Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ha George Floyd...

Szerintetek ha George Floyd fehér lett volna akkor hogy viselkedik a rendőr?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert gondolkodtam ezen egy ideje, és azt írták hogy amikor a rendőrök igazoltatták, akkor elvileg körözés alatt állt egy George Floydra hasonlító bűnőző. Na most hogyha egy fehér bűnözőre hasonlít egy fehér ember, akkor őt is igazoltatják és vele is keményen bánnak, nem? Feltehetőleg ez a rendőr ugyanígy reagált volna egy fehér emberrel szemben. Véleményem szerint itt inkább van szó hatalommal való erőszakos visszaélésről mint rasszizmusról.

Ti hogy gondoljátok?



2020. jún. 5. 18:14
A kérdező szavazást indított:
Ugyanígy viselkedik vele
Nem ilyen erőszakos vele
Egyáltalán nem erőszakos
Erőszakosabb vele
61 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom, hogy mi a valasz. Valoszinuleg feher emberrel nem lett volna ilyen eroszakos.

DE

Most mar a sokadik embertol hallom, akik tenylegesen tuntetnek amerikaban, hogy elofordult, hogy amikor odaertek a helyszinre, akkor mar oda volt keszitve megrongalt rendor auto, vagy egy rakas tegla.

Meg mielott a tuntetes egyaltalan elkezdodott volna.


Ha ez igaz, akkor tovabb gondolva a dolgot, ez az egesz azert tortent, hogy zavargasokat robbantsanak ki.

Angliaban is feka elleni rendori tulkapas miatt robbantak ki a zavargasok 2011-ben.

Es ez gondolom total jo, hogy eltereljek az emberek figyelmet a virusrol, a lezarasokrol, a munkanelkulisegrol.

Ha a rendor megussza, vagy hirtelen veletlenul meghal, az kb bizonyitek, hogy mar megint valami disznosag folyik.

2020. jún. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Mivel te nem az a rendőr vagy aki a nyakán térdelt, és mi se ő vagyunk, ezért fogalmunk sem lehet róla, hogy volt e a cselekedeteiben rasszizmus. Ezt csak ő tudja.
2020. jún. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Es mielott valaki konteozni kezd, megsugom, hogy a CIA talalta ki ezt a fogalmat, hogy ellehetetlenitsen olyan dolgokat amik ellentetben alltak a hivatalos allasponttal.
2020. jún. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igaz!
2020. jún. 5. 18:30
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
Van egy csomó videó neten, ahol amerikai rendőrök ütnek-vágnak-taposnak nemtől, kortól, bőrszíntől függetlenül embereket.
2020. jún. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A kettesnek írtam :D
2020. jún. 5. 18:30
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
"Tegyük újra naggyá a fehéreket" sapkát hordott úgyhogy valószínűleg a származása miatt viselkedett vele így.
2020. jún. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Pont nemrég láttam egy videót körözött bűnözőkről és az egyiknél (egy fehér pasinál) mondták, hogy van egy szerencsétlen csávó, aki kb a hasonmása az illetőnek és már többször is igazoltatták emiatt. Azt nem tudom, hogy mennyire voltak vele brutálisak, de az biztos, hogy fehérekkel is előfordul ilyesmi.
2020. jún. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudtam
2020. jún. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%

A válasz itt az, hogy nem lehet tudni, és csak tippelgetünk. Rendőri túlkapások bizony érintik a fehéreket is jelentős számban, de a feketék ellen ez különösen jelen van, nagyon sok rendőr eleve előítéletekkel közelít feléjük, aránytalanul sokszor zaklatnak ártatlan feketéket. Azt, hogy ez a rendőr csávó éppenséggel egy rasszista véglény volt-e, vagy csak simán egy embertelen véglény volt-e, azt lehetetlen megmondani.


A rendőrséggel óriási probléma van valóban, ennek az institucionalizált rasszizmus is része, de nem kizárólag ebből áll. Itt két óriási társadalmi probléma van valójában, a rendőri túlkapások, illetve a feketék általános kiszolgáltatott, egyenlőtlen helyzete, amely nagyon mélyen gyökerezik az amerikai társadalomban. A tüntetések lényegében ennek a kettőnek az összeolvadásából, az ellen jöttek létre. Nem véletlen hogy a békés tüntetők (nem a radikális kisebbség) mellé nagyon sok rendőr is beállt, szolidaritást vállal velük.

2020. jún. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!