Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha egy undorítóan...

Mit tegyek, ha egy undorítóan lusta ember vagyok?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Trehány, lusta és nem vagyok kitartó.

Szégyen-nem szégyen, már vagy másfél éve próbálok edzeni, de így igazából sose kezdtem el. Max 3 hétig tudtam magam tartani, mert olyan egy lusta dög vagyok, hogy feladom, mikor megjön a menstruációm. Ez tényleg nem kifogás, olyankor tényleg szédülök, és szinte a menstruációm alatt alig eszek, mert olyan szinten nem kívánom a kaját, hogy az már szinte embertelen. Ez nem kifogás, de az már nagyon is az, hogy a menstruációm végeteltével sem állok neki edzeni, hanem feladom, és utána már megint hónapokat kell győzködnöm magam arról, hogy álljak újra neki. Nem vagyok dagadt, csak úgymond jó húsba vagyok, és szeretnék picikét izmosodni meg formálódni, hogy büszkén mehessek majd strandra. Meg nekem alapból diétáznom kellene, mert pajzsmirigy problémával küzdök, amitől zsíros és pattanásos lesz a bőröm. Fél évig szedtem rá gyógyszert, iszonyú mellékhatásai voltak, végig szenvedtem konkrétan azt a fél évet. Februárban hagytam abba a gyógyszer szedését, márciusig tartott a hatása, mert elkezdtem csipszeket és csokikat zabálni. Ameddig szedtem azt a ráákos gyógyszert, elég volt egy héten 1x hajat mosni, most meg már naponta kellene. Tiszta zsíros a pofám is, ki is jött egy-két pattanásom, és félek, hogy megint ki fognak jönni, és megint tele lesz az arcom meg a hátam undorító pattánásokkal. Emellett ebben anyám se támogat, mert mindig a legjobb kajákat és a legzsírosabb, leghízlalóbb kajákat csinálja.Jó, nem szorít kést a nyakamhoz, se géppisztolyt a fejemhez, hogy egyem meg, de ki bír annak ellenállni?

Kinek hogy és miként sikerült ezt a lustaságot leküzdenie?



2020. jún. 7. 07:32
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Úgy hogy nem kihívásnak tekintem az edzést hanem elfoglaltságnak nem veszem annyira komolyan de nem is szenvedek.
2020. jún. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a sport kapcsán az jött be, hogy kevéssel kezdtem.

Neked is pl napi 10 percet javaslok és így heti 1 órát kezdésnek!

Eleinte még ezt is megérzi a szervezet és erősítő gyakorlatokat lehet végezni alatta.



Sőt, én 17 évesen heti párszor 10-20 perccel kezdtem, szóval sokszor a heti 1 óra se lett meg.



Viszont utána lehet növelni az adagot.



Úgy nekem nem sikerült volna, ha rögtön úgy kezdem, hogy heti háromszor 1 óra, ahogy a nagykönyvben meg van írva.


Ahogy látom, ismerőseimnek se jön össze így!

2020. jún. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én az edzés iránti lustaságot soha nem tudtam lekűzdeni.

Ezért is inkább abbahagytam, hogy ne okozzak csalódást magamnak.

Mindig azzal magyarázom, hogy a fájdalom miatt nem csinálom (itt nem a kifáradást értem, hanem a hátam, térdem elég problémás)

Nemrég jógázni kezdtem, az nagyon jól esett a hátamnak, de itt is a térdem miatt csomó pózt nem tudtam megcsinálni, és ezt is abbahagytam :(

Szóval sajnos nem mindenkinek megy, de pl igyekszek elmenni sétálni, valami szórakoztató sportot beiktatni ami kicsit megmozgat, de élvezem is. Szeretek túrázni is.

Ami viszont sikerélménynek mondható, hogy egészséges kajákat csinálok.

Eddig mindennapos volt a pizza, hamburger stb. Mostmár normális kaját eszünk kb 2 hónapja és lement 5 kiló :D

Ha esetleg szeretsz főzni, próbálj meg magadnak készíteni dolgokat.

2020. jún. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

Azért vagy lusta edzeni, mert így is nézel ki annyira jól, hogy a korodbeli hülyegyerekek, akikkel néha lógsz, így is megakarnak dugni. Persze, mert nekik elég 2 növekvő mell is, aztán máris összesúgnak mögötted, hogy de jó lenne... Nincs belső ösztönzésed arra, hogy változtass, mert jó a kanoknak így is. Ezzel egyébként nincs baj. De ahogy írták, amíg feladatnak tekinted, sosem fogod csinálni.


F/28

2020. jún. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!