Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A lányok mégis miért szégyelli...

A lányok mégis miért szégyellik és titkolják a barátjuk előtt, hogy menstruálnak? És miért nem mondják ki, hogy menstruálnak? És ha annyira görcsölnek, miért vesznek erőt magukon, hogy eljöjjenek bandázni?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok. Nekem egyáltalán nem ciki ez a téma, és szerintem a fiú osztálytársaimnak se, meg a fiú baráti körömből se ismerek olyat, akinek ez ciki lenne. Van egy barátnőm, 2 hete vagyunk együtt. Tegnap találkoztunk, sétálgattunk, meg fagyiztunk és láttam rajta, hogy rosszul van, le volt fehéredve az egész arca, a fagyit se ette meg. Megkérdeztem, hogy mi baja, erre azt mondta, hogy "azok a napok vannak". Ezt nem csak nála, de a lány barátaimnál is észrevettem, hogy azt mondják, hogy csaj-baj, havi baj, stb. De van, akik ki se mondják, csak annyit mondanak, hogy "Fáj a hasam... tudod...". Miért szégyellik a lányok? Miért nem mondják ki? Jó, nem kell a homlokukra írni, de baráti körbe miért nem mondja ki? Ez olyan intim dolog nekik?


Légyszi normális válaszokat, tényleg érdekel a dolog. Azok a lányok is írjanak, akik így mondják.



2020. júl. 15. 17:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
5%
Ez női dolog. Intim. Magánügy.Nem közügy. Régen a nők ilyenkor elvonultak az őserdőbe:D és milyen jól tették.
2020. júl. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
85%

Azért kérdező, mert belénk nevelik, hogy ez szégyenletes. Van olyan barátnőm, aki nem tarthatta a tampont, betétet a fürdőben, mert ha az apja meglátja, mi lesz. (gy.k.: a tiszta betétekről beszélek)


Na meg ott van, hogy ha elmondom, hogy megjött, akkor biztos lesz egy férfi, aki nem vesz komolyan, mert BÁRMIT mondok, ami neki nem tetszik, biztos csak a hormonok miatt mondom.


Örülj neki, hogy nem akaszt ki. Felvilágosultabb vagy, mint sok felnőtt férfi.

2020. júl. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 nemaRendőrség ***** válasza:
45%

Te szoktál mesélni arról hogy 22 centis mosterszart adtál ki magadból, plusz három deci híg fosás jött utána?

Nem, annyit mondasz hogy voltál wc-n vagy hogy elrontottad a gyomrod maximum

2020. júl. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
71%

Nem tudom higy a többi lány hogy van vele de én ilyen téren szégyenlős vagyok...

Megmondom megtámadott a vöröshadsereg vagy a mikulás aztán le van tudva

nem mondom ki hogy menstruálok mert az olyan furi

szóval ja

16/L

2020. júl. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább azért amit a 12-es ír. Elég sok előítélet van, rengeteg béna poèn épül fel belőle nem csak szitkomokban, de a hétköznapokban is.


Meg mindenkinek más. Nekem pl, ha nincs vérfolt fel se tűnik. De volt olyan osztálytársam, aki pedig minden hónapban 2-3 napot hiányzott, mert tènyleg olyan rosszul volt.


De király, hogy èrdeklődsz/okés vagy ilyenekkel, mert pont az ilyen hozzáállással lehet "semlegessè/normálissá" tenni a témát! 😊


18/L

2020. júl. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Először is: tök jó, hogy te így állsz hozzá. :)


A szóhasználat: fene tudja, nem mindent hívunk a tudományos nevén. Én már felnőttként az élettársammal élek, én is úgy közlöm vele, hogy "na, most se leszel apuka", vagy "eljött a hónap legszebb időszaka", vagy hasonló. Furcsa lenne a "drágám, menstruálok" bejelentés - de egyébként meg egyikünk se tartja cikinek se a témát, se a kifejezést, szóval ha szóba jön akkor beszélünk róla a nevén nevezve, de amikor "bejelentem" akkor valahogy nem ez tűnik a legjobb kifejezésnek. :)


A "miért szégyellik": nekem is beletelt egy időbe, mire rájöttem hogy nem szégyen... de addig a szüleim se kezelték túl jól, illetve az első pasim akivel kamaszként járogattam, elhordott mindennek amikor elmondtam hogy megjött, mert hogy ő erről nem akar tudni és ez undorító... Szerencsére nem voltunk együtt sokáig, de ez azért megmaradt bennem, és sokáig azt gondoltam hogy ez tényleg valami ciki, gusztustalan dolog.


Ahogy elnézem, neked nem kell aggódnod, a barátnőd már ennyicske idő után is elmondta, te pedig gondolom jól kezelted, ha azt írod hogy neked nem ciki. Ez tök jó, csak így tovább a többi hasonló témával is. A szóhasználat meg nem fontos. :)

2020. júl. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
85%

Én speciál semennyire sem szégyenlem, de tisztában vagyok, hogy nem mindenki kíváncsi rá.

(Ha igazi álompasi akarsz lenni, a hónap azon részére szervezz nyugisabb programokat

Ja, és legyen nállad

M I N D I G valami édesség)

2020. júl. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen jöttem össze a jelenlegi párommal (23 vagyok). De én már az elejétől szóltam, hogy "bocs, megjött". Márcsak az intim dolgok miatt is. Én sosem titkoltam, nem tartottam benne semmi szégyenleteset. Ugyan olyan természetes dolog, mint a légvétel.

Hogy sokan miért érzik cikinek... Igazából ezt inkább a fiúktól kérdezd. Pontosabban azt, hogy miért kell érte cikizni. Nekem még a gimnáziumban is volt olyan fiú osztálytársam, aki ha megtudta, hogy egy lány menstruál, akkor folyamatosan gúnyolta és cikizte. Valószínűleg sokan ezért nem merik elmondani, mert túlságosan is sok éretlen fiúnykához volt szerencséje.

Persze, nyilván a lányból is nő lesz és megtanulja, hogy ez természetes, nem lesz kínos. Ahogy a fiú is férfi lesz, és imádkozni fog, hogy a barátnőjének megjöjjön időben.

De hogy tiniként miért kell ebből ügyet csinálni a két félnek ez rejtély.

2020. júl. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Dorci1999 ***** válasza:
91%
Köszönhető ennek a rossz társadalomnak, ami kb a levegővételt is tabutémának gondolja. Pedig nem kéne hogy tabu legyen hiszem szinte minden nőt érint. Meg rengeteg feszültséget okoz ennek a tabusítása. Gondolok arra hogy menstruációs szegénység, meg ha véletlenül valami átázik már cikinek érzi magát. A mensruáció a nőiesség öröme és nem szégyenletes dolog kéne hogy legyen. Amúgy a fiúhaverjaimmal (csak barátok) szoktam néha beszélni arról hogy most épp megjött és azért vagyok idegesebb. Ilyenkor jobban támogatnak, sőt volt hogy csokit is vettek nekem.
2020. júl. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Dorci1999 ***** válasza:
95%
Amúgy tök jó hogy te ezt nem gondolod cikinek. Szerintem azzal a sráccal van baj aki ezt cikinek gondolja. Ciki nekik tudom, de jó lesz majd nekik átélni később az apasági örömöt átélni egy megszülető gyerekkel. Ha a feleség nem menstruálna, akkor gyerek se lehet (nyilván nem 16 évesen hanem később), ebbe bele sem gondolnak.
2020. júl. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!