Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tudnak sokan 30 éves...

Hogy tudnak sokan 30 éves korukra építkezni és családot alapítani?

Figyelt kérdés

Őszintén, nem értem.


A férjem és én is 18 éves korunk óta folyamatosan dolgozunk, egyetemet is meló melett végeztünk ès még külföldön is megfordultunk pár évre spórolni, így tudunk venni 30 éves korunkra egy házat. De nem volt minden èvben nyaralás, nincs két kocsi, ès nincs még gyerekünk - ha lenne, tuti, hogy még mindig albérletben élnénk, mert de külföldre nen tudtunk volna kimenni, se ennyit spórolni.


Ehhez képest az egész környéken velünk egykorú fiatalok laknak 2-3 gyerekkel....

A volt osztálytársaim között is van jó néhány, akinek ennyi idősen már 3 gyereke van...szóval ha belegondolok, kb. 22 éves kora óta nem is dolgozik, de akkor hogy a francba tudnak annyi pénzt összerakni, hogy 40+milliós házat építsenek?


Okés, van CSOK meg minden, de az legjobb esetben is 10 millió, a másik 20-at honnan veszik emberek ennyi idős korukra, pláne, ha még gyerek is van?


Nem rosszindulatú a kérdés, csak sokat gondolkodom rajta, mi csinálunk-e valamit rosszul.



2020. jún. 4. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én is gondolkodtam. És arra jutottam, hogy vagy tényleg CSOK-kal, amibe aztán nagyon sokan bele fognak fulladni, és oda fog veszni a ház. Vagy egyéb hitellel, vagy vállalkozó, de nyilván ennyi vállalkozó sehol nincsen. Persze nálunk a megyében (Borsod) van olyan falu ahol 4-5 millióért palotát lehet venni, így nem nehéz. De én például a Balatonhoz szeretnék költözni, szóval egyből vállalkozáson gondolkodom, tudom is mit szeretnék csinálni, és ha összejön, akkor mellette persze egyetem, stb. De kétlem, hogy még így is meglenne mind ez 30 éves koromra. Gyereket nem akarok.
2020. jún. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb kap szülői segítséget, valamilyen örökséget, és így tud elindulni egy hitellel. És ha mondjuk 5 évvel ezelőtt vették az ingatlanjukat, akkor elég nyomott áron tudták még megvenni.
2020. jún. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Idén leszek 30, főváros, nekem nincsenek ilyen ismerőseim, pedig többségükben egyáltalán nem keresnek rosszul, de mindenki albérletben vagy jobb esetben saját tulajdonú panellakásban él. Kertes háza is csak egy barátoméknak van (de ők akkora hitelt vettek fel, hogy besz*rsz). A kollégáim között inkább 40 felett kezd szóba jönni ilyesmi.
2020. jún. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Normális családokban segítenek a szülők, nem pedig odakúrnak x gyereket, hogy 18 éves korában oldja meg egyedül vagy azzal, akivel épp összeáll.


Engem is segítettek a szüleim az első kislakásomban. Utána a párommal rá 2 évre vettünk egy telket, majd 3-4 évvel később elkezdtünk építkezni. Közben volt nyaralás, fizettem a képzésem, stb...

2020. jún. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

hitel a következő 30 évre.. csak azt nem mondják és nem látható kívülről.


örököltek a szülőktől


szülők toltak alájuk egy kis pénzt


van egy jól menő vállalkozásuk


(nyertek a lottón)

2020. jún. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig csakis úgy, hogy az ország összes segélyét, lehetőségét, akcióit, autó-, lakásvásárlási lehetőségét, túlmunkáját, otthoni fusimunkáját, feketemunkás dolgait kihasználják sokan, csak így tudják elérni ezeket.

Viszont ezt a fajta hozzáállást "nagyon szeretem", mert közben meg megy a mutogatás a másikra, hogy a másik hogyan él, holott ő saját maga sem különb.

