saját hibáiról vagy nem is tud róluk és védi saját magát. Pl. "Én nem vagyok alkoholista,mert..." és itt jönnek a kifogások, én-védő mechanizmusok. Legalábbis én ezt szűrtem le. Nem veszélyes,csak haszontalan. Hiába mondogatod neki,hogy ez meg az a hibája,ha neki nem áll szándékában tudatosítani magában vagy ha tudja is,nem is akar változtatni.
2020. máj. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%

#4

Az a fő, hogy te viszont baromira értesz hozzá, hiszen el tudod dönteni, hogy én nem értek hozzá. Mégis te faggatódzol a Gyakorin, hogy valaki magyarázza el neked.

De én legalább írni tudok.

És ne izgulj, léptem, mert untatnak a rébuszaid!

2020. máj. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

6

A "nyilvan tud rola" mondatod elarulta, hogy semmit nem ertesz hozza. Szoval el tudom donteni, igen... :)

2020. máj. 31. 22:20
 7/18 anonim ***** válasza:
42%

Pedig teljesen igaza van a 6-nak!

Aki álarc mögé bújik, játszmákat folytat, azokat tudatosan teszi, mert valamit el akar rejteni. Ha te odamész, ezeket lehántod róla, akkor ott marad pőrén és védtelenül, sarokba szorítva. (Természetesen mindez képletesen!) A sarokba szorított állat is támad - mert a legjobb védekezés a támadás - és ott fog elkapni, ahol ahol a legsérülékenyebb vagy. Ezért veszélyes.

2020. máj. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

8

A vedekezo mechanizmusok TUDATTALAN folyamatok, tehat teljesen ertelmetlen amit irsz! Hozzaertotol varok valaszt.

2020. máj. 31. 22:54
 9/18 anonim ***** válasza:
54%

"Aki álarc mögé bújik, játszmákat folytat, azokat tudatosan teszi, mert valamit el akar rejteni"


majdnem jó. azzal a kivétellel, hogy nem tudatosan teszi, hanem a tudatalattijából védekezik. ha tudatos lenne ezekre a dolgokra, akkor abbahagyná előbb-utóbb

2020. máj. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
23%

#9

8-as vagyok és engem is sikerül/ne megsértened, ha egy szinten állnánk. De nálam lyukra futottál, mert a szakmámból kifolyólag tanultam pszichológiát és "némileg" értek hozzá, de nálad biztos többet. A maszk és a játszmák, MINDIG tudatos cselekmények.

De nem kínlódom veled tovább, kérdezd meg a terapeutádat, legalább legközelebb is lesz témátok! Jobbulást!

2020. máj. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!