Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez ilyen formában mamahotel?...

Ez ilyen formában mamahotel? Szégyellejm magam?

Figyelt kérdés

A válság alatt hazaköltöztem a budapesti albérletemből 6 év után, mivel a cégnél home office-t írtak elő. Most viszont rájöttek, hogy így is egész rendben halad a munka, így aki akarja, továbbra is dolgozhat otthonról. Nekem ez sokkal jobban megérné így, mert gyakorlatilag havi 200e Ft spórolást jelent még úgy is, hogy szüleimmel megegyeztem, hogy én állom a rezsit.

Barátnőm nincs, ugyanakkor lehet, ciki lenne azt mondtani egy randin, hogy otthon lakok anyámékkal. Még ha hozzá is teszem, hogy nem azért, mert nem engedhetném meg magamnak, hogy másnak fizessek a lakhatásért.



2020. jún. 25. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Állod a költségeid és kiveszed a részed a házimunkából? Képes és hajlandó vagy önállóan takarítani, főzni, bármit megcsinálni otthon?

Ha igen, akkor ez nem mamahotel.

2020. jún. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Hagyjuk már ezt a hülye "mamahotel" fogalmat...

Semmivel sem "cikibb", mint fizetésből albérletben lakni.

Azon múlik, hogy mekkora a ház, és milyenek a szülők.

Mi 400 négyzetméteren élünk, jól megvagyok a szüleimmel, semmilyen szinten nem zavarjuk egymás életét, így eszemben sincs elköltözni, pedig a nagyszülőktől örömölt lakás is ott áll üresen, illetve a györömi nyaralót is értékesíthetnénk, ha annyira külön akarnék menni.

Tökéletes ez így mindenkinek.

2020. jún. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*györöki
2020. jún. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Most ha neked és a szüleidnek így jó, akkor mit foglalkozol vele, hogy ki mit gondol? Ha majd találsz egy olyan csajt, akivel komolyan tervezel, akkor elköltözöl otthonról és kész. Havi 2 kiló spórolásért, úgy, hogy amugy nincs bajod az ősökkel simán bevállalható a "mamahotel".
2020. jún. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy normális nő ezt ilyen formában, ahogy leírtad megérti. Nem az életed akarod otthon leélni, gondolom lesz egyszer egy komoly kapcsolatod dobbantasz és összeköltözöl vele.
2020. jún. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen én az önállóság, felnőttség részének tekintem, hogy valaki 20-30 éves korban lehetőleg ne lakjon már otthon. Én azt gondolom tevékeny tagja vagyok itthon a háztartásnak, gyakorlatilag két nyugdíjas szülőm van, akik sokban számíthatnak rám. De sok nőnek érthető módon ciki elmondani a barátnőjének, hogy ja hát a pasim a szüleivel él. Még ha minden anyagi gond nélkül össze is költözhetnénk idővel.

Ja, én ugyan egyke vagyok, de unokatesóimnak meg már van lakásuk hitelből. Abba is csak azért nem vágok bele, mert egy egyszobás lyukra futná a fővárosban, és inkább gyűjtök.

2020. jún. 25. 16:09
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem mamahotel, érhető a helyzeted.

A másik felem szerint meg, én nem szívesen mennék olyan pasihoz, aki még otthon él, mert imádom az önállóságot, és és hogy miénk az egész ház. De szerintem ez csak az én kattanásom. A lényeg hogy ez nem ciki!

2020. jún. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7 - Nyilván nem úgy akarok én sem elvenni senkit, hogy egy nyomorult közös otthonunk nincsen.
2020. jún. 26. 01:17
 9/9 anonim ***** válasza:

26 eves vagyok batyam 28,jelenleg mindketten otthon elunk.


Miert? Mert elore tervezunk. Inkabb ledolgozunk par evet, hogy tudjunk majd sajat lakast venni, addig ami van 3 plusz lakas inkabb kiadjuk hosszu tavra. Engem pont nem erdekel mit gondol par velem egykoru lany az onallosagrol, mig neki a fizetesenek egy jo resze elmegy az alberletre. Ne erezd magad kinosan emiatt.

2020. júl. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!