Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki le akarja zarni a...

Ha valaki le akarja zarni a multat, segit ha megvaltoztatja a teljes nevét?

Figyelt kérdés

Keptelen vagyok feldolgozni es tullepni a borzalmas gyerekkoromtol es bantalmazo csaladomtol.

Jartam pszichologusnal, tobb szaz temaba illo konyvet elolvastam, fejlesztettem magam, de 27 eves koromra is ugyanolyan lelkiserult nyomorult maradtam.

Megvaltoztathato a nev (csalad es keresztnev is)? Szeretnek egy teljesen uj nevet felvenni, elmenni olyan messzite amennyira tudok es uj eletet kezdeni


2020. jún. 19. 09:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
20%
Minden hivatalos ügyintézés, így a névváltoztatás is annyira bonyolult, hogy inkább épp hogy sokat kellene vele foglalkoznod, mire sikerül. Nem biztos, hogy ez jót fog tenni, hogy esetleg hetekig, hónapokig kell eljárkálnod abban az ügyben. De te érzed, mire van szükséged. Ugyanakkor az, hogy új helyre mész, a természetedet nem fogja megváltoztatni, ismertem két embert is, akik folyton költözködtek, de a sérüléseiket nem tudták lehagyni. Belső változásra összpontosíts inkább. Ha el akarsz szakadni a családod gondolatától is, akkor pl. nem járhatsz tovább pszichológushoz, mert ott is róluk kellene beszélned. Jó lesz az neked?...
2020. jún. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem elég, ha a családtagokkal teljesen megszakítasz minden kapcsolatot, címedet, telefonodat se nekik, se közös ismerősöknek nem elmondva. És szükséged lenne további terápiára is.
2020. jún. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
Ha a nevedet meg is valtoztatod a multadat sajnos nem fogod tudni se meg valtoztatni se elfejeteni.Zard le veluk a kapcsolatot menny messze toluk es keres baratokat szerelmet magadnak,majd egy uj csaladot.Maskep ez nem fog sajnos menni:)de sok sikert kivanok
2020. jún. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

A névváltoztás csak annyi, hogy beadod a kérvényt, esetleg megindokolod, és - hacsak az új név nem problémás valami okból -, megkapod az engedélyt. Utána csak az irataidat kell átíratni, de az sem annyira bonyolult vagy hosszadalmas.


Viszont ezzel a problémáid nem szünnek meg, ahhoz igen alapos terápia kell, ez az egyetlen, ami segíthet.

2020. jún. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%

Nem a neved tárolja emlékeid!

Neved megváltoztatásával nem változik meg múltad.

.

Aki új életet akar kezdeni, annak be kell fejeznie a régit.

Ha befejezed régi életed, nincs tovább, aki új életet tudna kezdeni.

2020. jún. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%
Hasonló háttérből jövök, a neved megváltoztatása szerintem nem old meg semmit. A költözés, környezetváltozás rengeteget segíthet, a kapcsolat teljes megszakítása pedig szerintem elengedhetetlen, nekem legalábbis ez volt az első lépés, anélkül nem tudom meggyógyultam volna-e. A terápiát mindenképp folytasd.
2020. jún. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%

Hát ha ez kell a lelkednek,hogy új életet kezdj akkor változtass nevet

A fentieket megcáfolnám abszolút nem bonyolult csak ki kell tölteni egy formanyomtatványt amin meg kell indokolni miért akarod a neved megváltoztatni

Illettve meg kell adnod egy új nevet amit fel akarsz venni

Csak magyaros irású és hangzású nevet fogadnak el, de mindegy milyen a név lehet kitalált is

Ha akarod akár a keresztneved is megváltoztathatod nemcsak a vezetékneved,arra van egy külön rublika

10.000 Ft-os okmánybélyeget kell venned és úgy beadni a kormányhivatalnál,onnan ahol kaptad a nyomtatványt

2020. jún. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
92%

Az emlékeidet nem fogja törölni a "merevlemezről" a névváltoztatás.

De ha úgy érzed, hogy ez segítene, hát lehet...

2020. jún. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
65%
Megteheted, de nem ez fogja megoldani a problémát.
2020. jún. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
71%
Mért ne? Az ember életét és személyiségét nagyonis meghatározza a neve. A neved te magad vagy. És ha neked ahhoz van kedved, hogy ilyen adminisztratív lépéssel is elhatárolódj a múltadtól, akkor tedd azt. Tiszta lappal fogsz indulni a jövő felé. Hallgass az ösztöneidre! Az fog bejönni, amit te célravezetőnek érzel.
2020. jún. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!