Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek az 1. vagy a 2....

Szerintetek az 1. vagy a 2. opciót válasszam? (szakdolgozat téma)

Figyelt kérdés

1. régebb óta foglalkoztat a téma, végeztem benne kutatómunkát is. nagyon közel áll a szívemhez. de sajnos a témavezető/konzulens enyhén szólva le se....nem válaszol, könyörögni kell neki mindenért, egyáltalán nem számíthatok rá


2. a téma érdekel de nem annyira 100%ig mint a másik sajnos, viszont a témavezető nagyon nagyon lelkes, segítőkész,támogató


2020. jún. 16. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
1. ha önerőből képes vagy minőségi munkát kiadni a kezeidből.
2020. jún. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
A témavezető teendőit le lehet szűkíteni adminisztratív dolgokra. Ha annyira penge vagy,hogy nem kell az ő segítsége, vagy ha kell is valaki külső szemlélő/előértékelő/felülvizsgáló, de azt meg tudod oldani a témavezetődön kívül, akkor a témavezetőd feladata csak pár aláírás megadása. Ha ez lehetséges, akkor válaszd 1.-et! Minden más esetben a 2.-t!
2020. jún. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Az első.


Én életemben 2 szakdolgozatot írtam, az egyiket BSc-n, a másikat OKJ-ra ugyan, de én még komolyabban is vettem, mint a BSc-set.

Mindkettő esetre igaz volt, hogy a konzulens magasról le.....

Sőt, az alapszakon menet közben változott a személye.



Sokkal fontosabb, hogy te szeresd a témát és közel érezd nagadhoz. Akkor menni fog, színvonalasan is.

2020. jún. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Honnan tudod melyik konzulens, hogyan áll majd hozzád?
2020. jún. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a konzulensem segített, mert voltak azért régi cikkek a "tarsolyában" a témáról, amikre magamtól nem bukkantam volna rá. Meg fűzött hozzá kommentárokat, hogy szakmailag mi hogyan pontosabb, ami magamtól nem lett volna egyértelmű. Szóval én úgy csinálnám, hogy utánanéznék az 1. téma szakirodalmának, ha van dögivel, és már szinte ki is rajzolódik a dolgozat vázlata a fejemben, akkor azt választanám. Ellenkező esetben inkább a 2-es felé hajlanék.


Még kérdés, hogy a további tanulmányaid vagy egy jövendőbeli állásinterjún mennyire számít a szakdolgozat? Az én területemen pályakezdőknél azért nagyon nézték, hogy az egyetemen mivel is foglalkoztak (ráépített képzéseken meg pláne!). Ha mindkettő téma "jó" ilyen szempontból, akkor az is lehet taktika, hogy az 1-es témát kutattad, a 2-esről írtad a szakdolgozatot, így elő tudod adni, hogy te mindkettő témakörrel tisztában vagy.

2020. jún. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gondolom vele végezte a kutatómunkát is korábban.


Neked kell tudni, hogy tudnál-e egyedül dolgozni vagy nem.

2020. jún. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha ez a kérdés már felmerült benned, tehát az 1-ben nem vagy 100%-ig biztos. Szerintem ne tolj ki magaddal, válaszd a segítőkész konzulenst. Attól még, hogy más témából írod a szakdogát, attól később foglalkozhatsz majd az első témával. :)
2020. jún. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1.

Én kb kétszer beszéltem a konzulensemmel, kb csak dísznek volt.

2020. jún. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! sosem írtam még szakdolgozatot..szóval nem tudom mennyire vagyok benne jó :D
2020. jún. 18. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!