Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mégis miért visszataszítóbb,...

Mégis miért visszataszítóbb, ha egy lány/nő beszél csúnyán, mint ha egy férfi tenné ezt? És miért rosszabb, ha egy lány trehányabb vagy csúnyán ír, mint ha egy fiú?

Figyelt kérdés

Fiú vagyok, és nem vagyok hímsoviniszta. Csak megfigyeltem, hogy amikor egy lány csúnyán beszél, akkor odarakják a mondat végére, hogy "lány létedre". És ugyanígy volt akkor is, amikor a lánytesóm szobájában kicsit kupi volt. "Panna, hát trehány vagy lány létedre?". Meg ha egy lány csúnyán ír, akkor is odamondják utána, hogy "lány létedre". De amikor egy fiú ír szépen, akkor meg dicséretként mondják, hogy "Milyen szépen írsz fiú létedre." Pedig nem hiszem, hogy alap lenne, hogy egy lány szépen, egy fiú pedig csúnyán írjon. Vagy hogy egy lány rendes legyen, a fiú meg trehány.


Miért van ez?



2020. júl. 7. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Lóf@aszt visszataszítóbb, egyenjogúság van. Egyformán ítélendő meg mindkettőnél.
2020. júl. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő visszataszító, ha ömlik a száján ki a mocsok.


Ez kb. olyan érzésre, mikor kinyitja valaki a száját, és tekergőzve jönnek ki a siklós a szájából. Undorodom az ilyentől.

2020. júl. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Valószínű azért, mert nem jellemző a női nemre.

Gender ideológia, meg liberál eszmék ide vagy oda, pár kivétel miatt ne kelljen már újra gyártani az adott nem jegyeit.

2020. júl. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2+ Manapság, mikor a gyerekek több mint 6-70%-a diszes (beleértve a fel nem ismerteket is, akikkel a szüleik nem törődtek mikor kellett volna), és aki ismeri ezt a jelenséget, és hátrányt ezeknél a gyerekeknél, az nem fog kiakadni az íráson.
2020. júl. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ó, 3-mas nem is tudtam, hogy a nőknél a génekbe van kódolva a káromkodás hiánya.... F@szparaszt.


Kérdező, röviden & tömören: szexizmus.

2020. júl. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a hétszentségit
2020. júl. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!