Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan legyenek jó ötleteim?

Pannaacs13 kérdése:

Hogyan legyenek jó ötleteim?

Figyelt kérdés

Videókat szeretnék készíteni tiktokra,de nem olyanokat amiket már más is csinált. Egyedi szeretnék lenni. Viszont semmi jó ötletem nincs. A barátaim szerint kreatív emberke vagyok. Valaki tud adni

pár "trükköt"/tanácsot hogy hogyan szülessenek jó és kreatív ötleteim? Azokat a kommenteket hogy nem itt kéne segítséget kérni, kérlek mellőzzétek. A hasznos válaszokat előre is köszönöm. 16/L



2020. júl. 15. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően ha jeleneteset szeretnél legyen az a cél, hogy sokan értsék, tudjanak azonosulni vele.

Ha visszagondolsz a veled/barátaiddal történt kínos szitukra, az is lehet egy jó kiindulás, szóval ha vicces az sem baj, sőt kifejezetten jó.

Ennél konkrétabbat nem tudok.

2020. júl. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez részben intelligencia kérdése is...


Amúgy meg ha sok ilyen szart nézel, valószínűleg összeáll a saját stíluspd is a saját ötleteiddel, mint minden másban, szóval hajrá

2020. júl. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elkezdtem leírni a gondolataimat, aztán rájöttem, hogy fogalmam sincs, mi a fene ez a tiktok. Először azt hittem, hogy egy Youtube tiniknek, de ahogy látom, ez olyan, mint a Twitter, csak videóban, ugye? Tehát max. 1 perces, de jellemzően inkább még rövidebb videókat lehet ide feltölteni? Az a lényege, hogy korlátozva van a videók hossza, mert gondolom a mai fiatalok már videónézésre sem akarnak 1 percnél több időt fordítani. Ezt így nagyjából jól gondolom? Szeretnék tanácsot adni, de előbb meg kell értenem ezt.
2020. júl. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tarts brainstormingot.

Első körben ne arra koncentrálj, hogy jó ötleteid legyenek, csak ötleteid.

Próbáld meg nem felcímkézni azokat, csak írd le, ami eszedbe jut. Legyen akármilyen elmebeteg ötlet is elsőre. A mennyiségre koncentrálj, és ne alkalmazz semmilyen szűrőt kb. 20 percig.


Ezután nézd át őket, és ekkor már kategorizálhatod, hogy mi az, ami biztosan nem, mi az, amiből még lehet valami, és mi az, ami megragadta a figyelmedet.

2020. júl. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na, most, hogy nagyjából megtudtam, mi a tiktok, próbálom tovább gondolni.

Szerintem bármibe kezd az ember, amit rendszeresen szeretne csinálni, kell, hogy legyen mögötte egy alap koncepció. Ez esetben egy alap téma, amitől aztán később el lehet térni, de az elején mindenképp kapaszkodót ad.

Ebben nem tudok segíteni, hogy mi lehetne neked ez a téma. Én például fotózok, és ha 10 másodperces videókat kellene készítenem valamiről, akkor én a fotós témáimat "filmesíteném" meg. Tehát letenném valahova fixen a fényképezőgépet, mobilt, és videót készítenék arról, amit lefotóznék. Arra figyelnék, hogy nagyjából minden álljon a képen, mint egy fotón, és egy valami mozogjon. Például egy üres játszótéren leng egy üres hinta, de amúgy semmi más nyoma nem lenne életnek. Aztán ebből csinálnék sorozatot. Az első után már elkezdenék újabbakon gondolkozni, aztán az élet úgyis adná az újabb és újabb témákat.

2020. júl. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

"fogalmam sincs, mi a fene ez a tiktok. "


A tiktok egy -naiv tiniknek szóló- kínai adatlopó alkalmazás, amit ezért a tevékenységért már több országból ki is tiltottak.


[link]

2020. júl. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6: köszi, akkor hanyagolom is inkább az ismerkedést ezzel az alkalmazással. :)
2020. júl. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

#3

Ugyanaz mint a vine régebben, csak sokan azt hiszik hogy ez új ötlet.

2020. júl. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"kínai adatlopó alkalmazás"


annyi, hogy nem amerikai adatlopó, hanem kínai...

:D

2020. júl. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!