Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kimehetnék ausztriába de...

Kimehetnék ausztriába de egész nap sírok?

Figyelt kérdés

Van egy lehetőség..egy ismerős ismerőse kiszervezett és várnak rám de én nagyon félek. Egész nap sírok és fáj a fejem ettől az egésztől. Július elején kellene mennem. 1300€-t kapnék konyhai kisegítőként plusz szállást és kaját de közben félek ettől az egésztől mert elvileg nincsenek magyarok ott csak külföldiek. Én nőként kimennék olyan helyre ahol csak férfiak dolgoznak...ráadásul lehet hogy kommunikálni sem tudnék velük mert nulla német tudásom van. Angolt beszélem középfokon de elvileg ismerősöm azt mondta hogy nem akadály a nyelv. De mi van ha mégis? Ha egyedül maradok vagy kirekesztenek vagy nem értem mit szeretnének tőlem...? Mit csinálnátok ebben az esetben a helyemben?


24/L


2020. jún. 23. 22:20
 1/10 A kérdező kommentje:
Annyit gondolkodom ezen az egészem. Ha kimegyek akkor itt kell hagynom az életemet Pesten. A fizumból soha nem jövök ki hó végére..igazából emiatt szeretnék dobbantani de közben rettegek hogy egyedül leszek kint. Annyira kettős érzéseim vannak...Ha felmondok holnap akkor már nincs visszaút. Mit csináljak?
2020. jún. 23. 22:22
 2/10 anonim válasza:
100%

Vedd fel a kapcsolatot a hellyel, ahova menned kéne. Biztos van legalább 1 magyar, akivel tudsz beszélni, vagy az angoloddal is lehet kezdeni valamit.

Amúgy Ausztria nem a világ vége, egy hétvégén kimennék egy barátnővel

körülnézni, akkor a saját magad győződsz meg a helyzetről, mielőtt valami rossz helyre hurcolnának.

Ügyes legyél, sok sikert!

2020. jún. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell végleg itt hagynod az életedet. Ha nagyon rossz, simán vissza tudsz jönni akár 1 hónap után is. Persze gondolni kell arra is, hogy ha visszajössz, akkor jó lenne, ha hamar tudnál új munkát találni, mert addig is élni kell valamiből, de a kinti fizetésből tudsz majd félretenni.

Próbálj nem a lehető legrosszabb kimenetelre gondolni. Minden kezdet nehéz; az elején lehet, hogy egy kicsit egyedül fogod érezni magad, de biztos vagyok benne, hogy össze tudsz barátkozni sok olyannal, aki hozzád hasonlóan más országból ment ki. Angolul a mai világban már szinte mindenki tud. Kizárt, hogy ne legyen senki rajtad kívül, aki beszéli az angolt.

Természetes, hogy félsz az ismeretlentől, de az érzéseid nem tükrözik feltétlenül a valóságot. Tök jó dolgokat is hozhat neked ez az időszak, ha másért nem, akkor a pénzért.

Én mindenképpen mennék a helyedben. Én is 24 éves vagyok, és szívesen kimennék, de nekem nincs ilyen lehetőségem.

Bátor legyél, és ne feledd, hogy mindig van választásod! Ha kimész is, nem jelenti azt, hogy ne jöhetnél vissza.

2020. jún. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy elég kicsi étterem. Konkrétan 7-en dolgoznak és mind a 7-en pasik. Ettől is tartok nagyon...
2020. jún. 23. 22:52
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Konyhai kisegitönek én ki nem mennék.

1 napot voltam masnap nem birtam megmozdulni annyira fàjt mindenem.


Neked is probanapozni kene amugy.

En kivennék 1 hét szabit addig dolgoznék es csak akkor égetném fel az itthoni melom ha ott kibirom.

Amugy meg nem beszélgetni mész.ezen nem aggodnék. Ra fognak mutatni egy zsàk almàra es adnak kést a kezedbe. Gondolom le fog esni hogy pucolni kell :)

2020. jún. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy külföldön akarsz dolgozni? Főleg hogy ismerős ismerősének keresztül.

Vannak más munkák is pl szállodákban, azok tán jobbak. Próbahetet mindenképp csinálnék a helyedben, aztán ha nem jön be maradsz itthon vagy nézel mást.

2020. jún. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Engem hotelba szerveztek be szobatakarító-fiúnak szintén nulla némettel szintén 1300-ért. Itt mondjuk normálisak voltak, segítettek, eleinte a nyelv probléma volt, de én fogékony vagyok a nyelvekre. Most vagyok itt egy éve és folyékonyan beszélek velük és értem a tájszólásukat is. Szerintem Ausztriában eleve bevett szokás a próbanap vagy próbahét. Próbáld meg, ha nem tetszik max hazamész.
2020. jún. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp próbáld meg, mert ha nem tudsz megélni itt, akkor lépned kell, később bánni fogod, hogy nem próbálkoztál. Szerintem teljesen élhető életforma a szezonozás, amolyan a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad dolog. Évi 3-4 hónapot itthon töltesz, akkor van időd a családra is és nem mellesleg tartalmas programokra is van anyagi keret. Dolgoznod nem kell, kapsz munkanélkülit... Ha jó helyre kerülsz, akkor a munka is elviselhető lesz és munka után kikapcsolódni is lesz időd (pl tesóm heti 6x7 órát dolgozott, laza fizikai meló, kis panzió és emiatt a meló se volt stresszes) Bátorság és sok sikert kívánok hozzá!
2020. jún. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kimegyek. Nagyon félek. 3. Napja nem eszem semmit csak egy levest. Az a baj hogy konyhan leszek es gondolom nemetul fognak beszelni hozzam. Azt sem fogom tudni mi van. En 9 evig tanultam de megis elfelejtettem. Az hogy lehet? Egy mondatot nem tudnék már összerakni...az angolt megértem de a német..

Gyomoridegem van

2020. jún. 25. 12:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Vannak direkt vendéglátásos gyorstalpaló könyvek, javasolnám, hogy ismételgess. Tesóm német nélkül is boldogult, szóval neked még előnyöd is van, a kikopott tudásoddal. Kis vendéglők nyugisabbak is... Van egy rutin amit csinálnod kell minden nap, ehhez nem kell hatalmas nyelvtudás, menni fog ez. Van kapcsolatod a vendéglővel?
2020. jún. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!