Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudom hová kéne írnom, de...

Nem tudom hová kéne írnom, de alszik valaki rendszeresen székben/fotelben?

Figyelt kérdés
Olyan sokáig aludtam el a gép előtt a székben vagy a földön a falnak dőlve ülve, hogy már nem tudok normálisan ágyba lefekve aludni. Le szoktam feküdni, kinyújtózni, pihenni, de elaludni nem tudok ott. Maximum 45fokban félig ülve, de csak ilyen pár percekre, aztán felugrok. Miért van ez, illetve árt a székben alvás?

2020. júl. 5. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Nincs tehermentesítve a gerinced! Ne viccelj már!
2020. júl. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Ez legalább szellemes troll-kérdés. :-D
2020. júl. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem troll, miből gondolod? Én tényleg székben alszom, a családnak sem tetszik. Bizonyítékot gyűjteni jöttem, hogy túlélhető.
2020. júl. 5. 21:28
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
A hátnak sokkal jobb az, ha rendesen alszol az ágyon. Így lehetséges, hogy öregebb korodra maradandó hátfájásos leszel. Én a helyedben rászoktatnám magam az egyenes alvásra, akkor is ha hetekig nem alszom ki magam. Jóga gyakorlatokat végezz, ami a hátnak jó. Le is írok egyet, ilyen csúcsos alakban négykézlábon vagy, kinyújtott kezekkel és lábakkal, aztán az egyik lábadat előre rakod a kezeidhez és behajlítod 90 fokba és szép lassan ráfekszel ahogy engedi a tested, a karjaid pedig maradjanak nyújtva és az a lábad is ami hátul maradt. Ez nagyon jól kiegyenesíti a gerincet. Remélem tudtam egy kicsit segíteni. :)
2020. júl. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Túlélhető, de nagyon nem tesz jót a hátadnak, ha ülve alszol és hosszú távon valószínűleg jönne a derékfájdalom és a társai. Valószínűleg csak arról van szó, hogy erre szoktál rá, de ez nem jelenti, hogy innentől nem menne soha többé fekve. Csak vissza kell szokni rá és ennyi. Ha nagyon fáradt vagy, biztos úgy is menne. Esetleg próbáld meg először egy vastagabb párnával, hogy ne teljesen vízszintesen legyél, hátha az segít.
2020. júl. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

"Nem troll, miből gondolod? "

Abból "gondolom" hogy kb. 25 évet éjszakáztam, így pontosan tudom milyen egy székben elaludni. Alvás közben az izomzat ellazul. Falnál ülve egyszerűen eldőlsz, a székben meg lecsúszol. Rövid ideig lehet úgy aludni, de ez max fél óra, és felébredsz, mert a tested riaszt.

2020. júl. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A fal mellett egy szekrény is volt, szóval végülis sarok, a széknek meg hátulja és karfája is van, így bele szoktam gömbölyödni vagy oldalra a karfához dőlök neki vagy könyökkel vagyok a karfán és támasztom a fejem, vagy félig lecsúszva, igen, vagy oldalt ülök benne és törökülésben, vagy csak simán ülök és elől az asztalra dőlök, ahogy épp.
2020. júl. 5. 23:48
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom a gyakorlatot, hol tudok még ilyeneket találni?
2020. júl. 5. 23:49
 9/12 A kérdező kommentje:
Megpróbálok visszaszokni, de nem is szeretem valamiért. Vízszintben félek vagy nem is tudom, nem érzem biztonságosnak, védtelennek érzem magam.
2020. júl. 5. 23:51
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon örülök, hogy kipróbáltad. :)

Csatolok neked egy linket: [link] itt is hátra való gyakorlatok vannak. :)

2020. júl. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!