Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudom innen kitenni az...

Hogyan tudom innen kitenni az exet ha be van ide jelentve?

Figyelt kérdés
Szakítani akarok de azt mondta bevan ide jelentve így úgyse tudok mit csinálni. Papámé a ház ő a haszonélvező, apumé a másik fele. Miután meghalt papám akkor lesz a nevemre íratva a ház. Szerintem egyértelmű, hogy én maradok itt. Mondtam neki, hogy kifizetem amit beletett a házba, de nem hajlandó így se elmenni. Valóban így van, már utána olvastam, hogy hiába szólnák rendőrségnek is mert papám aláirta anno , hogy ide lehet bejelentve. Most kerülgetjük egymást.

#Szakítás, jog, törvény,
2020. júl. 10. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A haszonélvező dönt arról, hogy ki lakhat a házban. Attól még, hogy régebben megengedte, hogy ott lakjon, most dönthet úgy, hogy a továbbiakban nem lakhat ott. Ha nincs haszonélvező, akkor pedig a tulajdonos, de írtad, hogy a te esetedben van. Forduljatok ügyvédhez, ha nem tudjátok, hogyan kell eljárni pontosan.
2020. júl. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Kicsit zavaros, de ha tényleg haszonélvezeti joga van a házon, ahogy írod, akkor nem tudod kitenni. Ha nem haszonélvező, akkor viszont nincs köze semmihez, a lakcímet meg lehet szüntetni ha esetleg be van jelentve.
2020. júl. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A papája a haszonélvező, nem az ex, én úgy értem a leírásból. Ebben az esetben ki lehet tenni, akkor is, ha be van jelentve.


Ha az ex haszonélvező lett, akkor nem tudják kitenni, kivéve, ha valahogy utólag megtámadják a haszonélvezetet. Ehhez ügyvédet érdemes keresni.

2020. júl. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, tulajdonjog, sem haszonélvezet nem érinti. Írásban fel kell szólítani, hogy hagyja el a lakást (nem neked) 15 napon belül, utána elég a zárcsere, jogilag védve vagytok.
2020. júl. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyszülői ház. Mamám már meghalt. Papám öregotthonban van. Egy gyerekük van, apum. Papám is meg apum is nekem ajándékozták a házat. Szóval exnek semmi köze, csak be van ide jelentkezve állandóra.
2020. júl. 10. 21:21
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor apum is tud neki írni egy felszólítást? Mert papám már szerintem írni se tud, agyilag nincs már jól. Apumé tulajdonjog, ugye a fél ház már övé, papám haszonélvező övé a másik fele. Én meg ugye öröklöm majd
2020. júl. 10. 21:24
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A bejelentés semmilyen lakhatási jogot nem teremt, szóval tök mindegy, hogy be van-e jelentve vagy sem.


(A viszony fordított. Nem a bejelentés miatt lakhat ott, hanem azért van bejelentve, mert jogszerűen lakik a házban.)

2020. júl. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

A haszonélvezeti jog az erősebb, mint a tulajdonjog, az ott tartózkodás és a bejelentés ténye pedig nem érv akkor, ha ki akarjátok tenni.

Keress fel egy ügyvédet, nagyjából 30ezer/óra a díjuk, ennyi megérne nekem, hogy normálisan éljek.

2020. júl. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A lakcime nem jogositja fel semmire. Szoval barhogyan ki lehet tenni
2020. júl. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

Ingatlanoskent a bevett gyakorlat erre:

Amikor nem veszi eszre,eltunteted a lakcimkartyajat.

Elozo napokban alairattad a hazban 2 lakoval,h nem lakik ott es nincs ott semmilyen ingosaga a lakasban. Ah elhagyta a lakast dolgozni,zarcaere es rohansz a keruleti onkormanyzathoz (kormanyablak),leadni a kijelentest.


Ezt viszont csak a tulajdonosok tehetik meg. Igy a tulajok altal alairt meghatalmazast is mellekelsz.


Zarcsere utan megmondod a fazonnak,h ki van rugva.apadek kijelentettek. Ne jojjon vissza,mert rendort hivsz zaklatasert,ha megprobal bejonni,betoresi kiserletert.


A lakasban tobben lakjatok. Legyen kivel megallitani.


A pereskedes meg egyebek mind draga es eredmenytelen.

2020. júl. 11. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!