Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondja azt nagyon sok...

Miért mondja azt nagyon sok férfi, hogy ma már nincs szükség a feminizmusra, amikor számtalan területen éri még diszkrimináció a nőket Magyarországon (is)?

Figyelt kérdés

2020. jún. 25. 17:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
67%
Mert férfiak.
2020. jún. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
Bizonyos területeken mindig is lesz diszkrimináció akár férfi, akár nő akár fehér akár fekete az illető.
2020. jún. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
97%
Rövid az első válasza, de igaz, a legtöbb embert nem érdekli, ami a más embernek hátrány. A férfit nem érdekli a nő baja, a fehéret a fekete baja, a heterot a melegé. Vagy ha érdekli, gyors megoldást akar, hogy ne kelljen vele sokat foglalkozni.
2020. jún. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Sunshinedoll ***** válasza:
79%

Mert férfiak, és nyilván nem tudják, milyen nőnek lenni.

Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy nincs éhezés a világon mert nekem mindig jut vacsora :D

2020. jún. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
42%
Mik ezek a számtalan területek pontosan?
2020. jún. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
27%
Konkrétan milyen területen?? Nem veszim fel őket bányásznak, vagy kukásautóa vagy csatornatisztítónak??
2020. jún. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Kevesebb fizetés

Nemi erőszak

Párkapcsolati bántalmazás

Kevesebb női vezető

Kevesebb női politikus

2020. jún. 25. 18:17
 8/24 anonim ***** válasza:
93%

Nőként engem is érdekelne, hogy mik ezek a területek.


Megfordultam több szakon, sportegyesületnek is tagja vagyok, az IT-ben dolgozom, sok más dologban is szerencsét próbáltam az életben és volt néhány párkapcsolatom is. Egy az egyben elkerült az a probléma. Soha életemben nem éreztem azt, hogy pár proli élcelődésén kívül komoly hátrányom származott volna abból, hogy nő vagyok. Sőt, a szakmámban több segítséget kaptam eleinte, mint a férfi kollégák.


Van pár nő ismerősöm, aki hasonlóan gondolkodik... Ők például eléggé szubmisszív személyiségek, nem azért, mert nők, de egyszerűen automatikusan láthatatlanok lesznek például a szakmában, mert nem kockázatnak annyit, nem próbálkoznak új dolgokkal, hagyják, hogy kivegyék a kezükből a munkát. Így nehéz elérni, hogy szakmailag felnézzenek az emberre. Jellemzően a férfias szakmák közös vonása, hogy a maszkulinitással gyakran egy lapon említett talpraesettség, önállóság, kockáztatás, kísérletezés és "nemet mondani tudás" teszi igazán jó szakemberré a szakembereit... Nem sok nőt ismerek, aki ilyen. De ez személyiség, nem nem kérdése

2020. jún. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
67%

Nem nagyon tudják elképzelni ezt a fajta diszkriminálást, így nem is akarnak vele foglalkozni.

Néha mesélem a páromnak, milyen dolgokat éltem meg emiatt, de látom rajta hogy nem érti teljesen.

Sajnálom, mert így sosem szűnik meg a dolog.

2020. jún. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Sunshinedoll ***** válasza:
75%

#8 Ez a "Nincs éhezés, mert nekem van vacsorám" kaliberű arrogancia.

Az egy dolog, hogy TE nem tapasztaltál semmi ilyesmit, örülj neki, de ez nem azt jelenti, hogy nem is létezik.

Engem se zaklattak sose munkahelyen, a fizetésem se kevesebb, mint a férfi kollégáimnak, de azt is felismerem, hogy középosztálybeli egyetemet végzett nőként, akit a szülei végig támogattak gyerekkorában nyilván nem fogok annyi sz-rt kapni a nyakamba, mint rosszabb helyzetben lévő nők (vagy épp férfiak). Nem minden nőnek adatnak meg ugyanolyan lehetőségek, nem mindenkinek van olyan szerencséje, nem mindenki hoz ugyanúgy döntéseket az életben, és ezt nem látni és arrogánsan a saját kvalitásunkat dicsérni anélkül, hogy mérlegelnénk a minket körülvevő világot, iszonyat nagy vakságra és nemtörődömségre utal.

2020. jún. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!