Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a probléma ezzel a videóval?

Mi a probléma ezzel a videóval?

Figyelt kérdés

Van egy videó ami az elmúlt napokban felkapott lett, sokan reagáltak rá. Ez az:

https://www.youtube.com/watch?v=VviXrf5QB0Q


A legtöbben szidják őt, hogy önelégült, nagyra van magával stb.

Pedig teljesen igaza van. Én semmi kivetnivalót nem látok benne.

19 évesen ilyen sokra vitte, én mondom, hogy büszke lehet magára. A fő oka az ellene folyó gyűlölködésnek az irigység. Kár ezt tagadni. A legtöbb vele egykorú fiatal nem képes erre, ő neki sikerült, mert megvolt benne a kitartás, akaraterő, vannak céljai stb.

Létező probléma amiről beszél. Nagyon sok fiatal van aki csak azért jár egyetemre mert nincs kedve dolgozni, nincs életcélja és a szüleik fizetik nekik.


Ő is leszögezte, hogy akinek nem inge ne vegye magára. Jó szándékkal készítette ezt a videót, ezt el is mondja.



2020. jún. 14. 15:20
A kérdező szavazást indított:
A vele egykorú fiatalok gyűlölik őt, mert irigyek rá
Az a probléma vele, hogy egoista, magas lóról beszél
A stílusával van a probléma
53 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ő 19 évesen nem vitte semmire. A szülei vitték valamire. A probléma pedig az, hogy olyanról beszél, amiről fogalma sincs és úgy, amitől még nevetségesen hiteltelen is lesz.

Kb. olyan, mint amikor egy 19 éves szülők nyakán élő kisgyerek elreppeli, hogy őt az utca nevelte.

2020. jún. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szalmabáb, amit művel.

Kitalált dolgokkal vitatkozik és fogalma sincs a valóságról.

2020. jún. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Önerőből vitte valamire hiszen sikerült neki kijutni külföldre. Máltán tartózkodik jelenleg és jó állása van. Boldog ember.

Miért ne lehetne fogalma arról amiről beszél? Én is tapasztalom, hogy sok fiatalnak nincsen semmi életcélja azontúl, hogy elmegy bulizni, leissza magát, TikTok-ozik meg ellébecol néhány évet az egyetemen.

Nincsen bennük közösségi érzés, felelősségvállalás, kitartás és élettapasztalat.

Még egyszer elmondom:akinek nem inge ne vegye magára. Ismerek olyan fiatalokat, egyetemistákat akik normálisak, nem olyanok mint akikről a videó szól.

2020. jún. 14. 15:34
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"Önerőből vitte valamire hiszen sikerült neki kijutni külföldre. Máltán tartózkodik jelenleg és jó állása van. Boldog ember."

Tisztában vagy azzal a szóval kapcsolatban, hogy "önerő"?

Miből állapítottad meg, hogy boldog?


"Miért ne lehetne fogalma arról amiről beszél? Én is tapasztalom, hogy sok fiatalnak nincsen semmi életcélja azontúl, hogy elmegy bulizni, leissza magát, TikTok-ozik meg ellébecol néhány évet az egyetemen."

Azért, mert nem reálisan, reális dolgokról beszél. Ha te is egyetértsz vele, akkor egyszerűen menj már ki az emberek közé és beszélgess velük legalább pár percet. Eleve ott kezdődne a dolog, hogyha egyetértesz vele, akkor azonnal hagyj fel minden olyan technológia használatával, amit egyetemisták csináltak. Ja, hogy ez nem megy.

Sok fiatalnak valóban nincs célja, de sokan csak még nem találják és sokaknak van.


"Nincsen bennük közösségi érzés, felelősségvállalás, kitartás és élettapasztalat."

Miért, ebben a lányban ezek közül mi van és miből gondolod, hogy bármelyik is van?


"Még egyszer elmondom:akinek nem inge ne vegye magára. Ismerek olyan fiatalokat, egyetemistákat akik normálisak, nem olyanok mint akikről a videó szól."

Mi is. Rengeteget. Pont ez a baj a videóval.

2020. jún. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz volt végignézni, igazából csak a Paul Street reakció miatt néztem meg.

Nem vettem magamra a szavait, mert értem el sikereket Angliában, különböző írással kapcsolatos versenyeken és rádiós eseményeken.


Az viszont borzasztóan irritál, hogy mennyire öntelt és magas lóról beszél. Nem ismeri azokat az embereket, akiket szid. Valaki sokkal nehezebb helyzetből indul, és olyan is van, akinek az álmaim elérése előtt több kemény tanulással és fejlődéssel teli év vár. Például az egyik legjobb barátnőm álma, hogy sebész legyen. Azért lenne kevesebb, mert ő ezt még nem érte el 19 évesen? Ne röhögtess.


A másik zavaró dolog, hogy felszínes és általánosító. Mert az ő szemében minden egyetemista utálatot érdemel.


"Önerőből vitte valamire"

Nem, a szülei segítettek neki. Semmi probléma azzal, ha valakit bármilyen módon támogatnak a szülei, sőt. Én sose tagadtam le, hogy mennyi embernek mondhatok köszönetet, amiért folyamatosan egyengetik az utamat, épp ezért nem is játszom azt, hogy egyedül váltottam meg a világot.


"hiszen sikerült neki kijutni külföldre"

Külföldre borzasztó könnyű kijutni, nekem is sikerült, hűha. Egyébként az, hogy te külföldön élsz, semmire nem garancia, nem leszel tőle jobb vagy értelmesebb ember.


"Boldog ember."

