Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kedves 30 év fölöttiek! Ha...

Kedves 30 év fölöttiek! Ha most lennétek kamaszok, akkor mit csinálnátok másképp?

Figyelt kérdés
Mik azok a hibák, amiket kamasz/fiatal felnőtt korotokban elkövettetek és nagyon bánjátok? Mik azok a dolgok, amiknek örültök, hogy így történt és jó hangulattal emlékeztek vissza rá? Mik azok a csapdák, amikbe nagyon könnyű beleesni a fiatal években és később nagyon nehéz kijönni onnan? Mit tanácsolnátok egy 16-2 éves kamasznak? Menyit hogyan és mit tanuljak? Milyen kapcsolatokat ápoljak és miket hanyagoljak? Mennyit szórakozzak? Milyen tevékenységeket folytassak annak érdekében, hogy később minél többre vigyem és minél boldogabb, egészségesebb életet éljek? Előre is köszönöm a válaszokat.

2020. jún. 25. 14:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem hallgatnék annyira másokra a külsőmmel kapcsolatban.

Soha nem kezdenék el fogamzásgátlót szedni.

Van pár dolog, aminek jobban utánajárnék.

A kapcsolatokkal, szórakozással, időbeosztással nem volt gondom. Jó társaság volt az iskolában, rendszeresen jártunk együtt programokra, de nem a tanulás kárára, vagy a tanulás helyett.

Viszont más irányba tanulnék tovább. De ugye akkor még nem tudtam, hogy mi fog érdekelni.

2020. jún. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Örülök, hogy összességében jól teltek a fiatal éveid. Melyek azok a területek, amiknek jobban utánajárnál?
2020. jún. 25. 14:33
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Maradnék még 2 évet a középiskolában szakmát szerezni főiskola előtt. Pont átmeneti évfolyam voltam, így sok dolgot rajtunk kísérleteztek ki, ami nem volt túl jó, ha kicsit később megyek főiskolára, egy már begyakorolt rendszerben diplomázhattam volna, és talán a jogsit is lett volna időm megszerezni.

Persze ezt a mostani ismereteimmel mondom, akkoriban ezeket nem lehetett előre látni, de ha szólhatnék az akkori önmagamnak, ezeket tanácsolnám.

2020. jún. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
mi a baj a fogamzásgátlókkal?
2020. jún. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyelveket tanulj mindenképpen,ajánlom az angolt/németet.Egy piacképes szakmának óriási hasznát veszed,akkor is ha egyetemre mész.Ne szokj rá a cigire lázadásból.Sportolj rendszeresen,javítja a közérzetet és ellensúlyozza a szellemi fáradtságot.És nagyon fontos,hogy ne másokhoz mérd magad.Lehet,hogy X sikeresebbnek/menőbbnek/franctudjaminek tűnik,de te nem X vagy.Azokat a lapokat kell kijátszanod,amiket neked osztott az élet,nem azon keseregni,hogy másnak könnyebb.
2020. jún. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%
4: a sok mellékhatás, libidó lecsökkenése, visszatérő fertőzések. A természetes ciklus megszűnése, mert gyógyszer mellett csak megvonásos vérzés van, igazi mensi nincs. Hormonális változással járó betegségek, problémák rejtve maradhatnak mellette, mert elfedi a tüneteket.
2020. jún. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
33%
Nekem semmi negatív hatása nem volt a fogamzásgátlónak. Biztos van, akinek nem jó, nem egyforma a szervezetünk. A kérdés amúgy sem erről szól.
2020. jún. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Férfiként sokkal hamarabb elkezdenék aktívabban sportolni. Nem az a kigyúrom magam mint állat szintre, csak hogy legyen erőnlétem és ne hízzak el.


Sokkal céltudatosabban választnék szakot, alapból elmennék más területre és akkor már 20-as éveim elején elkezdhetnék jó pénzt keresni nem csak 25 után.


Biztos, hogy sokkal aktívabban tanulnék nyelveket, angolt, németet és kipróbálnám magam külföldön is.


MEg úgy alapvetően igyekeznék kimozdulni, utazgatni, kirándulni, túrázni. MErt ezek nekem csak 25 után jöttek, és ezáltal ismertem meg egy csomó számomra értékes embert.

2020. jún. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%

7: nem erről szól, de rákérdeztek és válaszoltam.

Én nagyon sokaktól hallottam ugyanezt, szóval nem az én egyedi problémám. És nyilván nekem és másoknak se pár év után alakult ki, hanem hosszú távon.

De a kérdéshez is kapcsolódik, mert ezen biztosan változtatnék, ha újra fiatal lennék.

2020. jún. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Jobban tanulnék, és nem ezt, a jelenlegi állást, területet választanám.
2020. jún. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!