Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sokan miért tartják értelmetle...

Sokan miért tartják értelmetlen dolognak így elmenni kirándulni?

Figyelt kérdés
Elmenni egy helyre különösebb cél meg program nélkül, csak mászkálni egyet ott az utcákon és a környéken, aztán hazamenni. Ez így miért értelmetlen meg pénzkidobás?
2020. jún. 23. 04:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj nyugodtan, én is csinálom. Annyit azért megteszek, hogy ha már ott vagyok csak ránézek a netre, hogy van-e arrafelé valami érdekesség, ne legyen az, hogy elmentem valami mellett 50m-re, csak mert nem tudtam, hogy ott van.
2020. jún. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

Így belegondolva szerintem is értelmetlen.

Én azért megyek valahová, mert érdekel az a hely,a történelem, a kultúra, a látnivalók, múzeumok stb.

Mondjuk gondolom te nem arra gondoltál, hogy kiugrasz Bécsbe, 2 órát mászkálsz, majd hazajössz, hanem Mo-n belül a városokra.

Én alapból nem szeretem annyira Mo-t. Szép helyek vannak, de én inkább az a tipus vagyok, hogy autóból nézem a tájat, ha megyek valahová. Az bőven elég.


Milliószor inkább elmegyek 1 hétre Rómába vagy Athénba egy évben,minthogy kéthetente járkáljak az országban össze-vissza.

2020. jún. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mert előzetesen egy max fél órát rászánva sokkal többet tudsz kihozni ugyanabból a napból, mintha csak beugrasz a kocsiba, és cél nélkül bolyongsz mondjuk a főtér körül aztán hazamész.
2020. jún. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is szívesen csinálnám ezt és senki nem érti meg miért mennék olyan helyre ahol nem tudom mi van 😃 szóval szerintem nem értelmetlen. Simán bemennék egy kisboltba venni kaját és leülni valahova csak lenni máshol.
2020. jún. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Vannak, akiknek a személyiségük zárja ki a céltalan mászkálást. Engem nem érdekel a világ, nekem egy homokos tengerpart is csak sok víz és sok homok. Nincs az a festmény, szobor, stb., amit ha megnézek, utána örülök magamnak, hogy láttam. Annyira makacsul reálisan látom a világot, hogy ebbe más belehülyülne - persze engem is kezelt pszichiáter. Nem hülyeség, szimplán a személyiségbeli sokszínűségünk generálja rá a degratív jelzőket a korlátozottaktól, akik érvelés nélkül rámondják, hogy hülyeség. Amit írtál, az velem összeegyeztethetetlen, de ha te látod benne a kikapcsolódási potenciált, akkor nem hülyeség.


F/28

2020. jún. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én meg azt nem értem, hogy ha már elmész valahová, miért elégszel meg azzal hogy végigsétálsz a főutcán és ennyi? Miért nem térkepezed fel rendesen a környéket, mész el pl múzeumba, nézed meg a látnivalókat?
2020. jún. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 szerintem a kettő nem zárja ki egymást. Csak azt írja hogy olyan helyre is elmenne ahol nincs semmi szerintem. Mármint ha lenne valami látnivaló és már ott van nyilván megnézné de ha nincs semmi se fontos
2020. jún. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Végülis az is egyfajta célnak számít, ha a főtér, főutca környékén sétálsz. Hiszen általában a legtöbb látnivaló arrafelé van egy városban. Akkor lenne tényleg értelmetlen, ha mondjuk egész idő alatt csak ilyen külvárosi utcákon járkálnál.
2020. jún. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi gyakran csináljuk. Családi házat szeretnénk venni éveken belül, de egyelőre nem tudjuk, hogy Budapest (kb. déli) agglomerációjában merre, egyáltalán mennyire menjünk messzire. Mindig kinézünk egy környéket, várost, autózunk egyet, megkeressük a település központját, ha van valami kávézó, akkor beülünk és megpróbáljuk megérezni a település feelingjét.

Amikor valaki rákérdez mire jó ez, mindig hülyének néznek minket, de nem annyira érdekel. Nekünk fontos, hogy hova fogunk költözni, milyen érzéseink vannak egy-egy adott környéken, eltudjuk-e képzelni magunkat ott, stb. Sok hely került már így kizárásra és 1-2 olyan is akadt, ahol azt éreztük, hogy igen, ez lehetne az otthonunk!

Egyébként is jön néha egy kattanás, hogy sétálnék egyet Szentendrén a Dunaparton, vagy a balatonfüredi sétányon, vagy eveznék egyet a Tisza tavon... és akkor megyünk és megtesszük. Ez csak néhány példa, de nagyon sok hasonló kattanásunk van. Szerencsére én megtaláltam a hasonlóan kattant párom, így legalább ketten megértjük egymást. :D

2020. jún. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
mert céltalan dolog, ami helyett sokkal több értelmesebb és hasznosabb tevékenységet is folytathatnál. Pl elmehetnél önkéntes munkára.. sokkal több értelme van és hasznosabb is mint a céltalan bolyongás egy városban. Vagy tanulj valami hasznosat, fess, olvass, mássz sziklát, gyűjts kavicsot.... mindegyik tevékenység sokkal hasznosabb mint a céltalan bolyongás.. amiért egy rakás pénzt kifizetsz utazásra.
2020. jún. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!