Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Értéktelen ember vagyok, mert...

Értéktelen ember vagyok, mert csak a nyelvekhez értek és adminisztratív munkát szeretnék?

Figyelt kérdés

Nekem semmi nem megy. Az érettségim egy nagy rakás sz.r lett, pedig nagyon igyekeztem és 0-24ben tanultam rá hónapokig. Érdekelnek a gazdasági dolgok, de örülök, hogy átcsúsztam matekból, nem vennének fel olyan szakra. Az osztálytársaim meg mind neves egyetemekre jelentkeztek közgazdász szakokra, és valószínűleg fel is veszik őket. Semelyik értelmiségi szakma nem menne, sem kétkezi, mert egy nagy bénaság vagyok meg gyenge. Tesin se bírtam soha megállni a lábamon, most dolgozni kezdtem és többször volt már, hogy elájultam/majdnem elájultam mert egyszerűen sajnos megerőltető és nem bírom. Pedig nem kibújni akarok a munka alól, szeretnék dolgozni, de ha kifáradok már szédülök és rosszul vagyok.


Most elvégzek majd egy 2 éves okj-t aminek vállalkozási ügyviteli ügyintéző a neve, illetve szeretnék ez idő alatt német nyelvvizsgát tenni, angolból már van felsőfokom. Az angol nagyon megy és úgy vettem észre, hogy a német is fog. De ezeken kívül sötét vagyok mindenhez. Nagyon gáz, hogy csak egy sima irodai adminisztrátori állás az életcélom? Én vagyok az első a családban akinek lett érettségije és van "valami célja", de az ilyen adminisztrátorokat mindig lenézik.



2020. jún. 10. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
igen
2020. jún. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy az, esetleg úm. gyúrj rá arra a területre, ami nehezebben megy.
2020. jún. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajna nem tudok érdembelit mondani, de, ugyan nekem még van egy kis időm az érettségiig, valamiért úgy érzem, én is úgy leszek majd, mint te... :D Nekem is csak a nyelv megy. Semmi egyéb. Ellennék én is valami irodai munkával. Ja és az én családomban sem túl sok az "értelmiségi"...:D

De figyelj. Jóllehet, meggazdagodni sosem fogok, de van valami, amit imádok: segíteni másokon. Érdekelnek az emberi kapcsolatok, a társadalom felépítése, bonyodalmai stb. Ezért olyan 320 pont körülre gyúrok (duplázással elméletileg meglesz, persze csúszhat hiba a számításba, vagy lehet szimplán nagy balszerencsém, neadjisten elfogyhat a motivációm), aztán jelentkezek majd szociológiára és szociális munkára. Reményeim szerint valamelyikre felvesznek. Még ha minimálbérért is, de azzal fogok foglalkozni, amit igazán szeretek. Boldogabb leszek ezzel, mint azok, akik (esetleg) a fizetés, vagy szülői/társadalmi nyomás hatására mentek valami flancos szakra (persze, biztosan sokan vannak, akiknek az a szak a szívük őszinte vágya is).

A másik ilyen nagy szerelmem még a vonatok, és a kamionok. Ha nem jön össze még az a fránya 320 pont sem, akkor elmegyek mozdonyvezetőnek (habár nem tudom, oda a képzés mennyire húzós), vagy csinálok egy kamionos jogsit és megyek külföldre kamionozni.

Keresgélj olyan dolgokat, amik boldoggá tesznek. Vagyis, hát, ha valamiben sikerélményed van, azt nagy eséllyel meg is szereted, szóval olyan dolgokat is, amikben jó vagy. :D Próbálj ki olyan dolgokat, amik addig eszedbe sem jutottak. És leginkább, higgy abban, hogy meg fogod találni azt a hivatást, ami hozzád illik:)

2020. jún. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért, ha itt valami nagyokos értéktelennek nevez, akkor el tudsz menni mondjuk informatikusnak? Nyilván nem, tehát azzal kell foglalkoznod, ami megy neked és semmiképp se mások véleményével.
2020. jún. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt csináld, amire képes vagy. Természetesen nem árt néha új fába vágni a fejszédet, csak hogy kitapogasd a határaidat, mert tanulni mindenből lehet, és amit megtanultál, azt senki el nem veheti el tőled. A tapasztalatot. Persze ha mindenből folyamatosan kudarcosan jössz ki, az hosszú távon rendkívül rombolni tudja az önbizalmadat.
2020. jún. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Értéktelen ember vagyok, mert csak a nyelvekhez értek és adminisztratív munkát szeretnék?"

Miért, szerinted értéktelen emberek a nyelveket beszélő, adminisztratív munkát végző emberek? Ismerkedj meg sokkal több ilyennel!


"csak egy sima irodai adminisztrátori állás az életcélom"

Egyelőre. Aztán majd lesz más is: házasság, gyerekek. És akkor rájössz, hogy nem kell mindenkinek a sok világmegváltó terv a neves egyetemeken: család mellé pont elég egy ilyen állás is, akkor legalább nem az utca neveli majd a gyerekeidet.


"angolból már van felsőfokom ... Én vagyok az első a családban akinek lett érettségije"

Ja, hogy ez a baj? Állandóan kisebbrendűségi érzésed volt az osztálytársaid között, mert ők érettségizett, sőt, diplomás családi háttérből jöttek. Ismerős az érzés, én is ugyanilyen helyzetben voltam. Azóta diplomám is lett. Nem vettek fel elsőre, de megpróbáltam újra. Majd ahogy érzed, úgy csinálod. Egyelőre nagyon jó lesz az is, ha adminisztratív munkakörbe mész. Egyébként nekem annyival volt könnyebb a dolgom, mint most neked, hogy akkoriban még nem volt insta meg face, ami teljesen tönkretehette volna az önbecsülésemet. A legjobban teszed, ha nem nézegeted, hogy a többiek hol tartanak, az csak depissé tesz.


"az ilyen adminisztrátorokat mindig lenézik"

Kik? Akik nem számítanak! A családod felnéz rád, amiért máris többre vitted, mint a szüleid! Ez legyen a szempont!


Egyébként meg lehet, hogy érdemes lenne kivizsgáltatni, hogy miért vagy olyan gyenge, nem?

2020. jún. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Esetleg elmehetnél egy nyelvszakra egyetemen és onnan be tudod magad dolgozni egy multihoz? Az elején az is admin munka, de lesz előre lépésre lehetőség. Próbálj meg gyakornokoskodni az egyetem mellett, az is egy jó löketet ad.
2021. febr. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!