Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki mit gondol az oldal egyes...

Ki mit gondol az oldal egyes kategóriáiról, hogyan jellemezné őket?

Figyelt kérdés
Melyik a legnormálisabb és melyiket teszik teljesen tönkre a trollok? Te melyeket olvasod és melyekbe írsz is? A többiről mi a véleményed?
2020. júl. 13. 06:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Amelyekben nem 0-2 vàlaszt kapok, ha kiirok egy kèrdèst.
2020. júl. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Az ezo egy vicc, ott szinte nincs normális válasz.

Amit még olvasok a családi kapcsolatok. Ott meg a kérdések zöme a hülye szülőről, hülye anyósról, hülye rokonról szól. Nekem hihetetlen, hogy ennyi rossz szülő - anyós - rokon van.

Gyerekvállalás-nevelés: ekkor szexeltünk, lehetek terhes? Látsz második csíkot? Terhes lehetek ha...?Terhesen ehetek ezt? Borzalom... Ráadásul megy mások fikázása ezerrel... Ha szoptat ősanya, ha nem, szaranya... Alig van normális válasz még a sokakat érintő témában is.

2020. júl. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Legnormálisabbak ahol konkrét szakkérdésekre kell választ adni. Pl. házfelújítás, kertészkedés, autók (járművek) műszaki kérdései - már azok közül, amiket nézegetni szoktam.


Leginkább troll kérdések hol vannak?

Hú, az többféle van!

Politikában nagyon jellemzőek azok a kérdések, ahol a kérdező gyakorlatilag állítást fogalmaz meg, és ahhoz vár egyetértést. A legszomorúbb, hogy a nyilvánvaló tényekre teljesen süketek szoktak ilyenkor lenni. Természetesen a hozzászólók között is sok ilyen van.

Gyereknevelés: a sok normális kérdés között akadnak idegesítően böszmék is. Pl. valaki nem akar gyereket, és odamegy a gyereknevelésről szóló témába és ott föltesz egy álkérdést, aminek a lényege az, hogy elmondja, hogy nem akar gyereket (rosszabb esetben: miért hülye az, aki gyereket szül) és ehhez vár egyetértést. Szerintem ez pl. abszolút provokáció. Olyan, mintha én, aki az ezotériában abszolút nem hiszek, odamennék abba a rovatba és olyan kérdéseket tennék föl, hogy "Ugye szerintetek is csak a buta emberek hisznek a horoszkópban?"

Aztán vannak azok, akik annyira ostobák, hogy már attól troll az egész kérdés. Pl. két-három heti rendszerességgel jön egy olyan kérdés, hogy a pár hónapos babája ezt vagy azt csinálja, akkor ez arra utal, hogy autista? Nem, te barom, mert azt 3 éves kor alatt képtelenség diagnosztizálni. Máskor meg az, hogy miért nem csinálja a pár hónapos baba ezt vagy azt. Hát azért, mert azt csak sokkal-sokkal később kéne. Pl. 16 hónapos gyereket a bilire szoktatással kínoz. Nekem fölfoghatatlan, hogy valaki nem képes se a védőnőt megkérdezni, sem egy gyerekek fejlődéséről szóló könyvet átfutni, az interneten pedig nem a szakmai honlapokról tájékozódik, hanem arról, hogy a másik fórumon a névtelen kismama az ismeretlenség homályából azt írta, hogy az ő gyereke ennyi idősen már ezt tudta, meg azt tudta. Illetve pl. a szobatisztaságra szoktatáshoz megfelelő életkor olyan nyilvánvaló ismeret, hogy szerintem az általános műveltség részének kéne lennie, legalábbis egy olyan családban, ahol a gyerekekkel törődnek. Persze tudom, ez egyre ritkább manapság.

A Család, gyermeknevelés rovatban rendszeresen megjelennek olyan kérdések, amikről röviden annyit lehet mondani: tinihiszti. Hogy miért vállal gyereket az, aki nem tudja neki megvenni az Adidas cipőt, meg a 160e Ft-os okostelefont. Hogy micsoda disznóság, hogy nem engedik a szülei, hogy bent egyen a szobájában. Ezekből árad, hogy szintén nem egy kérdésre keresnek választ, hanem az indulataikat akarják kiírni, és partnert keresnek szüleik szidásához. Mások (feleségek) meg az anyósuk szidásához keresnek partnert hasonló felállásban. Igaz, ugyanezek fordítva is előfordulnak.


