Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » #blacklivesmatter mozgalom...

#blacklivesmatter mozgalom személyes vélemény?

Figyelt kérdés

Huhh, én egyszerűen már nem tudom, hogy mit is kellene gondolnom. A legeslegején leszögezem, hogy sose voltam rasszista, de most mindenki elvetette a súlykot.

A feketék elnyomása ellen indult az egész, kirobbant George Floyddal. Amerikában ez a mozgalom laza felvonulástól egészen a mai napig fajúlt, amikor is rendőröket ölnek, mérgeznek meg, nemzeti műemlékeket borítanak le országszerte. Most itt külön kiemelhetném Angliát, ahol az aktivisták Gandhi, ismétlem Gandhi szobrát tervezik leborítani, pont azét, aki a jogi egyenlőség mellett állt ki és a történelem egyik legkiemelkedőbb alakja .-.

Most még idesorolhatnám a Churchill szobor megrongálását is.. Ezzel csak újra állat kategóriát kapnak a fejükbe. Anno amikor megtörtént az ezt kirobbantó haláleset és megjelentek a hashtegek, engem is megjelöltek egy poszton, mivel tényleg felháborítónak tartottam az esetet, megosztottam, ma már nem tudom. Szerintem Amerika teljesen békés volt ilyen szempontból, latinok, amcsik, feketék szépen eléldegéltek egymás mellett, most pedig? Konkrétan világhatalomra akarnak törni. Egy rakat helyen már megvolt az egyenlőség, erre itt van megint csak ez. Ha esetleg egy fekete öl meg egy fehéret? Pár hónapja olvastam egy esetet, hogy finnországban betörtek páran egy házibuliba, lányokat erőszakoltak meg és aki próbálta a lányokat megvédeni, őket megölték.. Erre persze nem robban fel a média, de ha egy rendőr, ha egy fehér rendőr öl meg valakit, az a világ vége. Lehet annak a férfinak borzalmas emléke volt, megeshet, hogy neki is hasonló, mint előbb említettem. Ő is csak egy ember, ahogy az is az volt, akit megölt, hibás, nem tagadom.

Megvannak az okok, amiért a feketéket még nem tisztelik kellően, ameddig európaban több ezer év alatt normális civilizációt építettek ki, addig ott csak állatok voltak, kannibalizmus, sámánok és még sorolhatnám. Még csak pár évszázada !kezdtek! beleolvadni a nekik új társadalomba, persze, hogy nem ide illőek, persze, hogy sokan elítélik őket, hiszen nem kívánt vendégek, a mostani vandalizmussal pedig csak ezt bizonyították.


Azt hiszem egy picit elhúztam, még tudnék róla mit beszélni, de mivel a ti véleményetekért írtam ide, ezért befejezem a pofázást~



2020. jún. 17. 21:22
A kérdező szavazást indított:
Támogatom
Ellene vagyok
Tartózkodom
60 szavazat
1 2
 1/15 Sunshinedoll ***** válasza:
19%

Gandi rasszista volt és pedofil. Jó reggelt, boldog karácsonyt.

Chruchill is rasszista volt, nem mellesleg háborús bűnös.


Sajnos a véleményed arról, hogy Amerika mennyire volt békés a nem-fehérek számára kvára nem releváns. Se amerikai nem vagy se fekete.

2020. jún. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Elvileg Gandhi egyszer tett egy rasszista megjegyzést, Churchillről pedig tudom, hogy teljes mértékben rasszista volt, de mégiscsak elnök..

Teljes mértékben a saját szemszögemből mondtam az egészet, én így láttam/látom .-.

