Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vagyok ilyen? Ez normális?

Miért vagyok ilyen? Ez normális?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, de még mindig nem jöttem rá, miért születtem lánynak, és mi annak az előnye vagy jó oldala, hogy lány vagyok. Alapból ha nem lennének "melleim" vagy hosszú hajam, mindenki fiúnak nézne. Nem vagyok fiús, csak egyszerűen nem vagyok lányos. Olyan semleges vagyok, vagy nem is tudom, hogy hogyan fogalmazzam meg. Nem állnak jól rajtam a csajosabb-nőiesebb ruhák, olyan, mintha egy krumplis zsákra adnának női ruhát. És ez gáz. Nem vagyok beképzelt, se szép, de esküszöm jobban nézek ki smink nélkül. Nekem valahogy nem áll jól. Nem tudom, minek köszönhetően, de nem áll jól. Hiába akarok csajosabban és nőiesebben öltözni, hogy felfigyeljenek rám a fiúk, egyszerűen olyan erőltetettnek tűnik az egész. Vagy nem is tudom. És úgy igazából lány se akarok lenni, a fiúknak sokkal jobb életük van, mint a lányoknak. Őket jóformán semmiért nem szólják meg, míg a lányokat szinte minden téren. És ott van a menstruáció. Nem elég, hogy fáj, még undorító is. Amikor megvan, folyton azon kattogok, hogy vajon átáztam-e, órán se tudok koncentrálni ezek miatt. Meg ha valami probléma adódik, a lány számára lesznek következmények (terhesség). Meg azért a fiúk világa sokkal másabb, sokkal nyugodtabb, ők nem vesznek össze a semmin,stb. Nem tudom eldönteni, hogy most ezáltal transznemű leszek-e, vagy sem. Már a menstruációm óta él bennem a gondolat, hogy mi lenne, ha fiú lennék. Sokkal nyugisabb lenne az egész életem. Ezek miatt a gondolatok miatt lehetek majd később transznemű? Vagy kinövöm majd idővel, és megszeretem magam, mint lányt/nőt?

2020. jún. 13. 08:52
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Hogy gondolsz magadra, fiúként vagy lányként? Esetleg valami átmenetként vagy valami harmadikként?

Amit leírtál, abból nem látszik egyértelműen az identitásod. Amihez nekünk semmi közünk, de te jó ha tisztában vagy vele.

Én javaslom hogy olvass utána a nembináris nemeknek, esetleg vedd föl a kapcsolatot ilyen emberekkel.

Az nem jelent semmit hogy nem látod maga elég nőiesnek, csinosnak, hogy nem szereted a sminket. Olyan ruhákat hordj amiben jól érzed magad. Ha nem tudod hogyan legyél csinos, nézz szét, és keress hasonló adottságú emberet mint te. Ők hogyan öltöznek, mitől csinosak? Aztán utánozd le.

A fiúzással meg nem vagy elkésve egyáltalán, legföljebb kimarad az életedből a kamaszkori csetlés-botlás, nagy ügy. A felnőttkapcsolatok amúgy is sokkal jobbak és izgibbek általában :)

2020. jún. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
A fiúknak is megvan a maguk gondja, csak nem kötik az orrodra. Ahogy a lányok se szokták az övéket, például a menstruációról is úgy beszélnek, mintha az valami szupertitkos atomprojekt lenne, pedig egy tök természetes dolog. Az élet eleve bonyolult, mindig, minden téren és mindenkinek. Nem azon kell agyalni, hogy miért így alakult, hanem élni kell. Meglátod, neked is jobb lesz. Ha elfogadod magad olyannak amilyen vagy, mások is el fognak fogadni téged és máris lesznek barátaid és akár kapcsolatod is. Nem kell akarattal változtatni magadon, például nőiesen öltözködni ha neked az nem kényelmes. Vannak fiús lányok és vannak fiúk akiknek ez tetszik. Csak nem szabad leragadni egy kis közösségben, nyiss a világ felé.
2020. jún. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És melyik nemhez vonzódsz?
2020. jún. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én értem, hogy a fiúknak is vannak gondjaik, de akkor sem annyi, mint a lányoknak.


Azt nem tudom eldönteni, melyik nemhez vonzódok. Még nem volt párkapcsolatom, sose voltam szerelmes, meg semmi.

2020. jún. 13. 10:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért ez nem igaz. Lehet tinifiúként még igen, de nem ez a való élet.
2020. jún. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
régen én is így gondolkoztam,de ez változott. nem azt mondom,hogy lehet ez neked változni fog,mert sok ember van így ezzel. egyetértek az elsővel,hogy lehet utána kéne nézz a nembiránis nemnek,mert nekem is ez futott át az agyamon amikor olvastam ezt.
2020. jún. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Édes Jézus.🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Lehetne egy átlag tinilány fejét nem ilyen elborult dolgokkal tömni?


Kedves Kérdező!

16 évesen pont abban a korban vagy, amikor felfedezed a környezetedet újabb aspektusokból. Teljesen normális, hogy pszichésen még gyerek vagy és nincsen x kapcsolat a hátad mögött/nem feltétlenül tudod hova tenni ezeket az új benyomásokat. Erről szól ez a kor. De 19-20 éves korodra ki is növöd nagy valószínűséggel. Nincsen Veled semmi baj.


Azért arra kíváncsi lennék, hogy mikor látott utoljára gyereket, aki olyanokat ír, hogy transz, meg ilyesmi. Nem. Amennyiben 20-21 évesen sem változna a hozzáállása a témához, esetleg. De egy 16 éves tinilány fejét ne tömjük már tele áltudományos spekulációval, könyörgöm.

2020. júl. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!