Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A dohányzás csökkentésének...

A dohányzás csökkentésének van értelme ?

Figyelt kérdés

Kb öt éve dohányzom, de már ott tartok, hogy simán elmegy az egy doboz naponta.

Ez egy olyan szokás, ami idővel berögzül, tehát nem tesz többé boldoggá egy szál cigaretta jókor jó helyen, abba hagyni mégis nehéz.

Szeretek dohányozni, viszont azt vettem észre, hogy lassan mindenre találok kifogást miért kell a cigi, ráadásul bűzölgök, a ruháim, a hajam, mindenem a napi doboz cigitől.

Szeretnék vissza állni napi 3-4 szálra mint régen.

Sokak szerint ez hülyeség, vagy le teszem vagy nem. És mivel nem szeretném, ezért arra gondoltam csökkentem és néha azért meg engedek néhány szálat magamnak. Szerintetek is hülyeség? Mert valamit sűrgősen tennem kell, minden ruhámat kétszer kell mosni mielőtt felvehetném. Teljes leszokásban nem gondolkodok.


24/L



2020. jún. 11. 01:13
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Dehogy hülyeség!

Kevesebb cigi=kevesebb nikotin, kevesebb bűz, kevesebb pénz megy rá, kevesebb idő stb...

Persze, így is rámegy valamennyire az egészséged, nem leszel olyan illatos, meg a többi, de azért mégis jobb, mint az addigi egy doboz esetében.

Ne foglalkozz azzal, akik hülyeségnek tartják. Ha neked így megfelelne, akkor hajrá.

2020. jún. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem hülyeség
2020. jún. 11. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség, de lakàsban cigizel? Mi az hogy 2x kell mosni a ruhàidat? Ezt kizàrtnak tartom.
2020. jún. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is hülyeség, mert attól a pár száltól is ugyanúgy büdös leszel. Tedd le a cigit, az a megoldás. Nehéz, de meg lehet csinálni, én is kb napi egy dobozról álltam le, már több, mint 10 éve nem gyújtottam rá.

Más megközelítés, számold ki, hogy mennyi megy rá el egy hónap, egy év, öt év alatt, megdöbbentő.

2020. jún. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem hülyeség, én is így hagytam abba. Lementem napi 3-4 szálra, ami akkor legalább jól esett. Utána lett belőle napi 2 szál, végül heti 1-2 (hétvégén, amikor mondjuk ittam egy pohár bort) és teljesen elhagytam. Összességében ez kb. 1 év alatt történt.

Hajrá!

2020. jún. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Lakásban élünk és nincs erkélyünk így ha itthon vagyok akkor az ablakban szoktam. De ha az utcán szívom, vagy akárhol máshol akkor bebüdösödök. Eddig engem sohasem zavart, de mióta nem bírom ki mosni a ruháimból, megőrjít. pl egy kabátot nem mosok mindennap és így abból már nem jön ki.
2020. jún. 11. 14:08
 7/10 A kérdező kommentje:
*akkor is bebüdösödök
2020. jún. 11. 14:08
 8/10 A kérdező kommentje:

Az első három évben egyébként csak koca dohányos voltam, aztán bekerültem a vendéglátásba, ahol mindenki mondogatta, hogy ezt nem tudja megérteni valaki vagy dohányzik vagy nem, ennek így semmi értelme. És hát jöttek a kollégák, a cigi szünetek így ma már alaphangon egy doboz teljesen normális naponta.

Ma egyébként megreggeliztem, a kávé mellé természetesen rágyújtottam, mostmár csak ebéd után fogok. Teljesen hülyeségnek tartom az unalomból való dohányzást, lassan undorodok magamtól.

2020. jún. 11. 14:16
 9/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok újra.

Ha már undorodsz, az jó, akkor hamarosan el fogod hagyni. Nálam is így volt. Nem a szándék volt meg először, hanem az, hogy utáltam magát a szagot, meg amiket leírtál.

2020. jún. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia!

Sikerült valami előrelépés?

2020. nov. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!