Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van sokkal több férfi...

Miért van sokkal több férfi nyertes, mint nő? És miért van sokkal több férfi zsűritag/mentor, mint nő?

Figyelt kérdés

Pl.: X faktorban is 9 győztesből csak 3 nő. A Való Világban is 9 szériából csak 1 szériát nyert nő.


És miért úgy van a mentoroknál/zsűriknél, hogy több férfi zsűri/mentor van, mint nő?

Ha mondjuk 4-en vannak, akkor 3 férfi és 1 nő (Rising Star, Star Academy,X faktor, Álarcos Énekes). Régen azt hiszem a Csillag Születikben volt az, hogy 2 férfi, 2 nő. De mondjuk a Nagy Duettben is 2 férfi és 1 nő van.


Miért nincs soha olyan, hogy mondjuk 3 nő és 1 férfi?

Illetve a férfiak miért nyernek többször, mint a nők?



2020. jún. 3. 00:05
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Ezek nagyon alja színvonaltalan "tehetségkutatók". Tulajdonképpen nőként még büszke is vagyok hogy kevesebbünket húztak be.
2020. jún. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Mert jelenleg is átalakulóban van még a patriarchális társadalom... Idő kell ahhoz, hogy kikopjon a társadalomból az a viselkedés, ami okozza ezeket az adatokat. A kultúránk része volt évszázadokon keresztül a nők elnyomása.


Minden más csak mentalitás kérdése. 10% alatt volt a nők aránya nálunk a szakon. Műszaki szak. A családom elkerekedett szemekkel nézett, mikor mondtam, hol szeretnék tanulni. Az oktatók élcelődtek azzal, hogy nőből nem lesz mérnök. Én elvégeztem a szakot, de néha azóta is összefutok pár emberrel, aki ezen megdöbben... Nem szokták meg az emberek, hogy nők csinálnak ilyesmit. És gyakran pont ez fogja vissza a többséget. Én is eleinte más szakon kezdtem, mert eszembe sem jutott, hogy lehetek mérnök. Szinte említés sem esett róla, mint lehetőségről. Én sem igazán gondolkodtam rajta. Elkerült sokáig, amíg pályát nem váltottam második évben.


Nagyon nehezen dolgozik úgy az idő, hogy a társadalom számára ez még talán most sem természetes.



Bocs, eltértem a tehetségkutatóktól, a műszaki/informatikai pályán viszont alig látok nőt. Talán a gazdaságinformatikusok között több van, de akkor is.

2020. jún. 3. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

A női egyenjogúsággal végre ki lett harcolva, hogyha egy nő "élni" szeretne, akkor ezt minden további nélkül megtehetni.


De nincs érteleme mesterségesen erőltetni mindenhol az 50%-ot, mivel a nők jelentős hányada továbbra is a házi tűzhely békéje körül szeretné elképzelni magát, és nem odakinn, az élet megmérettetéseiben, és mindenféle adrenalinfokozó helyzetekben. (Mint pl. a versenyhelyzet. A "kakaskodás" tipikusan a férfiaknak élvezet, egy nőnek sokkal több aggodalom, szorongás, az ilyesmi.) Nyilvánvalóan vannak olyan területei az életnek, ahol viszont a nők lesznek túlsúlyban. Hagyni kell, hogy mindenki csinálhassa, ha valamit akar, és ebben támogatni kell, de beleerőltetni se kell az embereket a túloldalba.


Na jó, az ilyen éneklős műsorokban érződik, hogy nők szavazgatnak - férfiak eleve a focimeccset nézik, nem ezt - azok meg ki fogják hozni a kedvenc fiújukat győztesnek.

2020. jún. 3. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Megítélés kérdése.

Ez olyan, mint hogy elmondhatja egy férfi és egy nő teljesen ugyanúgy ugyanazt a viccet, és a férfi előadásán többen fognak nevetni, mint a nőén.

Nem feltétlenül azért, mert a férfi jobb (bár természetesen van olyan is) hanem mert tudat alatt mind megszoktuk már, hogy ha férfit látunk, akkor arra jobban kell figyelni.

2020. jún. 3. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Arra nem gondoltál, hogy a nők kevésbé jelentkeznek egy ilyen műsorba?


Ha bemész a kórházba vagy gyógyszertárba, ott is leginkább nők dolgoznak, mégse szól senki semmit.

2020. jún. 3. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Na igen,az összes dalversenyes műsorban 4 zsűritag van,ebből 3 férfi.

Más országokban egálban van a nemek aránya.

E

2020. jún. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Az elmúlt évek slágereinél 23% volt a női előadók száma. Ez a szám reprezentálja természetes arányokat, ha rámennének a pontosan 50-50%-ra az megint erőltetett lenne.
2020. jún. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Egyszerűen ilyen arányban jelentkeznek nők a produkciókba. Kevesebb jelentkező között kevesebb a tehetséges is. Nem szeretem amikor erre is rányomják az elnyomó férfiak szöveget. Már csak az hiányozna, hogy ide is kvótákat vezessenek be, és kötelező lenne a nők szerepeltetése, ha van hozzá tehetsége, ha nincs. Én nő vagyok, programozó, soha egy percre nem ért emiatt hátrány. Sőt inkább csak pozitív diszkrimináció, ami nagyon nem fer a férfiakkal szemben. Üvegplafont is általában a tehetségtelen nők hangoztatják, akik megkapnák azt a fizetést, ha értenének ahhoz, amit csinálnak.
2020. jún. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én nem vettem észre, hogy több férfi jelentkezne ezekbe a műsorokba versenyezni, mint nő, szóval ezzel az érvvel nehezen fogjátok alátámasztani azt az álláspontot, hogy a nők otthon akarnak lenni. Most ezt attól függetlenül mondom, hogy magát a véleményt tudom-e osztani. Vagy csak én figyelek meg valamit nagyon szarul.
2020. jún. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez most majdnem olyan, mint ha megkérdeznéd, hogy az AGT-t miért szinte csak énekesek nyerik, vagy hogy a tizenéves nyertesek között miért nincs egyetlen egy fiú se, miért csak lány! :D
2020. júl. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!