Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mas is van igy, hogy rosszul...

Mas is van igy, hogy rosszul erezne magat, ha nem lenne a neve elott dr.? Ebbol vegul semmi nem lett, orvosok/ugyvedek lettetek, vagy phd-t irtatok?

Figyelt kérdés

2020. jún. 1. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy micsoda? Nem értem.
2020. jún. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
én most járok az orvosira de ha más szakra megyek akkor is írnék phd-t
2020. jún. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem magam rosszul. Tervben sem volt.

A második mondatot nem értem.

2020. jún. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Metionin ***** válasza:
100%

Én most csinálom a phd-t de a dr. előtag pont nem izgat. Majd ki lesz írva az ajtómra meg a publikációkban, ahol fontos. Postaládára, személyi igazolványra szívem szerint nem írnám ki.


A 2. mondat amúgy az akart lenni, hogy megvalósult-e a tervezett dr. a név elé és ha igen, akkor milyen módon (orvos/ügyvéd vagy phd).

2020. jún. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A homlokomra nincs ráírva, ha meg a végzettségeimről kérdeznek, jóformán így is leborulnak előttem, szóval engem nem kifejezetten zavar, hogy MSc után inkább pénzt akartam keresni, mint kutatni.


Nálam a PhD lenne egyedül esélyes, informatikai vagy természettudományi területen, de amennyire belekóstoltam az akadémiai tevékenységbe... Nem vagyok benne biztos, hogy szeretnék részese lenni annak a hiénapiacnak olyan áron, hogy otthagyom a jelenlegi karrierem. Ez egy nagyon nehéz kérdés számomra, hiszen a doktori címért, mint sikerért kudarcot kellene vallanom a munkámban és egyelőre nem szeretném meghozni ezt a döntést.


A PhD egy álom egyébként nekem is, bár inkább bakancslistás feladatnak mondanám: olyasminek, amit mindenképp szeretnék, mielőtt meghalok. Viszont reálisan nézve inkább valamikor 40-50 éves korom körül lenne ideális nekivágnom, nem 30 éves korom körül, tartalék nélkül. Így is 9-10 évet lehúztam a felsőoktatásban, 3 papírral. Ideje dolgozni.

2020. jún. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem igazán értem, amit kérdezel, de én nem változtam semmit attól, hogy a jogi egyetem után a nevem elé került a "dr". Ezen nem múlik semmi. Nem is használom, amikor nem muszáj.
2020. jún. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem pontosan, mit szeretnél tudni.

Én munka mellett csináltam meg a PhD-t, 6 év kellett hozzá.

Beírattam az irataimba és használom is, mert büszke vagyok rá, és sok munka van benne.

2020. jún. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
74%
Államvizsgára készülő orvostanhallgatóként azért rosszul esne, ha hamarosan nem kerülne oda a nevem elé a dr. Persze nem ezért mentem orvosira és nem tervezek indokolatlan helyzetben a doktor címmel villogni.
2020. jún. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
A foglalkozásdoktori és a PhD között olyan a különbség, mint a Trabant és a Jaguar autómárka között. Nekem a cím és a fokozat is megvan. PhD képzésen tetszett, hogy csak 10% szerez fokozatot, és van szelekció.
2020. júl. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyen helyesírással és értelmezhetőséggel nem csoda, hogy neked nem sikerült.
2020. júl. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!