Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gondolják depressziósnak...

Miért gondolják depressziósnak azt, aki utálja a nyarat?

Figyelt kérdés

Látom pl facen az időjós oldalakon a hozzászólásokat, ha valaki le meri írni, hogy utálja a nyarat, azonnal megkapja azt a két dolgot a megszállott nyárimádóktól, hogy depressziós, és irány az Északi sark.

Miért nem tudják azt elfogadni, hogy nem mindenki szereti ezt a dögmeleg párás időt, ellenben az tök normálisnak számít, ha az emberek az eső, hó, vagy hideg miatt nyavalyognak.



2020. jún. 14. 07:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Most ülj le, gondold végig, hogy érdemes-e ezen aggódni meg stresszelni. Számítanak az emberek neked, akárcsak a véleményük?

Szerintem sem.

Szép napot!

2020. jún. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én se szeretem a nyarat, a kánikulát, hogy mindenkiről folyik a víz. Hogy éjjel se tudok aludni a melegtől. De sosem mondták rám, hogy depressziós lennék, így még ezt nem hallottam sehol. De ha mondanák se érdekelne különösebben.
2020. jún. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Rám is mindig furán néznek, ha ki merem mondani, hogy nem szeretem a nyarat. Illetve akkor is fogyatékosnak néznek, amikor örülök az esőnek :) Ez van, az emberek többségének a meleg idő a "jó idő", nekünk nem, ennyi.


Ráadásul én azon kívül, hogy nehezen viselem a meleget, azért sem szeretem a nyarat meg a napsütést, mert a bőröm se bírja, van egy bőrbetegségem is, ami melegben sokkal könnyebben kijön, kényelmetlen számomra az egész. Aki ezt nem érti meg, és csak a 40 fokban érzi jól magát, plusz akik nem értenek vele egyet azt depressziósnak meg hülyének nézi, azt csak sajnálni tudom :D


De hál istennek, jön az eső egész jövőhéten! :)

2020. jún. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Hidd el, egyre többen vannak, akik utálják a nyarat. Én megértelek. Hasonlóan érzek, de én nem mondom senkinek, a családom úgy is tudja. Megpróbálom elviselni ezt a pár hónapot, utána jön az én időszakom, a hűvösebb, elviselhetőbb klíma.

Nyáron én túlélésre játszom, klíma bekapcsolva, redőny le és otthon kuksolok, mert kimenni sincs kedvem. Persze muszáj, de azt hacsak lehet, korán hajnalban teszem. Éjszaka alig alszom, mert nekem kb. a 15-16 fok a kellemes aludni, azt meg nyáron nem tudom megteremteni, főleg hogy valamikor szellőztetni is kell és ezt éjjel teszem, ilyenkor kikapcsolom a klímát. Nem egészséges, ha egész nap megy.

A strandot nem szeretem, más kinti tevékenység meg ebben a melegben nekem elképzelhetetlen. Irigylem azokat, akik bírják és szeretik a meleget, nyáron vannak elemükben, de hát én nem ilyen vagyok, ez van. Ezek a brutális kánikulák, amik a mostani nyarakon vannak, egyébként sem normálisak. Szóval én együtt érzek veled.

2020. jún. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
csak a kánikula szar. maga a nyár nem lenne az. de ez is azért van mert szét lett szarva a bolygó. Régen ennyire melegek nem voltak közel sem.
2020. jún. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Most miért kell azon kiakadni, hogy ki mit utál, vagy mit szeret? Nem mindegy? Az évszakok és az időjárás csak jönnek, nem attól függ, hogy mi mit szavazunk meg. :D Mindenki szeressen és élvezzen amit csak akar.


Én pl. a telet meg a hideget nem bírom, már 25 °C alatt megfagyok, nemhogy mínuszokban. Számomra szerencse és jó, hogy egyre enyhébbek a telek, a hó sem hiányzik, legfeljebb december 24-én. A meleget cserébe gyakorlatilag korlátlanul bírom. Más meg fordítva van. Na bumm. Ezért nem kell senki fogyatékosnak nézni.

2020. jún. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ajajj, páran úgy látom nem értelmezték megfelelően a kérdést.


Én el tudom fogadni, hogy mások vagyunk, és mást szeretünk/nem szeretünk. Egyszerűen csak döbbentem nézem, hogy némelyek milyen hülyék. Nézzétek meg pl az időkép fészbuk oldalán, hogy neki tudnak esni egy olyan embernek, aki le meri írni hogy nem szereti a meleget. Pedig az is csak egy vélemény. Én nem hangoztatom, hogy utálom a nyarat (pedig így van :D ), mert nincs kedvem másokkal vitázni feleslegesen. De pl. múltkor egy idősebb néninek is nekiestek, mert leírta, hogy rosszul van a 30+ fokokban. Nyomták rá a röhögős reakciót, sőt, volt olyan tahó, aki azt írta neki "Na mi van mami, nem futja klímára?". Biztos rosszul esett neki. Én meg arra gondoltam, szerencsétlennek lehet nincs is senkije, akinek elpanaszolhatná. Engem megdöbbentenek az ilyenek. Persze, leszarom ha nekem írják, én el tudom engedni, na de értitek, akkor is meglep, hogy mennyi a seggfej.

2020. jún. 14. 09:01
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Utálom a nyarat, mondom mindenkinek, de még senki se mondta, hogy depressziós lennék. Mondjuk a telet se szeretem (mínusz az ünnepek). Tavasz-ősz, az igen, az fehér embernek való (rasszizmus?).
2020. jún. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A D vitamint napfényvitaminnak nevezik, mivel szervezetünk állítja elő a napsugárzás hatására ami ugye nyaron sokkal gyakoribb.

A D-vitamin kulcsfontosságú az egészséges szerotoninszint fenntartásában, amely fontos szerepet játszik a hangulat, a szexualitás, az alvás, valamint az étvágy szabályozásában. Így az alacsony szerotoninszint közrejátszik a depresszió kialakulásában is. Ezért is van, hogy a borongós, napfényhiányos téli hónapokban sokkal több ember produkál depressziós tüneteket.


Valoszinuleg ezert gondoljak sokan.

2020. jún. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9, Szerintem azok az emberkék, akik szerint a nyárutálók depressziósak, a szerotonin létezéséről sem tudnak. :D
2020. jún. 14. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!