Aztán külön kedvenceim azok a kérdések, ahol egy mondatos nyitókérdés van, hogy "Mi a véleményetek az olyan szülőről, aki....?" és semmi kifejtés, semmi magyarázat. Teljesen nyilvánvaló, hogy itt is a szidáshoz keres partnert az illető, és ez általában nem jön be neki. Ilyenkor a 30. válasz környékén szokott jönni a lényeges információ, ami egészen más megvilágításba helyezi a történteket. Ennek se tudom, mi értelme van, hogy valaki lényeges infót nem ír le az elején, és gyakorlatilag másra reagálunk, nem az ő problémájára.


Szóval, ahol nagyobb tere van a véleménynek, a szubjektivitásnak, ott több a troll. Ahol szakkérdést kell megválaszolni, ott kevesebb. Kivétel a gyereknevelés szakkérdései, mert abba nagyon sok indulat szokott belevegyülni.

2020. júl. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az ezot en imadom.

Tele van paranormalis dolgokkal is amik nalam is voltak

Az alomfejtös es horoszkopos dolgok zavarnak csak

2020. júl. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Kezdjük ott, hogy nem minden kategóriában vagyok jelen.


Családi kapcsolatok, felnőtt párkapcsolatok: a családi kapcsolatokban talán több a segítőkész ember, de kb. ugyanaz a kettő. Rengeteg nőgyűlölő, párkapcsolati téren sikertelen troll van, aki minden nőre általánosít, aztán ha egy nő egy sokkal kevésbé általánosító, de nem férfiimádó választ ír, arra azt mondják, hogy femináci, alapvető igényeket a nők részéről túlzásnak írnak, mert ők nem tudják teljesítni (pl. 10e-nél több gyerektartás az a pasas megkopasztása; egy felsővezető nő se merje elvárni a férfitől, akivel ismerkedik, hogy ne fizikai közmunkás bérből tengődjön; a fitneszmodell se akarjon izmos férfit... mert mi van szegény puhos férfiakkal, akik fitneszmodellt akarnak). Persze pepitában is vannak nők, de jóval kevesebb, ők talán inkább a családi kapcsolatokban. Esküvő alcsoportban viszont sok kedves, segítőkész ember van, talán mert ott konkrétumokat kérdeznek inkább szervezéssel kapcsolatban. Családi kapcsolatban még gáz a szülő-gyerek kategóriában a két véglet: a gyereknek önálló személyisége se legyen, ha az én házamban lakik vs. anyám egy hülyek, ha nem vesz iPodot. Meg régen volt a gazdagkislányos trollkérdés-sorozat (meg azért itt van a legtöbb klasszik trollkérdés talán, pl. a csontos-húsos).


Kultúra kategória: jobbára értelmes válaszokat látok itt... leginkább a művészetek, szokások alcsoportokban szoktam tevékenykedni. Ha épp téma a szexuális zaklatás színházban, jön néhány nőgyűlölő, aki szerint minden nő hazug.


Emberek kategória: talán itt van számomra a legkevesebb troll, kiv. a munkaügyi kérdésekben, mert itt nem a párkapcsolat meg ismerkedés van az előtérben.


Ezóban akkor szoktam megfordulni, ha vki belinkel vmi vicceset, hát ott tényleg sok troll és agyhalott is van.


Szórakozás kategóriában eddig tök korrekt dolgokat láttam, de valszeg azért, mert konkrétumokat kérdeznek az emberek célirányosan. A kivétel az, amikor a lusta tinik az olvasónaplójukat akarják megoldatni.

2020. júl. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Állatok: Ezt maximum akkor nyitom meg, ha a főoldalon meglátok itt valami orbitális baromságot, egyébként nem, nincsenek állataim. Tervben van, hogy lesz egy cicánk, úgyhogy később biztosan többször fogom ezt a kategóriát olvasni.


Családi kapcsolatok: Itt szoktam olvasni is, válaszolni is. Sok a troll kérdés, de annyira nem durva szerintem, itt inkább az idióta kérdező a gyakoribb, aki pattog, ha nem olyan válaszokat kap, amilyeneket várt volna.


