Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik azt tanácsolják itt...

Akik azt tanácsolják itt másoknak, hogy ne foglalkozzanak bunkó emberekkel, azok szerint hogyan kellene ezt kivitelezni a gyakorlatban?

Figyelt kérdés
Mindenhol vannak bunkó emberek. Suliban, munkahelyen, családban, edzésen, ellenkező neműek között. Sokszor felettünk állnak rangban, például lehet tanár, főnök, rangidős kolléga, szülő, idősebb testvér, edző stb. Na már most őket is faképnél kellene hagyni, vagy nem szólni hozzájuk, ha rákezdik? Vagy lelépni otthonról, munkahelyről, egyesületből és addig keresgélni, amíg olyat nem találunk, ahol mindenki normális? Hagyjuk már ezt. Ilyen kihátráló magatartással semmire sem viszi az ember.

2020. jún. 10. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy nem érdemes velük foglalkozni. Ettől függetlenül, mivel még fiatal vagyok, szépen belemegyek velük mindenféle konfliktusba. Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy pl. a főnökömmel kiabálunk egymással egy sort, aztán elül 1-2 hétig.
2020. jún. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy felnőttnek meg van a lehetősége, hogy ne tartsa a kapcsolatot ilyen családdal, ne járjon ilyen egyesületbe, keressen másik munkahelyet.

Meg mit jelent, hogy bunkó? Én van, akit elküldtem melegebb éghajlatra, nem érdekelt a következmény. Mert tényleg bunkó volt, megalázóan, gusztustalanul beszélt másokkal, velem is. De ha csak egy kis idióta az illető, akkor nem foglalkozom vele. És ha valaki annyira gáz, akkor nyilván nem csak nekem van vele problémám, hanem mindenki másnak is az adott közösségből. Pl. volt olyan munkatárs, akit a főnök küldött el, mert mindenkit kikészített a baromságaival. Nem nekem kellett megoldanom a dolgot.

2020. jún. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha lehetőség van rá, ott kell hagyni az ilyet. Ha nincs, akkor meg minimális figyelmet fordítani neki. Hadd mondja, ha akarja, engem nem szokott érdekelni. Ha valaki nagyon kihúzza a gyufát, rendszerint visszaszólok neki valamit amivel tudom, hogy a lelkébe tiporok és lesz ami lesz. Nyilván mindenhol lehetnek bunkó emberek, de nem mindenkinek kötelező felvenni azt, hogy ők bunkóznak.
2020. jún. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Látom nagyon elevenbe szúrtam a másik kérdésednél...

Pedig ignorálni kell.

Első lépésként normálisan kell hozzáállni mindenkihez. Általában nem véletlen ha valaki bunkó, van annak kiváltó oka. És mivel te is eléggé arrogánsan irkálsz itt, nyilván személyesen sem vagy nagyon más.

Ha ez megvan és mégis úgy érzed, hogy nem azt a hozzáállást kapod, akkor egyszerűen tárgyilagosnak kell lenni és rövidre zárni a beszélgetést. Nem kell elvárni a bájcsevegést mindenkitől.

2020. jún. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kell direkt bratyizni velük, nem kell kapcsolatot tartani. Elég egyértelműnek hangzik, de számomra mindig elképesztő, hogy mennyi ember haverkodik valakivel, aztán mondja el utána mindenféle bunkó g..nek, pedig nem lenne muszáj pajtizni, ez még nem bunkóság, csak sima távolságtartás. Elég a köszönés, ha találkoztok, ha dolgotok van egymással, akkor a lehető legrövidebben megbeszélitek és mindenki mehet a dolgára. Ha nem veszik a lapot és személyeskedve, bántón szólnak hozzád, akkor nyugodtan meg lehet neki mondani, hogy legyen szíves normálisan beszélni veled és vegyen vissza a stílusából, mert nem vagytok barátok. Szülővel/testvérrel felnőttként eldöntheted, hogy mennyire tartod a kapcsolatot, gyerekként pedig rajtad múlik, hogy idegeskedsz miatta, hagyod magad, vagy inkább eltávolodsz tőle érzelmileg és a "kötelezőkön" kívül minden más témát a barátaiddal vagy más rokonokkal beszélsz meg. Ha az edző vagy a csapattársak bunkók, akkor első körben nekik is meg lehet mondani, hogy nem vagy hajlandó tolerálni a stílusukat, ha nem változik a helyzet, akkor pedig rajtad múlik, hogy elviseled vagy otthagyod az egyesületet.


Szóval szerintem első körben érdemes kiállni magadért és ha nem veszik a lapot, az őket minősíti, neked nem kötelező tolerálni őket.

2020. jún. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#2 te komolyan azt tanácsolod, hogy addig keresgéljek új sportklubot és munkahelyet, amíg mindenhol mindenki normális lesz? Ha a szomszédok elviselhetetlenek, akkor költözködjek is hetente?
2020. jún. 10. 12:35
 7/8 anonim ***** válasza:

2: Nem. Látom, nem sikerült értelmezni, vagy a többit nem olvastad el, csak az első sort :D

Ez is egy megoldás, ha annyira elviselhetetlen probléma van. És ha csak neked van problémád az illetővel és a társaságban mindenki más jól kijön.

De meg is lehet beszélni. Ki is lehet állni magadért. És figyelmen kívül is lehet hagyni. Ezeket is írtam.

2020. jún. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem. Tudod mit csinálj?

Legyél velük kedves.

Azt nem bírják.


Ha kedves vagy azzal N tudnak mit kezdeni.


Csak próbáld ki,

Nem azt mondom hogy nyalizz, csak normális legyél.


Nyilván csak azzal akivel muszáj tartanod a kapcsolatot.


Sőt, én direkt odaszoltam a szomszédnak, hogy van Kati néni?

És az unoka?


Irtó bunkó nő.

Na ezzel nem tudnak mit kezdeni.

2020. jún. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!