2020. jún. 17. 21:28
 3/15 Sunshinedoll ***** válasza:
14%
Hitler, Sztálin meg Lenin szobrait is ledöntötték, eltávolították, ezt is ellenzed?
2020. jún. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Jól van, értem, kretén dolgot hoztam fel, ettől eltekintve tudsz válaszolni a fent említett kérdésemre?
2020. jún. 17. 21:38
 5/15 Sunshinedoll ***** válasza:
10%
Válaszoltam a pollban.
2020. jún. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
A rasszizmus és elnyomás elleni mozgalomnak talán kevésbé tűnne rasszistának a neve, ha #blacklivesmatter helyett #everylivesmatter lenne. Így színesbőrű rasszistáknak tűnnek, akik gyűlölik a(z elnyomó) fehéreket.
2020. jún. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem sok dologgal nagyon nem vagy tisztában. Mi az hogy eddig békésen eléldegéltek egymás mellett? Óriási rasszok közötti ellentétek voltak mindig is az USA-ban. A rasszizmus, és a színesbőrűek hátrányos helyzete tény. A BLM mozgalom lényegében folyamatosan ténykedhetne, és tüntethetne, lenne okuk rá. George Floyd megölése csak olaj volt a tűzre, csak egy szikra ami kirobbantotta ezt.


Világhatalomra törni? Ez óriási baromság. Egyenlő jogokat akarnak, nem csak elméletben, hanem a gyakorlatban is.


A vandalizmust én is elítélem. De nem tudod beleképzelni magadat az ő helyükbe, sőt én sem tudom. Európában élő fehér emberként (feltételezem hogy az vagy te is), nincsen elég rálátásunk erre a problémára. Képzeld el, hogy évtizedek óta küzdenek a feketék az egyenjogúságukért, főleg békés eszközökkel, és nincs előrelépés. Továbbra is van intézményes rasszizmus, továbbra is szakadék van bizonyos társadalmi rétegek/rasszok között. Ők azt látják, hogy nem jutottak semmire eddig. Természetes, hogy forrnak az indulatok. Durva dolog a vandalizmus, de könyörgöm, a másik oldalon meg emberi életekről van szó.


"persze, hogy nem ide illőek, persze, hogy sokan elítélik őket, hiszen nem kívánt vendégek, a mostani vandalizmussal pedig csak ezt bizonyították."


Ezzel a mondattal le is romboltad azt hogy te nem vagy rasszista. Ez egy tipikus sztereotipizálás, mondanom sem kell hogy teljesen téves. Nem tudok mást mondani, ez egy undorító megnyilvánulás. Ugyanolyan baromság, mintha én azt mondanám hogy minden egyes rendőr becstelen és gyilkos, azért mert egyes rendőrök durva túlkapásokat követnek el. Ugyanolyan baromság, mintha azt mondanánk a szélsőjobboldaliakra, a KKK-ra, vagy hasonló csoportosulásokra, hogy ők az összes fehér embert képviselik Amerikában.


Zárójelben megjegyzem, szerintem Churchill és Gandhi szobrainak megrongálása elég nagy bunkóság, ez szerintem is sok. Főleg az az okos akinek itthon sikerült azt írnia egy Churchill szoborra, hogy "náci", na őt szívesen beíratnám még egy pár történelemórára.

2020. jún. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem állatság a mai értékrendünk szerint megítélni történelmi személyeket, az ő korukban jellemző normák szerint kellene. Ha a maiak alapján döntenénk el, hogy ki volt jó és ki volt rossz, akkor nagyjából az egész történelmet kitörölhetnénk, mert nagyjából minden múltbeli személy tett olyasmit, ami ma hatalmas hisztériát váltana ki.

Eleve nem lehet önkényesen meghatározni, hogy ki volt "jó" és ki volt "rossz". Hol van az a pont, ahol borul a mérleg? Téboly (és qrva nagy álszentség), hogy a mai világban ha valaki csak egy (1) olyan dolgot tesz, amivel x ember nem ért egyet és hisztériát csap miatta, akkor hiába épített fel hatalmas pozitív dolgokat eddig, egyből borul a mérleg a "szemét, mocskos rohadék" oldalra (nyilván nem pl bizonyított pedofíliáról vagy hasonló vállalhatatlan dolgokról beszélek, hanem csak simán olyasmiről ami ugyan legális, de a népben hisztériát kelt). Ha az életem során ittasan elütök egy embert ÉS feltalálom és ingyen a világ rendelkezésére bocsátom a rák gyógymódját, akkor jó vagyok, vagy rossz? Ha 300 önkéntes kísérleti alanyban okoztam egészségkárosodást a rák gyógymódjának kifejlesztésében, de a kész gyógyszerrel megmentek 30 milliót, akkor jó vagyok, vagy rossz?

