Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen külföldön egy iskola?

Milyen külföldön egy iskola?

Figyelt kérdés

Minden érdekel.,ami tudsz,azt légyszi írd le.


Milyenek az emberek?

Mennyire jól felszerelt (pl.: interaktív tábla stb.)?

Milyen tantárgyak vannak?

Osztályzás hogy van?



2020. jún. 17. 15:40
 1/9 A kérdező kommentje:
Bármilyen ország lehet.
2020. jún. 17. 15:42
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

[link]

[link]

tényleg elég bugyuta kérdés

2020. jún. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ennyi kötekedő választ...

Mit nem lehet a kérdésen érteni?


Ilyen válaszokra gondoltam,hogy "Csodaországban az emberek nagyon barátságosak,a tanárok pedig segítőkészek. Minden teremben van egy akvárium,egy interaktív tábla és egy mini könyvtár.

Kötelező tantárgyak a prostitúció,a természetvédelem és a takarítás.

Az osztályzás 0-tól 50-ig van ,a nulla a legrosszabb a z ötven pedig a legjobb jegy."


Azt pedig külön leírtam,hogy bármilyen országbeli iskolàkról lehet írni.

2020. jún. 17. 17:06
 4/9 A kérdező kommentje:
Tapasztalatokra vagyok kíváncsi,hogy kinek milyen tapasztalata van...
2020. jún. 17. 18:09
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
A világ minden országában lévő iskoláról? Az összes katica pöttyeit nem akarod megszámolni?
2020. jún. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

5: :-DDD


Vagy mint a tegnapi "hány sorompó van Mo-on" jellegű kérdések... :-D

És név szerint????


:-D

2020. jún. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Én a Magyar Postától megkérdeztem egyszer, hogy van-e valami listájuk arról, hogy pontosan hol vannak utcai postaládák, és azt írták, nincs! De akkor hogy mondják meg egy új emberüknek, ha ki kell üríteni a postaládákat, hogy na de mégis hol vannak? Csak induljon el az autójával, aztán ahol lát egyet, azt ürítse ki, a többit meg hagyja úgy? :-O
2020. jún. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
7: az egyes postahivatalok ismerik a körzetüket, de "a" Magyar Posta, mint vállalat nem rendelkezik össz-nyilvántartással.
2020. jún. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia! Én kint élek legalább 5 éve Németországban és eddig magántanuló voltam Magyarországon. Szerencsére már nem kell kér iskolába tanulnom mert most ballagtam le az általánosból, így már csak a Német sulira kell koncentrálnom. Szívesen leírom neked az eddig tapasztalataimat. Kb. 10 éves voltam amikor az édesanyám úgy döntött hogy kiköltözünk Németországba, mert itthon dajnos nemtudtunk megélni ( a szüleim elváltak és anya nevel minket). Eredetileg 5.-es voltam itthon de Németországban visszaraktak 4.-be a nyelv miatt, mert semmit nemtudtam németül. Az első nap nagyon rossz volt. Eleve semmit nemtudtam elmondani magamról, csak annyit hogy hogy hívnak és hogy hány éves vagyok. Mindenki engem figyelt és rólam beszélt. Nagyon kellemetlen volt az egész szituáció. Amikor a tanár megkérdezte hogy tudom-e tartani a lépést ( persze ezt akkor még nem értettem) Akkor ismét mindenki felém fordult, é meg persze csak ültem ott és azt se tudtam hogy mitcsináljak kínomban. Így telt el egy teljes év. De végül is átengedtek 5.-be. Persze csinálnom kellett mellé a magyar sulit is, úgyhogy nagyon nehéz volt az egész. egyébként a kányok nagyon kedvesek voltak velem, mindig hívtak játszani és segítettek a házival kapcsolatban. A tanárnőnk meg annyira rendes volt hogy néha lefordította a Google fordítóval a feladatokat. Szóval nagyon rá kellett állnom a nyelvre. Így ment ez 2-3 évig. Aztán hazajöttem Magyarországra. Nem akarom részletezni a történteket, de a lényeg az hogy végül visszamentem Németországba. Ugye elvégeztem az általánost és keresni kellett egy másik sulit ahová mehetek továbbtanulni. Anya beiratott egy gimibe. Az volt életem egyik legrosszabb választása. Tudni kell hogy itt kint nagyon nagy dolog ha te gimis vagy, mert akkor okosnak számítasz. A legtöbb gyerek általában csak középsuliba megy vagy egy sokkal rosszabb suliba, ez a képességeidtől függ. Szóval a gimiben egy teljes évet töltöttem el. A lányok nagyon rendesek és segítőkészek voltak velem, de mindez eltörpült amellett hogy mennyire borzalmas átlagom volt. Itt kint 6 jegy van, és az osztályzások is megvannak forítva. Tehát ami nálunk a legjobb jegy, azaz az 5, az a németeknél az 1. Szóval hogy értsd: Magyar jegy Német jegy

