Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit ronthattam így el az...

Mit ronthattam így el az egyetemi, kollégiumi közösségben, hogy így kiutáltak, meg levegőnek néznek?

Figyelt kérdés

2018 szeptemberében kezdtem az egyetemet, kis egyetem, mindenki ismer mindenkit, összetartó közösség, erős barátságok születnek, meg hát az idejárók nagy része az egyetem kollégiumában is lakik. Én elég határozatlanul kezdtem az egészet, beiratkozni az anyámék vittek el, legelső nap az első óra előtt is az anyámmal együtt kerestük meg a termet hova kell mennem órára. Első két félévben bejárós is voltam, csak aztán költöztem be a kollégiumba. Egyetemi rendezvényeken nem nagyon vettem részt. Meg élőben azért az furcsa lehet bennem, hogy nehezen ismerek fel eleinte másokat. Szóval valószínűleg kezdetben simán elmentem köszönés nélkül szaktársak, évfolyamtársak mellett, mert fogalmam se volt róla, hogy oda járnak ahova én, egy szakon vagyunk. Nehezen marad meg mások arca bennem, hogy aztán fel is ismerjem őket bárhol. Aztán meg amikor beköltöztem a kollégiumba direkt nyugis szobát kértem, hogy ne zavarjanak este az alvásban, bulizni nem nagyon jártam el mert nem volt kivel, senki nem hívott sehova.

Inkább úgy egyénileg próbáltam néhány emberrel felvenni mindeközben a kapcsolatot, összeismerkedni velük, bejelöltem őket ismerősnek facebookon, rájuk írtam, de nem igazán vezetett eredményre. Vagy szánalomból szóbaállnak velem miközben magasról lesz*rnak, vagy 1-2 üzenet után lekoptatnak és szóba se állnak velem.

Miért utálhatnak ennyire, mit ronthattam el ilyen szinten ebben a közösségben?


2020. jún. 7. 07:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
99%
Nem utálnak, csak amíg te elvoltál a világodban nekik kialakult a baráti körük és abba már nehezebb utólag csatlakozni.
2020. jún. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Valószínűleg tudomásul vették, hogy nem vagy kíváncsi rájuk.
2020. jún. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Fordítsuk meg a kérdést, mit tettel azért, hogy be fogadjanak? Mert itt azt írtad le mit nem. Már első nap sem kerested a társaságukat, utána volt hogy nem köszöntel, nem is buliztal veluk, sőt Ben hogy nem köszöntel rendezvényekre sem jártál a koleszban sem töltötted velük a szabadidodet. Akkor mit csináltál?
2020. jún. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Semmit, de ha valahogy mégis keresem a társaságukat, miért koptatnak le? Szóba se állnak velem legtöbben
2020. jún. 7. 08:22
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Jo témskat kell bedobni amivel szoba àllnak veled erdekli öket. Nem a kisvilagodban lenni.
2020. jún. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Mert eddig nem foglalkoztál velük és már mindenkinek megvan a társasága. Nem kiakadni kell,hanem elgondolkodni, hogy mit csinálhattál volna máshogy.
2020. jún. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
Én ugyanígy jártam csak pepitában. A gólyatáborba nem tudtam elmenni, így az orientációs napon láttam először mindenkit. Én nem gondoltam volna, hogy ez baj lesz, de kb. senkivel nem lehetett beszélgetni, mert már mindenkinek megvolt a maga társasága. Nagyon sokan voltak a gólyatáborban és ott megismerték egymást, kb. végig arról beszéltek, hogy milyen volt, mit csináltak, mit csinált az xy stb., tehát bedobhattam bármi témát, nem érdekelt senkit. Illetve a többség nem is egyedül jött, hanem volt osztálytárssal együtt vagy barátokkal, tehát nekik eleve volt már barátjuk a közegben és nem voltak nyitottak senki másra. Próbálkoztam, de egy idő után már inkább gáznak éreztem, senkit nem érdekeltem, csak útban voltam mindenkinek. Aztán utána már nem is lett belőle semmi, valaki nálunk sem köszön, valaki rá sem néz senkire stb., max. ilyen klasszikus egyetemi témákról beszélünk pár sort (jegyzet, óra, házi stb.) és ennyi. Barátokat nem szereztem egyet sem. Amúgy én az első évtől kezdve kollégista voltam, de mindig olyan szobatársam volt, aki tök mást tanult stb. és semmi közös nem volt bennünk, alig találkoztunk, tulajdonképpen csak együtt aludtunk éjszaka. Bulikba pedig én sem jártam, mert egyedül nem akartam és nem is mertem, de eleve nem is volt sok közösségi program, a szaktársaim sem igazán jártak sehova. Most meg már úgy érzem, hogy ez így marad.
2020. jún. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha észreveszed, hogy egy csoport jól szórakozik, menj oda hozzájuk és kérdezd meg, hogy min szórakoznak olyan jól, szeretnél Te is felvidulni. Kérdezd meg, hogy csatlakozhatsz-e hozzájuk. Ha alkalom adódik, Te is dobj be egy viccet, de ne politikait, mert nem tudod, kinek milyen a politikai érzése. Inkább családi, iskolai vicc legyen. Dobd be mi történt valami nevetséges veled. Idővel befogadnak.
2020. jún. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

7 exem a szàmàra teljesen idegen baràti tàrsasàgimban elkezdett kàrtyatrükköket mutogatni es mindenkinek belopta magàt a szivebe.

Csak egy pelda volt hogy a golyataborosakat is van tema amivel meglehetne fogni a golyataboron kivüli temaval is.

Add önmagad azaz nem epp kartytrükkre gondolok hanem amit te tudsz es amivel lekötöd öket akkor nyitnak majd rad.

Nezd meg mi mozgatja öket jarnak e sportra vagy miket keresnek pl beülös helyek es jarj utana adj ötleteket mozgasd öket.

Azaz tevékenyen vegyel részt

2020. jún. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

#7,

ne add fel ilyen könnyen!!! Különcnek, magának valónak fognak elkönyvelni. Menj nyugodtan oda a többiekhez és kapcsolódj be a beszélgetésükbe, toldd meg a témát, ha van vele kapcsoatos sztorid. Az a legrosszabb megoldás, ha beburkolódsz. Tíz évet éltem kollégiumokban plusz 14 hónap (igen - 14, így is két hónapot rászolgáltam) katonaság, van tapasztalatom.

2020. jún. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!