2020. jún. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Mekkora mázli, hogy itt van sunshinedoll, az amerikai nigger, aki helyre rak, hogy te nem vagy egyik sem, úgyhogy kuss a neved :D Meg Sztálinhoz és Hitlerhez hasonlítja Churchillt lol. Hát igen, több millió britet meg zsidót irtott ki.. ja várj. Na ennyit a trollról, a véleményem a jelenségről az, hogy ezzel beigazolódott, a niggerek csak rombolni tudnak, ráadásul szobrokat, mert az ábrázolt történelmi személyiségek rasszisták voltak :D Hogy egyikük, Churchill, megmentette a sok sötétbőrűt attól, hogy gázkamrába kerüljenek, már nem számít, hiszen történelemóra helyett biciklit lopni voltak.
2020. jún. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően egyetértek maga a mozgalom kialakulásával.Meg megértem a frusztrációját az embereknek.Na de az ilyen fehér emberek térdelnek a feketék előtt dolgot,meg az ilyeneket nem értem.Néhány fehér ember konkrétan úgy viselkedik,mintha ő maga is rabszolgát tartott volna.Azt,hogy minden fehér embertől elvárják szinte, nyilván kimondatlanul,hogy legyen bűntudata,az gusztustalan.Már aki,persze.Van,aki szerint az már túlzás.Meg amikor az egyik fekete színész kitesz az Instagram oldalára egy képet,amin egy fehér nőt aláznak,akinek csak annyi a bűne,hogy fehér,az elképesztően bicskanyitogató.Konkrétan azon nevettek,hogy a nőnek lapos a feneke.Emberek.Normálisak ezek, kérdem én.A rasszizmussal küzdeni, úgy,hogy egy ártatlan fehér nő testét megalázzuk.Nekem hasonló felépítésű a fenekem és egyszerűen szívszorító volt olvasni néhány rasszista fekete hozzászólását.Nyilván,nem minden fekete rasszista.Viszont,amikor van képe kijelenteni a kommentekben a nőnek,hogy feketék nem lehetnek rasszisták,akkor elképesztő frusztrációt érzek.MI VAN????Mégis, magyarázza már meg nekem valaki,hogy hogy lehetséges az,hogy csak a fehérek lehetnek rasszisták.Ugyanis,ha ez így lenne,akkor ez a definícióban is benne lenne.A másik meg,hogy néhány olyan kommentet is láttam,hogy a 400 év rabszolgaság meg ilyenek.Úgy beszélnek,mintha a világtörténelem során csak a feketék szenvedtek volna,mintha csak ők szenvedtek volna.Voltak akkoriban is fehér rabszolgák.Azt hiszem az íreket is kiterjesztették.A mai napig van rabszolgaság.Azoknak rosszabb,mint az átlag elkényeztetett nyugatiaknak.Az meg lehet,hogy egy magyar ember semmit nem tud,hogy milyen volt a feketék és fehérek viszonya régebben.Viszont Kelet-Európát nagyon szívesen bemutatják nekik.Hogy az itteni FEHÉR bőrű emberek mennyit szenvedtek.Azt hiszik,hogy minden fehér privilégiummal születik.Ja,persze, hónap végén már alig mit ennem,nem vesznek fel sehova sem a bőrbetegségem miatt.De van képük kijelenteni,hogy a fehér embernek mi a jó.Nem vagyok rasszista.Aki azt méri mondani,hogy igen,azzal közlöm,hogy talán én jobban tudom mint ő.
2020. jún. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!