Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nyugtató egyetemen?

Nyugtató egyetemen?

Figyelt kérdés

Szervusztok, hálás lennék ha mesélnétek esetleges tapasztalataitokról nyugtató tabletták szedését illetően egyetemi tanulmányaitok alatt.

Sajnos a szorongásom olyan mértéket öltött, hogy mindenképp lépnem kell. Egyszer az életben eltöltenék egy napot úgy hogy leteszem ezt a mázsás terhet a vállaimról. Viszont félek, hogy kognitív teljesítményem rovására menne.



2020. jún. 21. 00:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Szorongásra nyugtatót írtak fel neked? Vagy olyan szorongásoldót, aminek szedatív (mellék)hatása van?


Szerintem beszélj az orvossal, tud-e mást felírni. Ha nem, keress valami vény nélküli gyógyszert, pl. orbáncfű-tabletta, citromfű, stb., bár nem tudom, mennyire durva a szorongásod.


Erős nyugtatót én nem szednék ha utcára, vagy bárhova megyek. Veszélyes és rád is furcsán néznek, ha nagyon látszik, hogy beszedtél valamit.

2020. jún. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
1%

Inkább fűvezz!


Bár én a nyugtatón kívül, a fűvezést is túlzásba vittem.

2020. jún. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Figyelj, biztos olyan a probléma, amit csak nyugtatóval lehet megoldani?
2020. jún. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
40%

Először a szorongásod okát kell kideríteni!

Természetes vizsgaláz, vizsgadrukk, izgatottság minden vizsgázóban van!

Ez nem csak egyetemistákra vonatkozik, ha felnőtt továbbképzésen, vagy bárhol veszel részt, ahol vizsgázni kell, mindenki izgul.

A szorongásod megfelelési kényszer a családnak, maximalizmus saját magaddal szemben, esetleg nem bírod azt a tempót, amit az egyetem diktál?

Szereted, kedvvel tanulod azt, amit tanulsz? A kérdések alapján döntsd el, azt az egyetemet választottad-e magadnak amit Te szerettél volna, vagy amit elvártak Tőled!

Nyugtatót én biztosan nem ajánlanék, de mivel nem tudom miről van szó, így véleményt sem tudok mondani. Ha írsz hatóanyagot, akkor írok a nyugtatóról véleményt!

Próbálj meg úgy odaállni, hogy bekapom a "lexarom" tablettát és próbálok nem parázni. Nem kell mindenkinek mindenből megfelelni! Az egészség mindennél fontosabb!

Ha "mázsás teher"-nek érzed, lehet, hogy a választással van a gond.

Érettséginél volt ekkora feszültség benned? Ha kimerültél, akkor a félév halasztás sem lehet probléma. Az egyetem azért már nem középsuli!

2020. jún. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Ugyanebben a helyzetben vagyok én is, majd mostanában megyek orvoshoz.


Szólok majd az orvosnak, hogy olyan gyógyszert szeretnék, ami a kognitív képességeimre nem hat károsan.


A "szorongás oka" nagyon gyakran semmi más, mint a rosszul működő idegrendszer, sajnos ez ilyen. :/

Támogató családban nőttem fel, jó fiatalkorom volt, éltem meg sikereket és kudarcokat egyaránt, sosem voltam túlzottan maximalista. És mégis. :/

2020. jún. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
83%

2-es azt nem ajánlom.

A fű lehet a pillatban lenyugtat, de hosszútávon pont az ellenkezőjét váltja ki.

Bár én a nyugtatót sem ajánlanám, mert abból függőség lesz és toleranciát alakít ki az szervezeted, viszont nem vagyok orvos, inkább az orvosra hallgass

2020. jún. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%

A legtöbb nyugtató egy kvázi gyenge altató. Nekem a második szakom első félévében jött ki a pánikbetegségem, voltak időszakok, mikor hetente estem össze...


Az egyik megoldás az az volt, hogy leadtam az életem terheiből (a szakot elvégeztem, de semmi extrát nem vettem magamra mellé, nem akartam kimagasló lenni, csomó embert kizártam az életemből, csomó frusztráló dologgal tudatosan nem törődtem) és jól jött egy pontos időbeosztás is, hogy ne essek kétségbe a határidők miatt és apránként tudjak haladni fölösleges stressz nélkül.


Ami még sokat segített, az a sport. A legjobb nyugtató, ami fizikailag kifáraszt, de szellemileg megtart ébren edzés után. Mindig edzés után tudtam igazán jól tanulni és fókuszálni. Plusz vitaminok.


Ez egy olyan probléma nekem is és talán neked is, ami életed végéig végig fog kísérni és nem felületi kezelés kell rá meg tűzoltás, hanem egy stratégia, egy mentális eszköztár, amivel képes vagy ilyesmi mellett is működni. A szorongáson segíteni tud szakember is, inkább arra költs. Nem szedhetsz nyugtatót életed végéig, márpedig a munkahelyeden is lesz sok ilyen élethelyzet.

2020. jún. 21. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%

Nyugtato az eleuthero ginseng!!

Futas rendszeresen a termeszetben . Zenevel a legjobb.

2020. jún. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%

Ne!


A 'csak egy pár szem nyugtató' ront a helyzeten. Az a probléma, hogy a legtöbb nyugtató már pár tabletta beszedése után is elvonási tüneteket okoz. Pl szeded a frontint egy hétig, minden este egy szemet. Egy hét után úgy döntesz, már nem szeded tovább. Ekkor jön az elvonási tünet. Tudod hogy az mi? Életed legdurvább pánikrohamja. Ekkor mit csinálsz? Újra elkezded szedni.

Ha egyszer ráállsz a gyógyszerre, nem jössz le.


Helyette javaslom a következőt:

Leszarom tabletta+ napi nyolc óra alvás (legalábbis menetrend szerint ugyanannyi órától ugyanaddig fekvés a sötétben) + sport + nyugtató tea (DMben kapható előre kifilterezve, elalvás előtt egy jó nagy adag)

2020. jún. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

Amikor en gimnaziumba szorongva kusztam be, es dezorientalt voltam, legszomjam volt, majdnem elcsaptak az autok, annyira a tuneteim uraltak, speciel a Xanax nem lelassitott volna, csak visszaadta volna az eletem.

Azt vagja fejbe, aki ugy veszi be, hogy jol van. Aki szorong es kis dozist bevesz, egyszeruen kijon a szorongasbol.

Kesobb egyeztem bele, hogy felirjak, 20 eve, azota funkcional az eletem.

Persze, hogy elotte gyogynovenyeztem.

2020. jún. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!