Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit szerettek és mit utáltok...

Mit szerettek és mit utáltok a magyarságban? Mi az előnye és mi a hátránya annak, ha valaki magyar? Illetve milyen a magyar mentalitás?

Figyelt kérdés

2020. jún. 10. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A magyarok addig kedvesek, amíg meg nem tudják, hogy te többet keresel.

Mindent jobban tudnak. Igaz nem tanulták, korábban egyáltalán nem foglalkoztak a témával, de ha aktuális, nagyon értenek hozzá. Lsd: pándémia az elmúlt hónapokban, mindenki virológus.

Ami király, az a történelmünk. De manapság már gáz a nacionalizmus is.

2020. jún. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Én nem szeretek magyarnak lenni

- egy végtelenül irigy nép a magyar egymásra és másokra is (mondjuk ez az anyagi irigység Nagy magyarország felbomlásával kezdődhetett)

- abszolút nem összetartó nép

- megjelenésében igénytelen

- minden be van tiltva a normál közembereknek

- a nagy szövegek mennek a "nagy gazdasági stabilitásról" papiron közben a valóságban meg hullacsóró mindenki, erről bezzeg nem beszélnek sehol és soha

2020. jún. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
A magyarokban azt szeretem, hogy leleményesek. Amit viszont nem szeretek, az a zárkózottság, a folyamatos világfájdalom az emberek arcán, a külföldiek utálata.
2020. jún. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább a világfájdalmat nem szeretem, meg azt, hogy mindenért mindenki más a hibás és csak külföldön lehet boldogulni sokak szerint. Valójában, ha reálisan gondolkoznának és hajlandók lennének tenni magukért, akkor sokkal jobban tudnának boldogulni
2020. jún. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem a leleményességünket, az ételeinket, a különleges helyeinket, a pálinkát és a történelmünket.

Az egyetlen amit nem szeretek, hogy nagyon sok ember okoskodik olyan dolgokban amikhez nem értenek/semmi közük és az, hogy bizonyos tekintetben le vagyunk maradva más országoktól (pl. nálunk meg beszélgetések alapján máshol is a távoktatás egy katasztrófa volt). De ez fejleszthető.

Ezzel kapcsolatban amit még nagy bajnak gondolok, az az oktatási rendszer. Leginkább általános felső tagozat és középiskolában láttam/tapasztaltam azt, hogy nagyon sok helyen kiégett, befásult oktatók vannak, akik talán egykor szerették a munkájukat, de manapság már csak teherként élik meg és ez sokszor a diákokon csattan. Emellett sok helyen azt is látom, hogy nem embereket, hanem robotokat akarnak nevelni és nagyon sokan visszaélnek a pozíciójukkal. Ebben mindenképp változtatni kéne.

2020. jún. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Sunshinedoll ***** válasza:
62%

A magyarok szorgalmasak, dolgosak, csak nagyon irigyek, kicsinyesek és letargikusak. Utóbbit lehet a történelmünkre, meg a társadalmunkra fogni, tökmindegy. Meg hát a szomszéd fűje mindig zöldebb téma népszerűsége nálunk, ugye, vitathatatlan.


Amúgy szerintem nagyon szerencsés helyzetben vagyunk, mert ha nem tetszik itthon, viszonylag könnyen és egyszerűen el lehet menni máshová pl. EU-n belül.

2020. jún. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

8 éve költöztem ide, határon túli magyar vagyok. Megdöbbentett ez az állandó letargia/pesszimizmus, tisztelet a kivételnek.

Nem laktam sokkal messzebb, de azért ennyire nincs ez ott jelen.

Amit szeretek:gyönyörű ország ez, nagyon szép eldugott helyekkel, szuper konyhával és történelemmel.

Okosak is vagyunk, mennyi tudóst és találmányt kitermeltünk....

2020. jún. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Mit szerettek és mit utáltok a magyarságban?": Amit szeretek: a szép nőket. Amit utálok: mindent mi találtunk ki, mi vagyunk mindenben a legjobbak, senki más nem az...

"Mi az előnye és mi a hátránya annak, ha valaki magyar?": csak hátránya van.

"Illetve milyen a magyar mentalitás?": A klasszikust idézve: Rossz, de nem jó.

2020. jún. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jó dolgot nem írnék,mert mindenkinek más a jó,vagy épp a jobb...de az hogy mindenben bele akarnak fúrni az emberek a másikba egyszerűen pokoli. Ahelyett ,hogy együttérző lenne mindenki,tudatná a másikkal,hogy nyugi ,tudom én is átélem ,inkább kicseszik vele. Na meg a politika...függetlenül pártállástól rengetegen vagy csak a jót ,vagy csak a rosszat látják,aki tud önkritikát alkotni az aktuális ellenzékre és kormánypártra is egyaránt nagyon kevés van. Ráadásul a közélet minden pontján csalást vélnek,amikor bele lehet kötni valakibe mindig hasonlítják valakihez,hogy hát ez is biztos olyan szemét,meg hogy ennek is ,meg annak is ilyen olyan barátja miatt alakult úgy ahogy.Ja és a fő gond: A magyar nép nem képes beleképzelni másba magát,el sem gondolkodik azon,hogy más ember milyen megfontolásból csinált xy dolgot.
2020. jún. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem utálok semmit. Szeretem, hogy nálunk mindig akad valaki, aki megmenti az utolsó kiszanálni való értéket, az utolsó néhány mangalicát, az eltüntetendő könyvet, amit a Vámbéry, a szegény naiv, az MTA-nak beadott, mindig van, aki megkongatja a harangot.

Előny, hogy valaki magyar, hogy nehéz átverni, és ugyanez a hátránya is, fizet is érte vastagon. Az is hátrány, hogy egyenesek vagyunk és őszinték, ez a nem egyenes/nem őszinték szemében bűn.


Milyen a magyar mentalitás? Olyan csakazértis megmutatom -féle. Nem hagyom magam, akkorse.

2020. jún. 28. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!