Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Emberek mi ez a rengeteg...

Emberek mi ez a rengeteg előítélet? Miért a szakma, végzettség, foglalkozás alapján alkottok ennyien véleményt?

Figyelt kérdés

Magamról: Első éves egyetemista vagyok, friss gyakornok és szeretnék egy éven belül már teljes állásban kilépni a munkaerőpiacra. Imádom a szakmám, de rengeteg trágár beszólással találkozunk ez miatta a szaktársaimmal, illetve megfigyeltem, hogy nagyon sok szakma miatt leszólnak embereket.


Az lényegtelen, hogy milyen szakon vagyok, mert nem az a cél, hogy kommentben kezdődjön a beszólogatás. A célom most az, hogy olyan emberekhez szóljak akik végzettség alapján ítélnek meg: miért?


Az az ember többnek gondolja magát, aki bunkózik? Találkoztam már 2 diplomással eleve jó szociális háttérrel, vagy olyannal, aki a 8 általánost se végezte el, de mégis görbe tükröt mutatva viselkedik és szólja le a másikat.


Én nem nézek le senkit, fogalmam sincs, hogy jut eszébe valakinek az ilyen magatartás. Mind a fizikai munkát végző gyári, mind a kétkezi barkácsolós munkás, az eladó, mind ugyanolyan fontos emberek, mint Ti, hisz nem veszitek észre, de ők is értünk dolgoznak. Annak meg nagyon örülök, hogy vannak több diplomát magaénak tudó sztárközgazdászok (mert ugye itt mindenki az), hisz rájuk is szükség van a világ működéséhez, de bárki is azért érzi magát többnek, mert bántja azt, akinek ne adj Isten alacsonyabb végzettségge van?



2020. jún. 1. 01:50
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

A lenézés egy mentális betegség, végzettségtől függetlenül lehet valakinek.

https://www.youtube.com/watch?v=rCliEu03luw

2020. jún. 1. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Egy bizonyos oldalról közelíted meg a problémát. Ez amit elmondtál, az mind igaz.

Ugyanakkor van egy mondás, hogy a takarítónő, nem véletlenül lesz takarítónő.

Annyi a képlet, hogy egy adott halmazba tartozó embercsoport, huzamos ideig és folytonosan, egy adott viselkedésformát generált, ami általánosságban jellemző volt a csoport minden tagjára. Ebből az évek során lehetnek kivételek, de ebben az esetben, már azt kell bizonyítani, hogy az egyén a kivétel és nem az az általános.

Mivel elismered, hogy elődeid és környező embertársaid sem síkhülyék, ezt a már fennálló sztereotípiát igenis megfontolod és nyomait keresed, mert ha nem teszed valószínűleg pórul jársz.

És itt jön az, hogy ezért még nem kellene lenézni senkit. Az emberi gonoszság, irigység, hatalomra való törekvés, mások eltaposása jelenik meg itt, amik olyan csoportok ellen irányul, mely a jelen felfogás szerint kevéssé szolgálja a társadalmat.

Pl. régebben egy történésznek nagyobb szerepe, szava és tekintélye volt, mint ma van. Ma, ahogy te is írtad az informatikusoké, közgazdászoké a pálya. 50 év múlva, pedig lehet a geológusok és a földrajztanárok lesznek a nyerők.

Ezzel a magatartással a saját félelmeit, irigységét, bajait vetíti ki másra.


Természetesen minden elvégzett munka hasznos és társadalomépítő. Azt kellene még sok embernek megtanulnia, hogy a lehető legjobb tudása szerint járjon el a legkisebb munkafolyamat elvégzésekor is.

2020. jún. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb dologra ne keress magasabb szintű logikát. Sok ember egyszerűen a neveltetése, múltja, környezete miatt rosszindulatú. Ne foglalkozz velük és ennyi. Ennél többet nem tehetsz.
2020. jún. 1. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2: De ma már nem úgy van, hogy elmész egy állásba (történész kutató az MTA-nál vagy takarítónő egy kórházban) és onnan mész nyugdíjba. Egy történész is takarít egyszer két hétig, máskor fél évig, én is voltam közmunkán 2 diplomával, aneszteziológus ismerősöm még nem találta ki, mihez kezd GYES után, de nem szeretne orvos lenni, stb.
2020. jún. 1. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mert fokmérője, hogy hova jutott egy ember.

Feladom a magas labdát, aztán csapd le, ahogy gondolod.


Amit megtudtunk rólad az elején:

Van egy akármilyen egyetemi szak, amin első éves vagy, tehát most végezted távoktatásban a második félévet. Ami mellett már dolgozol, sőt 4 félév alatt el is akarod végezni, vagy legalábbis heti 40 órában dolgozni az egyetem mellett. Ebből tudod mi jön le egy átlagembernek, akinek van fogalma a BSC rendszerről? Hogy valami igazán alja büfé szakon bohóckodsz, amire nem hogy tanulni, bejárni sem kell gyakorlatilag és kapsz majd egy semmitérő diplomát, és leszel egy okostojás, aki semmihez sem ért igazán.


Na most látod, miért is olyan egyszerű minimális információ alapján prekoncepciókat gyártani :)

2020. jún. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mo.-n ez nagyon menő tevékenység: baj az, ha valaki tud/nem tud/elér/nem ér el valamit, a lényeg, hogy a másikkal, és nem magammal kell akkor is foglalkoznom.
2020. jún. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kutyak is megszagolgatjak egymast es utana dontik el, hogy erdekes vagy nem. Szamit, hogy kinek milyen illata van.
2020. jún. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ilyen az ember. Mi magyarok különösen túl sokat foglalkozunk másokkal ahelyett, hogy magunkból próbálnánk kihozni a legjobbat.

Én híresen békítő egyén vagyok, vagy éppen megpróbálok rávilágítani ilyen témákban más nézőpontokra is. Nem feltétlenüp jobb, vagy rosszabb egyik ember a másiknál. Csak más. És a másságot sokan nehezen fogadják el.

2020. jún. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Négyes, ez igaz. Én úgy értettem, hogy egy adott munkahelyen. Ha másik munkahelyre mész, ismét tiszta lappal kezdesz és ha eddig geoinformatikus voltál ott még lehetsz targoncás is.
2020. jún. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is minden ember munkájára szüksége van a társadalomnak, hogy működni tudjon. Le nézni senkit se szabad csak a beteges mentálisan zavart egyének tartják többre magukat másoktól. Lehetne sorolni kire miért van szükség itt minden emberi munka fontos, hogy rendben menjen minden.
2020. jún. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!