Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Veletek is van, hogy azt...

Veletek is van, hogy azt hiszitek már nem emlékszik rátok a másik?

Figyelt kérdés
Ha régi ismerősöket látok facen, akikkel nem volt hosszú a kapcsolattartás, csak néhány hetes, sokszor arra gondolok, hogy ő már biztosan azt se tudja ki vagyok. Nem vagyok nagy jelölgető, inkább engem szoktak, és csak akkor igazolom vissza, ha ténylegesen beszéltünk már, tehát elvileg emlékszik, én mégis úgy érzem, mintha annyira jelentéktelen lennék, hogy törlődtem az illető memóriájából. Veletek szokott ilyen lenni?
2020. jún. 19. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. És mindig az jut eszembe, hogy lehet, a másik is ugyanezt gondolja rólam.
2020. jún. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is szoktam hasonlót gondolni, de eddig (nem Fb-os szituban) mindig az derült ki, hogy szoktak rám emlékezni, még a nevemre is (amit viszont én másoknál igen gyakran elfelejtek sajnos). A Fb-on pont az ellenkezője történt meg velem, rám írt egyszer csak egy csaj, hogy ki vagyok – holott 4 éven át egy kb. 30 fős csoportba jártunk az egyetemen, és egy másik lánnyal együtt sokszor segítettünk neki mindenfélében. (És nem változott meg a kinézetem azóta, max pár szarkaláb plusz.) Bevallom, ezen eléggé meglepődtem. :)

Egyébként parázni ezeken azért nem érdemes, mert sosem tudni, kinek mi marad meg a memóriájában, lehet, hogy valakire valamiért mély benyomást gyakorolsz (akár mert emlékezteted valaki másra), és megjegyez úgy is, hogy egyszer látott, a másikra meg nem.

2020. jún. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Soha senki nem emlékszik rám, szóval nem csak hiszem, ha én tapasztalat. Ezért nem is nagyon jelölök senkit.
2020. jún. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem nincsen Facebook-om, úgyhogy a válaszom nem teljesen mérvadó, ellenben “civilben” gyakran van ilyen érzésem, hogy amennyiben észre is vesznek az emberek, hajlamosak elfelejteni.

Nem kisebbségi komplexus miatt, pusztán nincsen rajtam semmi olyan, amivel kitűnhetnék a tömegből; nem szélsőséges sem a fizikumom, sem a stílusom. Bár, gondolom, ez leginkább az arcmemóriától függ.

A közösségi oldalak annyiban árnyalhatják a szituációt esetleg, hogy sokan tesznek ki retusált, szétfilterezett, vagy annyira “előnyös szögből” lőtt fotót, hogy élőben nehéz felismerni az illetőt.

2020. jún. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hasonlóan gondolkodtam a napokban: ki, hogyan emlékszik rá, mit gondolhat rólam, stb. Én kevés emberre gondolok.
2020. jún. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!