Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miből lehet eldönteni, hogy...

Miből lehet eldönteni, hogy cégekhez betelefonáló, beteg gyerekeknek adományt gyűjtő "alapítvány" ténylegesen arra költi az adományokat amire kapja?

Figyelt kérdés

2020. jún. 10. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kb. sehogy, ezért nem adok senkinek.

Lobogtatnak már mindenféle igazolványokat, tanúsítványokat stb. Az alapítványok elég sok adata nyilvános, utána lehet nézni. De azt soha nem fogod megtudni, hogy valójában mennyit sikkasztanak, vagy mennyi pénzt mosnak át rajta.

2020. jún. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Normális alapítványok nem így gyűjtenek.

Egyébként minden alapítványt és más civil szervezetet is megtalálsz az Országos Bírósági Hivatal oldalán lévő névjegyzékben. Minden szervezetnek x évre visszamenőleg le tudod tölteni az oldalról a beszámolóját. Abból kiderül, hogy milyen támogatásokat kaptak és mire használták fel.

Ha egy szervezet nem küldi be a beszámolóit, az már egy jelzés, hogy nem működnek szabályosan.

2020. jún. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg hozzáférhetőek a mérlegbeszámolóik


[link]


Ebből az ki fog derülni, hogy mennyit költöttek saját magukra (működési költség, stb.), de hogy a meghirdetett célokra konkrétan mennyit, azt már nehezebb kihámozni.

2020. jún. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez a gondom, engem is megkerestek telefonon. Nem a Szt. Vitus Alapítvány véletlenül? Mert én rákérdeztem a nevükre.
2020. jún. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akik telefonálnak azok általában svindlisek.
2020. jún. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5: De azokkal sem árt vigyázni, akik RENGETEG pénzt költenek médiamegjelenésre... Lsd. Balogh "apuka" Gyermekrák alapítványa...


Sok infót összegyűjtöttünk itt..

[link]

2020. jún. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem ők voltak, kettő is volt mostanában és egyik sem.

Ma a "kiscsillag európai alapítvány" hívott, megnéztem őket #3 által küldött nagyon hasznos linken. Évente 20-30 ezer forintot sikerült összeszedniük, amit elköltenek magukra, elég komolytalan, de legalább nem húztak le sok embert.

2020. jún. 10. 12:48
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, hogy ne adj egyik egyesületnek sem. Szerintem a legjobb módszer, ha te magad választasz ki valakit, akinek konkrétan pénzt vagy adományt adsz. Akkor fix, hogy tényleg oda megy, ahova.
2020. jún. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én csak ismerteknek adok. Pl. Ökumenikusok, Katolikus Karitász. Biztos vannak a kicsit között is hitelesek, normálisak, de szerintem nekik nincs meg az infrastruktúrájuk sem a komolyabb segítségnyújtáshoz.

De akár egy-egy ügy mellé is oda lehet állni, ami megérint. Vagy egy-egy családnak segíteni, akinek megérint a sorsa.

2020. jún. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#8-9: igen, én is pontosan így gondolom. Egyrészt szinte mindenkinek van a környezetében olyan rászoruló/segítségre méltó ember, akit közvetlenül tudunk segíteni (és akkor a pénz 100%-át ő kapja) - másrészt a Karitász és tsai eleve megbízható szervezetek, tuti nem fognak Mercedest vásárolni a főnöknek az adományokból.
2020. jún. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!