Nem az. Azt szeretné, ha te azt hinnéd, hogy ő az, mert ő tudja magáról, hogy nem az. Ha boldog lenne, nem próbálná letörni mások kedvét és magabiztosságát. Ha boldog lenne, a saját életével foglalkozna. Ha boldog lenne, akkor nem próbálná ennyire kétségbeesetten bizonyítani, hogy mennyire elégedett.


Kifejezetten ostoba videó, már az elviselhetetlen, hogy folyamatosan kiabál, rángatja a telefont, aminek a felét a karja teszi ki.


Azon pedig jót mosolyogtam, hogy szinte minden kommentet kitöröltek, mert bármiféle kritika, bárhogy legyen az megfogalmazva, bántja a pici szívüket. Én annyit írtam, hogy ne kiabáljon a telefonba, és lám, ezt is törölték. Egy boldog és értelmes ember nem dugja homokba a fejét, ha nem borul mindenki térdre előtte.

19/L

2020. jún. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy 19 évesen gusztustalan formában ossza az észt.


mondta volna el ugyanazt más hangnemben, őszintén és nem kioktató módon. Akkor máshogy fogadta volna a nagyérdemű.


Tudod a lecseszést lehet gusztustalan módon közölni és emberi formában is megadva a tiszteletet a másiknak.

2020. jún. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Egoista pics#, azt hiszi mindig minden körülmények közt csak és kizárólag neki van igaza. Hálistennek az én gyerekeim nem ilyenek.
2020. jún. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vitarkozzunk!

Azt állítod, sok fiatal. Ez mit jelent!? Mi az a sok?

Te ismerettségi köröd szerinted reprezentatív? Személyes kétely nem érv.


A video nem néhány, nem többség (50%+1 fő) nevében beszél, hanem az összes fiatalról és nagyon nagyon zárójelesen említ hatalmas idézőjelekben tiszteletet a kivételnek.


Akinek nem inge... Nos ezzel az a baj, hogy rögtön az elején megszólit Minden fiatalt és Minden egyetemistát.


Kalasszikus hiba, hogy valamiről beszélni szeretne, de nem vezeti be a mindanivalóját és nem húzza meg a határt, utólag meg magyarázkodik, hogy nem úgy gondolta. De! Úgy gondolta és menet közben gondolta meg magát. Ha az elején végig gondolta volna, tisztán látta volna ezeket a gondolat és nem Mindenkit támadott volna, hanem azt említette volna, hogy sajnos egy feltörekvő trend, vagy jelenleg gondot okoz néhány fiatal viseledése.


A támadás előtt kéne a célcsoportot belőni. Nem szabadkozni itt a gyakorin, hogy elrontotta a videóban a dumát.


A támadás helyett meg figyelem felhívás kéne.


A lebaszás helyett lehetőség.


Az, hogy bele veri a másik orrát a fekáliába, mint macskának szokás ahelyett, hogy segítő szándékkal akarna egy javulást elérni és jövőkép nélküli fiataloknak megmutatni, hogy igenis vannak lehetőségek...

Na ez hatalmas beképzeltség.


Neki elsőre összejött. Erre büszke. Ezért néz le másokat.

Itt vannak gondok. Nem kellett sokat küzdenie, mert nem a lehetőséget találta meg a szénakazalban, hanem véletlen ráakadt. Ez nagyon nem megy mindenkinek. És akinek elsőre nem jön össze, az a videó szerint egy senki lúzer.


Ha nem hencegni és magamutogatni akar, ideje egy kis KOMMUNIKÁCIÓT tanulnia, amit annyira megvet.


Amit hallani a videóban, hogy resentful a kiscsaj. Ezzel rövid ideig hatékony lehet, amíg forró a vére, de 25 évesen már ez csak hátráltatni fogja, mert nem lesznek barátai és segítői és ha nem valami online újságnál dolgozik, vagy propaganda esetleg pop szakmában, akkor úgy pofára fog esni egyszer, nem lesz senki mellette, hogy felkarolja.


Neki bejött. Rendben. Nem kéne mást ezért lenézni. Fogalma sincs az egyetemről! Hogy lenne?


Beszéljen inkább arról mit, jelent a dopamin függőség és arról, hogy a celtudatosság és felelősségvállalás milyen útra tud terelni.


Vannak gondok a fiataloknál. Igen. De talán nem bántani kéne mást ezért, hanem kiutat mutatni, ha már neki megy. De nem úgy, hogy te kis csicska nem vagy rá képes, hanem úgy, hogy figyelj, tudom, nem könnyű, főleg nem idegen országban, de lehetséges.



Tudod ott van a Tomcat video.

Nézd meg azt!

Nézd meg azt, hogy mit mond Kanadában való élet kezdésről.

Majd meséld már el, hogy mégis melyik ad reményt és infót és melyik nem.

2020. jún. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem láttam meg kar hogy tudok a létezéséről! Borzalmas
2020. jún. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

ha tudna elmondani egy értelmes mondatot, anélkül hogy hat vágást kéne közbeiktatni, talán figyelembe lehetne venni a mondanivalóját.

de egy vernyogó, műveletlen, fogalmazni képtelen kiscsajra nem tudom miért kéne egy percnét több időt szánni az életemből...

bírom amúgy, jajj de elkényeztetett rajta kívül mindenki, mindent anyuci-apuci csinál, ő meg bezzeg elment messzire dolgozni... megkérdezzem ki fizette a repjegyet, a szállást, a kijutást meg a mindent? persze anyuci-apuci, de meg sincsenek említve... ennyit a hálátlanságról szerintem.

2020. jún. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!