Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, milyen élet...

Mit gondoltok, milyen élet várhat egy ilyen helyzetből induló gyerekre?

Figyelt kérdés
Sem az anyja, sem az apja nem várják, csak nem védekeznek és "véletlen" becsúszik a gyerek. Az "apa" már a születés előtt lelép, az anya egy mindenen idegeskedő, mindenbe és mindenkibe belekötő, mindig mindenben másokat hibáztató nő. Anyagi háttér nem igazán van, amint lehetősége nyílik, 12órázásból próbálja eltartani a gyereket, mivel csak 8általánosa van. A "nevelést" már óvodás korban elkezdi, iskolai feladatokra taníja(összeadás, kivonás, osztás, szorzás), majd ha valami kicsit nehezebben megy, azonnal megszólja a gyereket, valamint ha ezek után nem akar tanulni még meg is veri. Hogy el tudja tartani a gyereket, különböző idegen palikat keres, akik nyilván azért jönnek össze vele, mert vele egy szinten vannak. Ha a gyerekre nézve nagyon rossz hatással van a pali, az sem érdekli, kell a pénz alapon vele marad és albérletet kér tőle. Amint az egyik besokal, máris keresi a következőt, aki egyik napról a másikra beállít és odaköltözik. Onnantól kezdve akár uralkodhat is, mindenben dönthet, hiszen adja a pénzt. A verések rendszeressé vállnak mindaddig ameddig elég erős nem lesz a gyerek megvédeni magát, azt hallja folyton, hogy semmit sem ér. Emellett nevelni szinte egyáltalán nem neveli, önállósodásra nem tanítja, mindent megtesz helyette. Apa minta ugye nincs, anya van csak, aki már a fent leírtakból kiderült milyen, meg a palijai(nem egyszerre, hanem egyik követi a másikat x évente) akik vagy nem foglalkoznak vele, vagy belekötnek a gyerekbe.
2020. júl. 10. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem hinném, hogy fényes jövő vár rá. A talpraesettség fontos tulajdonság, amit ha nem tanul meg, úgy nehéz.

De mikor elég nagy, hogy felfogja a helyzetet, akkor lehet ponthogy azt fogja gondolni, hogy "na ez az, amiből ki akarok törni. Ilyen ember én nem leszek, én a saját gyerekemnek jobb szülője szeretnék lenni"

Na ez a jobbik eset.

Az a gond, hogy az első valószínűbb szerintem :/

2020. júl. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Azt javaslom, hogy feküdj be pár hétre a pszichiátriára, hátha jobban leszel:)
2020. júl. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Magáról az élethelyzetről szól a kérdés, hogy egy ilyen gyereknek a válaszolók szerint mi lesz a sorsa. Itt nem az alany személyéről van szó, hogy az épp én vagyok, vagy valaki más. Nem kértem személyeskedést. A kérdésre válaszolj, köszönöm!


Első válasz korrekt.

2020. júl. 11. 16:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha bejön nala az hogy ami nem öl meg az megerösit akkor egy kemény sikeres harcos lesz, viszont ha az entudata aldozatszereppé alakul es folyamat önsajnalatban el es lenezi sajat magàt akkor folytatodik ugyanez csak a nagybetüs eletben. Majd a munkahelyen a fönök dogja leszolni a kollektive csicskaztatni a parkapcsolatiban kihasznalni es eldobni mint egy rongyot.


Nagyon erösen a pozitiv gondolkodasra kellene hajlania celok akarat kitartas erö megcsinalni barmit tüzön vizen at tiszteletben tartania magàt es azt masoktol is elvàrni.

2020. júl. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Na azt az anyát levadásszuk hova kell menni?
2020. júl. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!