Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan bírkózzak meg ezekkel...

Hogyan bírkózzak meg ezekkel a gondolatokkal?

Figyelt kérdés
Most, hogy lezajlott az érettségi, tudatosult bennem, hogy 1 év múlva rám is ez vár, és hát nem a legjobb érzések kavarognak bennem... Szeretek itt élni vidéken, szeretem a mostani életem, viszont tudom, hogy ahhoz hogy egy sikeres karriert építsek magamnak, itt kell hagyni mindent és egyetemre kell mennem (ezzel nincs is bajom). Viszont valahogy nem tudok megbarátkozni a gondolattal, hogy ott teljesen új emberek közé megyek, új helyen élek, valamint azzal se hogy innentől szinte csak magamra leszek utalva. Hogyan éltétek meg ezt az időszakot?

2020. jún. 1. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
az utolsó kérdésre válaszolva: én egyszerűen elfogadtam, hogy ennek így kell lennie. bár én is imádom a szülővárosomat, anyukámmal nagyon szoros a kapcsolatunk, mégis izgatottan várom már a változást. szerintem itt a kulcs: mindig is szerettem a változásokat. próbáld meg te is a pozitív oldalát látni a dolgoknak, ha kell, írd is le őket. pl.: új emberek között lehetsz, ez új tapasztalatszerzési lehetőséget is jelent, új kezdetet, felfrissülhetsz. gondolj arra, hogy azt tanulhatod, amit tényleg szeretsz, nem kell "fölösleges" tárgyakkal foglalkozni, akik körülötted lesznek, legalább abban hasonlóak lesztek, hogy ugyanaz az érdeklődésetek.
2020. jún. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy a középiskola is új világgal, új emberekkel vált, mégis megtaláltad a helyedet benne. Egyébként tapasztalni fogod kissé az osztály széthullását az utolsó évben-a többséget már inkább a jövő érdekli, arra az útra figyel, és tudja, hogy a társaság 99 százalékával majd csak 5 év múlva, az érettségi találkozón akad össze. A közbeeső években már nem...
2020. jún. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
új emberekkel vált= ... várt
2020. jún. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Én 14 voltam, amikor elkerültem a szüleimtől kollégiumba. Havonta egyszer mehettünk haza (szombat déltől, hiszen délig még tanultunk, vasárnap estig).

Rövidesen találtam barátokat magamnak, jobban mondva - egy barát volt az egész osztály (1955).

A gyerekem még nem volt 18 éves, amikor külföldre került egyetemre. Természetesnek vette, hogy egymaga lesz az első napokban/hetekben. Aztán lettek barátai.

Ha eddig csak otthonról jártál iskolába, akkor számíts az esetleg erős honvággyal, mert az hatalmába keríthet. Az én és fiam helyzetével annyival leszel előnyben, hogy akár minden hétvégén otthon lehetsz...

Ki lehet bírni. Bírd ki Te is! Sok sikert!

2020. jún. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, jól esnek a válaszaitok😊
2020. jún. 1. 21:34
 6/6 elistvan ***** válasza:
Manapság mikor internet mindenütt van lehet tartani a kapcsolatot. Hazulról sem vagy gondolom eltiltva. Akkor mész amikor jónak látod. De ha nem próbálod ki az új dolgokat fiatalon még ha netán nem is sikerülne, akkor idősebb korodban bánni fogod, hogy kihagytad az esetlegesen kínálkozó kehetőséget. Ha nem jön össze akkor is van időd újra próbálni.
2020. jún. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!