Egészség: Nagyon ritkán olvasom, ha igen, akkor célzottan keresek valamit, vagy ha nem találom, akkor kiírok kérdést, de szerencsére nem sűrűb kell egészségügyi kérdéseket feltennem. Szerintem alapvetően egy normális kategória, és ha nem nagyon speckó kérdést tesz fel az ember, akkor jön rá válasz.


Elektronikus eszközök: Ugyanaz, mint egyel fentebb, célzottan keresek itt néha néha, vagy ha úgy adódik, kérdezek. Annyira nem szeretek itt kérdezősködni, mert ha látszik a kérdésből, hogy nem az én szakterületem, akkor gyakran kapok lekezelő választ.


Emberek: Egy időben (évekkel ezelőtt, amikor megjelent ez a kategória) sokat olvastam itt, kérdezni nem szoktam, válaszolgatni igen. Aztán valahogy tele lett a kategória agyhalott típusú tinikkel, akkor leszoktam róla, mert halálosan unalmas és egyszerre idegesítő is volt. Mostanában kezdtem el újra ide is nézegetni, most egész jó a kategória színvonala, amennyire az elmúlt pár napban meg tudtam ítélni.


Ételek, italok: Néha, ha olyanom van, megnyitom és válaszolgatok. Mivel már kb. 15 éve napi szinten főzök és elég sokfélét, ezért sok mindenkinek tudok segíteni, de nem gyakran jut eszembe megnyitni a kategóriát. Egyébként szerintem ez se egy rossz hely, bár néha olyan elmebeteg dolgokon tud veszekedés kialakulni, hogy csak fogom a fejem, amikor vérremenő harcok lesznek arról, hogy a zöldbab főzelékbe SZABAD-E fokhagymát tenni, vagy se :D


Ezotéria: Messziről elkerülöm, idióták gyülekezőhelye, mondjuk én az ilyen ezos dolgokat amúgy is kerülöm, számomra értelmetlen az egész.


Felnőtt párkapcsolatok: Nem gyakran vetődök ide, valahogy hidegen hagy mások párkapcsolata. Ha néha mégis, és válaszolok, tuti, hogy betalál valami tizenéves fiúcska, vagy valami perverz állat és privátban írogat hülyeségeket.


Fogyókúrák: Nem szeretem. Állandó észosztás, kötekedés, ha valamit nem úgy csinálsz, ahogy a nagytudású testépítő urak szerint kell, akkor hülye vagy, dagadt maradsz és úgy egyáltalán, dögölj meg. Kösz, nem.


Gyerekvállalás, nevelés: Nekem ez volt az a kategória, ami miatt megtaláltam ezt az oldalt 13 éve, még terhesen. Leginkább ezt szoktam nézni, mindig is ez volt a "fő" kategóriám. Idő közben született mégegy gyerekem, ő még kicsi (ovis), úgyhogy még valamelyest foglalkoztatnak az ilyen témák. Válaszolni szoktam, kérdezni már nem. Troll kérdés itt is van bőven, meg agresszív barmok is, de általában tök jó, ha tudok segíteni olyannak, aki valamiben bizonytalan. Munkámból adódóan is vannak itt olyan témák, amikben jártas vagyok, ebben is szívesen segítek. Az mondjuk nagyon zavaró, amikor én leírom a tényeket, konkrét szabályozást, eljárásrendet, aztán valami nagyokos rávágja, hogy nem úgy van, és csak vergődik, hogy neki van igaza.


Ismerkedés: Ezt szerintem még meg se nyitottam soha.


Közlekedés: Ide talán életemben kétszer írtam választ, sosem nézegetem ezt a témakört. Mondjuk most járok vezetni, reményeim szerint hamarosan lesz jogsim, lehet, hogy akkor majd lesznek ilyen jellegű kérdéseim, és akkor jobban megismerem ezt a kategóriát, eddig viszont teljesen hidegen hagytak az ilyen jellegű kérdések.


