Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hány éves korotokban éreztetek...

Hány éves korotokban éreztetek először ízületi fájdalmat?

Figyelt kérdés

Kicsit le vagyok döbbenve, hogy körülöttem mindenki hátfájós, térdfájós, könyékfájós vagy tropára ment valamelyik ízülete. Kicsi korom óta sportolok, ezért szinte számítottam rá, hogy nekem lesz először ilyen problémám, ehhez képest viszont 20-25 éves kora körül már mindenkinek van valami ilyesmi panasza... Én egyelőre semmit sem tapasztaltam (lekopogom).


Nektek mikor kezdődött?


2020. jún. 1. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
21 éves koromban kezdtem vendéglátásban dolgozni, nehéz súlyok cipelése, napi 12 óra, 30 perc szünet, folyamatosan talpon, szünetben is, mert sehol nem volt hová leülni. Fél éven belül hátproblémáim lettek. Már 2 éve nem ott dolgozom, de még mindig szokott néha fájni a hátam. Ilyen munkakörökben szerintem mindenkinek vannak ízületi problémái kortól függetlenül.
2020. jún. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tizenéves koromban, térd ill.csuklófajdalmam volt. Ortopédián voltunk,azt mondta veleszületett laza izületeim vannak így próbáljam kímélni. Húsz körül voltam,amikor mindkét vállam elkezdett fájni. Valószínűleg periartritisz, időnként fellángol a gyulladás,olyankor fáj pár napig,de volt,hogy gyógyszer kellett rá egy hétig. Az elmúlt 5-6 évben már a derekam is fáj, de ezt betudom annak,hogy nővér vagyok és sokat emelek nehezet. Én is sokszor egy rakás szerencsétlenségnek érzem magam,de úgy vagyok vele,hogy lehetne nagyobb bajom is. :)

31/n

2020. jún. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már nagyon korán, leginkább 15-17 évesen a térdemnél.
2020. jún. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tízen éves koromban sok csontomat eltörtem, azóta fájnak folyamatosan.

Emellett én általában a combtövemben érzek fájdalmat.

2020. jún. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Én tavaly, mikor elkezdtem irodában dolgozni és napi 8 órát ülni, főleg deréktájon. Mondjuk elkezdtem utána többet edzeni meg jógázni és azzal kordában tartom, de ha kimarad 2-3 hét torna, egyből megérzem :D

(27 évesen)

2020. jún. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Metionin ***** válasza:
Hát volt ami már kiskoromban is fájt balett miatt, pl. a csípőm de miután megálltam a növésben, ez elmúlt. Így olyan, ami "alapból" fáj, nincs most sem, volt viszont balesetem, aminek a nyomait olykor érzem de az csonttörés volt, nem ízületi probléma. Kollagént szedek, az sokat segít a meglévő fájdalmon is és megelőzés céljából is. 30 vagyok.
2020. jún. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!