Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikor és hogyan lett világnyel...

Mikor és hogyan lett világnyelv az angol?

Figyelt kérdés

2020. jún. 2. 16:27
1 2
 1/13 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
92%

Szerintem ott, hogy hatalmas brit hódítások voltak. Tehát Indiában és még jó pár helyen ez lett a beszélt nyelv, mint második. Ausztrália is jó példa, a föld foglalásra.

Aztán ugye Amerikában, mikor kb 200 éve népszavazáson megszavazták, hogy az angol, és ne a német nyelv legyen az egységes nyelv, ott végleg eldőlt minden.

Egyszerű, könnyen megtanulható, szépen beszélhető-érthető nyelv, ez is gondolom rájátszott.

Én most álltam neki a németnek, hobbiból, angol nyelvvizsga már megvan...de fhú, jóisten gyerele:D

2020. jún. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
2020. jún. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
6%
Én úgy tudtam, hogy a magyar a világnyelv, hát mi a jó isten történt itt?
2020. jún. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
8%
Akkortól, amikor az első csimpánz letette az alapfokú angol nyelvvizsgát. -Primitív, buta, erőszakos vademberek közös nyelve.
2020. jún. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 hollófernyiges ***** válasza:
33%

"Amerikában, mikor kb 200 éve népszavazáson megszavazták, hogy az angol, és ne a német nyelv legyen az egységes nyelv"


Nem, azt kérték a német bevándorlók, hogy az angol _mellett_ legyen a német is hivatalos nyelv, de elutasították őket.

2020. jún. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
3%
Nem világnyelv az anol, ezt hol halottad? Maximum a latint nevezhetnénk annak.
2020. jún. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
4%
Egyébként a mandarin nyelvet beszélik a világon a legtöbben. -Ennyit az angolról! Majmok nyelve...
2020. jún. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
Nem azért világnyelv valami, hogy hányan beszélik, hanem hogy hány helyen tudsz azon a nyelven kommunikálni.
2020. jún. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
19%

#8

Szerinted a kettő egyáltalán nem függ össze?

2020. jún. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
28%
Nem, mert más az, ha anyanyelved, és más az, ha munkád során vagy utazásnál kell használni. Én nem tudok mandarinul, de angolul eddig bárhol meg tudtam értetni magam külföldön, és munkám során is.
2020. jún. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!