2020. jún. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A Szülői segítség és/vagy a korán, 18-20 éves korban megkezdett befektetések sorozatának eredménye, tetszőleges arányban.
2020. jún. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

1-2 példát tudok mondani

Exem 33 éves, örökölt kb 5 millát, a többit összeszedte, meg a szülők is segítettek, és így tudott pár éve 8 millért lakást venni.

Egyik életképtelen ismerősömnek a szülei dobták össze, a szüleivel is dolgozik, szóval így nem nehéz (28 éves)

Egyik gazdag ismerősöm, 24 éves a csaj, jó nagy lakása van Pesten, a szülei hiper gazdagok, szóval ha tippelnem kell nem magának gyűjtögetett a csaj :D

Én 25 évesen idegbajt kapok, h még sehol nem tartok. kb 3 milla megtakarításom van, persze sokat költök kajára is meg az albérlet sem olcsó, de ha így haladok max 40 éves koromra tudnék valamit venni. Szóval nálam szerintem kölcsönből lesz.

2020. jún. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37 F vagyok nekem is kb 3 milla megtakarításom van, albérletben vagyok, szülői segítség minimális. Soha nem lesz saját lakásom valszeg de élni akarok nem kuporgatni, szóval csak félrerakom amit tudok de próbálok nyaralni is menni stb.
2020. jún. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt a mai világ hozta magával. Szüleim 1990-ben építkeztek, akkor még tartott az emeletes házak építési láza szerte az országban. Nehezebben lehetett építőanyaghoz jutni, de idővel mindent meg lehetett szerezni. Építkezett a mérnök, az orvos, az esztergályos, a bányász, a gyári munkás, szinte az akkori 20-25 évesek 80%-a. Édesapám agglegény barátja felhúzott egy 150 nm-es házat egyedül, pedig vasúti munkás volt.

És ez miért volt így, annak politikai-gazdasági gyökerei vannak. Akkori építkezés: Megveszünk egy telket, meglesz az engedély, tervrajz, ami 4-5 fajta választási rajzot tartalmazott. A telket ingyen simította el a közeli bányából jött földmunkagép, ingyen hoztak a közeli vízmű építkezéséről töltőföldet is. A szomszéd, sógor, após, haver jó sok sör mellett ásta az alapot, amit a falubeli felkért kőműves segítségével be is öntöttek. Utána épült a ház, munkatársak hada, a kőműves, családtagok segédkeztek kalákában. A sóderkupachoz felfogónak a szomszéd hozott a bauxitbányától gumiszalagot, az alaphoz a másik szomszéd nejlonszalagokat. Az alapba a periovas nagypapám jóvoltából a közeli gépgyárból lett ingyen elhozva, mert ott selejt volt. A teraszra a kandeláberek a Videotonból lettek hozva, mint selejt vascsövek. A faluból kaptak különböző dolgokat, amivel kezdhették az életet, festéket, hegesztőgépet, a bányától kétszárnyú ajtót. És ez mindenhol így ment, most is látni minden huszadik háznál még vasúti sínt itt-ott. :D Vagy épp egy bányacsillét.

Jelenleg mi működik: Megveszed a telket, millió engedély mellett. Építkezni kezdesz, de minden és minden pénzbe kerül, mert nem segíthet senki, minden papírozva van. Már nem tudsz a munkahelyről csenni semmit, mert elprivatizálták, megszűnt, vagy épp úgy őrzik az utolsó csavart is, mint a szent grált. Büntetik a kalákát, mindent csak szakember építhet, számlával, ellenjegyzéssel. Plusz akkor kerestél x összeget a munkahelyen, amit nem tudtál a modern globalista világ hülyeségeire költeni, és több pénz maradt a lakásépítésre. Nem volt nyári-téligumi cserélgetés, okostelefon, internet-előfizetés, Mcdonalds, ekkora motorizáció.

2021. ápr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!