5 1

4 2

3 3

2 4

1 5

6

A hatos a legrosszabb jegy. Szóval ha év végén kapsz egy hatost akkor

megbuktál, de ha egy ötöst akkor továbbjutsz. Szóval rémes átlagom volt. Hiába éltem kint le 3 évet, a gimihez sajnos nem érettem meg. Semmit nem értettem, se a matekot se a németet se a fizikát, stb. Aztán az igazgatónő közölte hogy el fog tanácsolni az átlagom miatt. Na mondom, kereshetünk megint egy iskolát. Végül középsulis M2-os lettem ami azt jelenti hogy nem egy sima tagozatba lettem téve hanem úgymond az "okosokhoz" Szóval itt elkell érni egy bizonyos átlagot ahhoz hogy bentmaradhass, ha ezt nem sikerül teljesítened akkor leraknak téged a sima osztályba, az meg ugye ciki. Szerencsére sikeresen zártam a tanévet és sikerült teljesítenem a kért átlagot.És most itt vagyok, és élvezem a kiérdemelt nyáriszünetemet. Ennyi lett volna az én kis sztorim. Válaszolok a kért kérdéseidre. Az emberek eléggé megosztóak. Szerencsére e legtöbb személy nagyon kedves és barátságos, érdeklődéssel hallgatják a tapasztalataimat. De sajnos vannak olyan emberek/Gyerekek is akik rasszisták, és csak azért köcsögök veled mert külföldi vagy. De ezeket le kell szarni, nem kell velük foglalkozni. De szerencsére a normálisabbak megszoktak védeni. Az iskolai felszerelés is nagyon változó. Szóval a gimiben nagyon jó felszerelések vannak és minden teremben van interaktív tábla, és a fizika terem úgy néz ki mint a tipikus amerikai egyetemen, nagyon menci. A középsuliban pedig sima táblák vannak de a termek azok is nagyon tetszenének neked. Itt nincs olyan hogy fizetnek a szüleid azért hogy kapjál tízórait a suliban. Nem. Itt vagy magadnak kell hozni kaját vagy veszel a büfében és a szünetben meg eszel. Kb. ennyi változás van. A tantárgyak is teljesen mások egy középsuliban meg egy gimiben. A gimiben van pl. matek, német, földrajz, fizika, történelem, sport, idegen nyelv ( itt a gimiben a kötelező az az angol,és választani kell még mellé egyet, vagy franciát vagy latint) A középsuliban csak angolt kell tanulni, és van matek, német, fizika nincs, van természetismeret, technika, stb. Egy héten van egy hosszú napunk is amikor délutánni órák vannak. Itt választhatod azt hogy vagy főzöl, vagy barkácsolsz, vagy informatikára mész. Én a főzést választottam. Minden második héten van délután angolunk szóval azon a héten kétszer van hosszú napunk. A tesinél ketté vagyunk osztva, az egyik csoportnak csütörtökön reggel fél tízre kellett suliba menni (ebbe voltam én is) a másik csoportnak ugyanúgy reggel nyolcra kellett menni. A gimibe nem volt ilyen. Az osztályozást már leírtam. Ha van még kérdésed akkor szívesen válaszolok rájuk.

2020. aug. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!