Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen tantárgyak kellenek...

Milyen tantárgyak kellenek ahhoz hogy pszichológus legyek?

Figyelt kérdés
2020. júl. 3. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Több közül kell választani kettőt, pl nyelv, magyar, töri, biológia, és tán még a matek is. Célszerűen a tanulmányokhoz kapcsolódva biológia és angol.
2020. júl. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%
Ahhoz egyetem kell...
2020. júl. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, az egyetemhez meg érettségi tantárgyak... ezt nem tudni.
2020. júl. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
Én tudom, de a Kérdező kérdése az volt: "Milyen tantárgyak kellenek ahhoz hogy pszichológus legyek?" nem pedig az, hogy mik kellenek az egyetemi felvételihez.
2020. júl. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Psycho_Mia válasza:
Pontszámításnál majdnem mindegy, főleg, hogy már kell egy természettudományos tárgy és jövőre egy ,,belépős" nyelvvizsga is, de önmagában az első 3 évben alapozó tárgyakat tanulnak a diákok: bár btk-s szakokon általában a humán tantárgyak dominálnak, pszichón azonban elsősorban az lesz a kérdés, hogy meg van-e a karaktered ahhoz, hogy xy év múlva szakemberré válhass. Tehát kellően determinált vagy-e.(A tinikori lelkiszemetes üzemmód ehhez még kevés:)) Ha ez megvan akkor lesz a képzésnek etikai, filozófiai, kulturális (szociális) és főleg biológiai aspektusa is, amelyek alá különböző, érdekes tárgyak tartoznak majd. Szerintem a bioszra menj rá leginkább és nyomd meg a humán tárgyakat is:) MA-n már specifikusabb a képzés szemlélet, azonban ide majd el kell jutni:) Mivel a diplomához 2 nyelvvizsga kell, szintén ajánlom, hogy amíg friss (vagyis még ,,érik") az agyad és nem vagy túl leterhelt: próbálj meg még egy nyelvet megtanulni-vagy legalább belekezdeni a nyáron. A tudás nem vész el sosem, azonban az idő véges: jobb ezzel most sz@rakodni, mint amikor majd egész nap bennt ülsz az egyetemen!:)
2020. júl. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!