Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az ilyen...

Mi a véleményed az ilyen fajta "anyád"-ozásról?

Figyelt kérdés

Amikor nem sértésből mondják ("a jó édes anyád!") hanem egyszerűen így nevezik meg az édesanyját valakinek ("Üzenem anyádnak, hogy puszilom, rég láttam")


Őszintén engem nagyon zavar, hiába tudom hogy nem negatív értelemben mondják. Akkor már inkább "anyud", "anyukád".


Gondolom azért, mert egyből a káromkodásra asszociálok, mert sokszor használják sértegetésre.


2020. júl. 9. 14:41
A kérdező szavazást indított:
Egyetértek, zavaró
Én is így szoktam mondani, semmi bajom vele
Egyéb (komment)
33 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Ez egy fajta szitokszó. Kb.olyan mint a káromkodást.
2020. júl. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Biztos nem volt annak édesanyja, aki így hívja az anyukáját. Szoktam őket sajnálni.
2020. júl. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Hangsúly és helyzetfüggő, de azért jellemzően van egy negatív felhangja. Sokkal szebben hangzik egy "hogy van anyukád?" mint egy "hogy van anyád?" Utóbbit egy feleség szájából tudom elképzelni, aki nem bírja az anyósát.
2020. júl. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Amikor még kicsi voltam, volt egy általános iskolás tanárom, aki sokszor mondogatta, hogy a szülőre a sima "anyám, apám" megszólítás nem helyénvaló, hanem inkább édesanya, édesapa. Ebből kifolyólag nyilván az "anyád, apád" sem. Na azóta ezek a szavak mindig szúrják a szememet, irritálnak. :D Más édesanyjára általában mindig "anyukád"-ként hivatkozok.
2020. júl. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Ilyenkor inkább édesanyád-nak kell mondani.
2020. júl. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
Mert sok ember nem szokott anyadozni, viszont az edesanya szot ugyanolyan mesterkeltnek tartja, mint a gyermek szot gyerek helyett.
2020. júl. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég hektikus a kapcsolatom a szüleimmel, ezért nem tudom őket anyukámnak, apukámnak vagy hasonlóképp szólítani, mert nincs meg köztünk az a szoros kapcsolat, hogy egy kedvesebb kifejezés jöjjön a számra, ezért anyám, apám.
2020. júl. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én borzasztó szülők gyermekeként mindig megütköztem azon, ha valaki édesanyámnak szólította a pszichopata bántalmazó anyámat vagy édesapámnak az alkoholista apámat. Amikor ezt hallottam valakitől, akinek fogalma se volt a családi helyzetemről, akaratlanul is ideges lettem tőle.

Próbálok óvatoksan fogalmazni, mert sosem tudhatom kinek milyen a viszonya a szüleivel. Inkább az anyukád-apukád kijezéssel élek, de az anyád apád sem zavaró számomra, csak idegenebb.

2020. júl. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
33%
Hót mindegy, ha máshogyan szólítja az ember, az túl nyálas lenne.
2020. júl. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!