Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kimegyek Ausztriába dolgozni...

Kimegyek Ausztriába dolgozni 0 némettel?

Figyelt kérdés

Nagyon félek.. 6-7 éves koromtól 14 éves koromig tanultam emelt németet ( német tagozatra jártam) de általános után már csak angolt használtam. Elfelejtettem. Régen emlékszem,hogy a német csatornákat néztem és értettem mindent. Most megnézek egy videót és semmi. Egyedül a közép angolomra hagyatkozhatok. Nem lesznek magyarok és a főnök is csak picit beszél angolul. Nagyon nagyon félek. Szerintetek elfelejtettem végleg a nyelvet? Visszajön magától? Mennyi idő?


24/L


2020. jún. 25. 13:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
60%
Már leszerződtél? Akkor ne izguljál, valami majd csak lesz.
2020. jún. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Anyukám 40 éve tanult oroszt és emlékszik. A barátnőm 10 éve volt kint Hollandiában babysitterkedni úgy hogy soha nem tanult németet és jobban beszél mint én. Tegnap gyakoroltunk kicsit és én egy mondatot sem tudok összerakni. Mi a baj az agyammal?
2020. jún. 25. 13:28
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól működik az agyad: nem használtad, elfelejtetted. Ez mindenkivel így van.
2020. jún. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
De anyukám hogy emlékszik az oroszra? Vagy barátnőm egy olyan nyelvre amit előtte soha nem tanult csak kint volt fél évig ráadásul Hollandiában... Jó oké nem szerettem túlzottan a németet soha de már oviban is tanították nekem. Mi a francért felejtettem el mindent? Sokszor megpróbálok valami mondatot összerakni nagy nehezen és hirtelen angolra váltok. Marha égő lesz....
2020. jún. 25. 13:32
 5/22 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, hidd el, hogy ha folyamatosan hallod a környezetedben a német beszédet, valamennyi tudás vissza fog jönni. De persze nem ártana, ha elővennél egy alapfokú nyelvkönyvet, és intenzíven olvasgatnád.


Amúgy ez a "félelem" miért nem a döntésed előtt jött elő?

Vagy akkor nem is gondoltál rá, hogy mi lesz, csak belecsaptál?

2020. jún. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Tudod mennyit hezitáltam hogy kimenjek-e? De úgy voltam vele hogy nem igazán lesz mégegyszer ilyen lehetőségem,hogy úgy mehetek ki valahova hogy várnak rám és ráadásul 20km-re lakik egy ismerősöm 70-re pedig a barátnőm. Elvagyok adósodva. 3 napig sírtam folyamatosan,hogy mit csináljak. Legtöbb ember azt mondta,hogy várjak bele. Elvileg a leendő főnököm is azt mondta hogy nem baj a nyelv. De akkor is...
2020. jún. 25. 13:36
 7/22 anonim ***** válasza:

Mit kell csinálnod? Milyen munka?

Azért ettől nagyban függ, hogy mennyire lesz problémás a nyelvtudás hiánya...

2020. jún. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"nem szerettem túlzottan a németet soha"

Ez nyilván nem könnyíti meg, de nem tudsz mit csinálni...


"Tudod mennyit hezitáltam hogy kimenjek-e? ... Elvagyok adósodva. 3 napig sírtam folyamatosan,hogy mit csináljak"

Az érzelmi része teszi magát a nyelvtanulást is nehezebbé: nemszeretem dolog eleve, ráadásul az egész helyzetet is valamiféle kényszerként éled meg.


Nyugi. Sokkal hamarabb vissza fog jönni, mint hinnéd. Ott van minden a fejedben, csak egy hátsó polcon. Jól működik az agyad, azt már megtárgyaltuk, és minden jól működő agyú emberrel így szokott lenni: bedobják a nyelvi közegbe és feléled a tudása - plusz gyarapszik. :)

2020. jún. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Konyhai kisegítő..
2020. jún. 25. 13:51
 10/22 anonim ***** válasza:
Ahhoz nem olyan nagy baj, ha eleinte kevésbé fog menni.
2020. jún. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!