Közoktatás, tanfolyamok: Amíg egyetemre jártam, sokat nézegettem ezt a kategóriát, főleg a felvételik környékén, sokaknak segítettem itt. De már hét éve végeztem, már sok minden nem úgy van, ahogy "az én időmben" volt, úgyhogy már nem járok ide, nem tudom, hogy most milyen a kategória.


Kultúra és közösség: Régebben szerettem nagyon, amikor még jóval kevesebb kategória volt, elég érdekes kérdések voltak itt, viszont nagyon vegyes emberek. Voltak, akikkel lehetett értelmes párbeszédeket folytatni, viszont a társaság fele kb. bigott vallásos volt (itt van ugyebár a vallás alkategória is). Már elszoktam ettől a témakörtől nem szoktam idáig legörgetni.


Otthon: Néha megtalálom ezt a kategóriát, de inkább google keresések eredményeként. Nem tudom megítélni, hogy milyen.


Politika: Már nagyon régen néztem vagy írtam ide bármit is, rengeteg a troll, vagy az elvakult ilyen-olyan szimpatizáns, értelmetlen normális eszmecserével próbálkozni.


Sport, mozgás: Nem szoktam ezt a kategóriát olvasni.


Számítástechnika: Ugyanaz, mint az Elektronikus eszközök kategóriánál. Ha ilyen kérdésem van, inkább megkérdezem a nagyobbik fiamat, évek óta szinte kész programozó a gyerek, amire nekem szükségem van, azt mind tudja. Itt csak párszor kérdeztem, de általában kioktatást kaptam, hogy nem fogalmaztam egyértelműen, és ha ilyen hülye vagyok, akkor nekem úgysem lehet normálisan válaszolni. Bár azért egyszer-kétszer előfordult, hogy tényleg segítő szándékú ember válaszolt, aki nem nézett komplett analfabétának, csak azért, mert nem tudom, mi az a CPU.


Szépség és divat: Néha, ha eszembe jut, benézek ide, ha tudok, válaszolok kérdésekre, kérdezni nem szoktam. Nekem ez egy tök tárgyilagos kategória, én itt még nem futottam bele durva vitákba, hisztikbe, kötekedésekbe, trollkodásokba, de lehet, hogy csak szerencsém van.


Szexualitás: Nem szoktam olvasni.


Szórakozás: Ha egy konkrét könyv vagy film érdekel, mert nagyon tetszik, akkor arra rá szoktam keresni, hogy mások mit írnak róla, de általában nem nézegetem a kategóriát. A kérdések nagy része olyan filmekről, sorozatokról, könyvekről szól, ami nagyon távol áll az érdeklődésemről.


Tini párkapcsolatok: Nem olvasom.


Tudományok: Nem szoktam olvasni, nagyon alul van, pedig néha, ha legörgetek idáig, találok olyat, ami számomra érdekes.


Utazás: Nem szoktam olvasni.


Ünnepek: Nem szoktam olvasni.


Üzlet és pénzügyek: Nem szoktam olvasni, de néha idetalálok google keresés eredményeként, szerintem nem egy túl izgi kategória, nem az, ami vonzaná a trollokat, vagy ahol nagyobb szájkaraték lennének.


Egyéb kérdések: Úgy kb évente egyszer elvetődök ide, az unalmas és a teljesen idióta, viccsenek szánt, de igazából rém fárasztó kérdések váltják egymást. El nem tudom képzelni, kik azok, akiket ez szórakoztat.

2020. júl. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes válaszokat! :)

Jöhetnek még!

2020. júl. 13. 21:00
 8/13 ádehoyg válasza:
Régen sokat jártam a vallás/valláskritika rovatba mert imádok vitatkozni, érvelni. Sajnos sokszor átcsapott veszekedébe vagy értetlenkedésbe, de volt jópár érdekes beszélgetésem is. Most néha ránézek az ezotériára, de ami ott megy az viccnek is rossz.
2020. júl. 14. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
én egy iq tesztet futtatnék, majd beléphetne az oldalra. Elmegy az ember kedve, ha már egy normális kérdés feltevése után egy csomó troll válaszokat kap...
2020. júl. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nem lehet szürni őket valahogy, vagy letiltani a felhasználót, pl a troll válaszolót kicsit megtanitani, hogy máshol a helye nem itt....játszóház topik ott lehet trollkodni, de csak ott....
2020. júl. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!