Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit képzelnek magukról, akik...

Mit képzelnek magukról, akik szájmaszk nélkül vonatoznak, buszoznak?

Figyelt kérdés

Megjelentek az önjelölt, mindenkinél okosabb emberek, akik felülbírálják a rendelkezéseket, hogy a szájmaszk nem ér semmit, sőt súlyos beteg leszel, ha hordod és még egy csomó fantasztikus érdekességet találnak ki. Mi olyan iszonyatosan nehéz abban, hogy utazás elején felvegye, a végén meg letegye az ember? Ha csak 1% esélye van, hogy ez segíthet valamit, akkor már azt az esélyt se adjuk meg?

Ez a lázadozás a divat most. A tanár ne mondja meg a diáknak, mit csináljon, verjük meg a tanárt. Senki ne mondjon meg semmit, hogy mit csináljunk, mert úgyis rosszul tudja, és mi jobban tudjuk. Rendelkezéseket se hozzanak semmit, mert a törvényeket, rendelkezéseket is csak nálunk butábbak találják ki.

A legmegterhelőbb az a mozdulat lehet, amivel a maszkot elő kell venni, fel kell helyezni.

Elég jó bevételi forrás lehetne a kormánynak, ha büntetnék, ha valaki nem tartja be az előírásokat. De az nyilván diktatúra lenne, mert senki ne mondjon meg semmit, mit csináljunk, mert mi jobban tudjuk.

Akik nem veszik fel a maszkot, nincsenek tekintettel embertársaikra, akikkel együtt utaznak.

Nyilván mindenki annyira jól tudja magáról, hogy nem esett vagy esik át tünetmentesen a víruson, hogy nagy bölcsességgel eldönti, neki nincs szüksége arra, hoyg az előírásokat betartsa.

Nem kidühöngtem magam itt, hanem érdemes lenne ezeken elgondolkozni.



2020. jún. 27. 22:09
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
30%
ezek azok az emberek akik azthiszik,hogy nekük joguk van mindenre. egyértelműen emberek vagyunk,szabad jogaink vannak,de ebben a helyzetben legalább ne most lázadjanak be a 40+os társaink. engem pont nem érdekel,hogy te azt az 5-10 percet nem birod ki a maszkban amíg buszozol,de akadályozod a vírus terjedését.
2020. jún. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
80%
a héten buszoztam de már senki nem vette fel csak az idősek. még a sofőrön sem volt. am valóban hülyeség. Csak annyi a történet hogy el kell adni a drága maszkokat. akarom mondani olcsó maszkokat drágán.
2020. jún. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
85%

Én például ma utaztam Budakeszire Budapestről és annyira rosszul lettem, hogy muszáj volt levennem. Alapvetően nagyon izzadtam, ráadásul az a szövet maszk is teljesen elvette tőlem a friss levegőt és melegített, az utolsó 10 percben muszáj volt levennem.


Igyekszem betartani a szabályt és valóban, sok embert láttam én is eleve maszk nélkül felszállni, de szerintem úgy, hogy a járművek többségén nem megy a légkondi, nehéz elvárni, hogy az emberek 40 fokban hordjanak maszkot.

2020. jún. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
62%
Én sem hordtam, amikor buszoztam. Tudod miért nem? Mert már rohadtul túl van tolva ez a rohadt vírus téma. Úgy beszélnek róla, mintha mintha mindenki közvetlen életveszélyben lenne, mikor egy sima influenza is legalább annyira veszélyes. Ha nem tűnt volna fel, itt már nagyon régen nem az egészség miatt van a felhajtás, hanem a politikai vonzata miatt. :)
2020. jún. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
19%
#4 attól még ugyanúgy életben van ez a szabály, mi alapján gondolod úgy, hogy neked ez nem tetszik ezért nem tartod be?
2020. jún. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
77%

Az alapján, hogy az emberek kb. 60%-a szarik rá nagy ívben. És képzeld, az idősek is. Van akin felszálláskor sincsen alapból sem, illetve a többiek is leveszik, amint leülnek. A sofőrök 80%-án meg egyáltalán nem volt, még akkor sem, mikor az utasok szálltak fel.

Legalábbis ez az én személyes tapasztalatom 3 hét alatt.

2020. jún. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
11%
#4 Ez igaz lehet. De például kánikulában sem azért viselnek felsőt, - például strandolás után hazafelé, - mert annélkül fáznának, hanem mert társadalmi elvárás. Jó New York-ban mind két nem tagjai lehetnek félmeztelenek. De ez például kívétel. ...
2020. jún. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
69%
Rühellem az embereket. Nem veszek fel maszkot. Leszarom a vírust.
2020. jún. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
75%
Van kb. 0,1% esélyed arra, hogy elkapd azt a ****t, miközben van kb. 99% esélyed, hogy megdöglesz, ha 40 fokban szájmaszkban ülsz órákig. Vajon mi a logikus döntés...?
2020. jún. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk a buszon a Sofőr nem veszi fel. Gondolom jó példát mutat. Nem is kéri, hogy bárki felvegye.


Egyesek szerint vége a korlátozásoknak. És azt gondolják, minden fel lett oldva. Közbe meg nem.


Én azokat nem értem, akik emiatt véresre vernek másokat. Azok mit képzelnek? Mióta szabad a testi sertés?

2020. jún. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!