Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A lányok mégis miért szégyelli...

A lányok mégis miért szégyellik és titkolják a barátjuk előtt, hogy menstruálnak? És miért nem mondják ki, hogy menstruálnak? És ha annyira görcsölnek, miért vesznek erőt magukon, hogy eljöjjenek bandázni?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok. Nekem egyáltalán nem ciki ez a téma, és szerintem a fiú osztálytársaimnak se, meg a fiú baráti körömből se ismerek olyat, akinek ez ciki lenne. Van egy barátnőm, 2 hete vagyunk együtt. Tegnap találkoztunk, sétálgattunk, meg fagyiztunk és láttam rajta, hogy rosszul van, le volt fehéredve az egész arca, a fagyit se ette meg. Megkérdeztem, hogy mi baja, erre azt mondta, hogy "azok a napok vannak". Ezt nem csak nála, de a lány barátaimnál is észrevettem, hogy azt mondják, hogy csaj-baj, havi baj, stb. De van, akik ki se mondják, csak annyit mondanak, hogy "Fáj a hasam... tudod...". Miért szégyellik a lányok? Miért nem mondják ki? Jó, nem kell a homlokukra írni, de baráti körbe miért nem mondja ki? Ez olyan intim dolog nekik?


Légyszi normális válaszokat, tényleg érdekel a dolog. Azok a lányok is írjanak, akik így mondják.



2020. júl. 15. 17:11
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy nem érzed cikinek fiú létedre ezt a dolgot. :)

Könnyebb azt mondani, hogy "megjött" "gondom van" "bajom van" stb, mintsem hogy "menstruálok" "havi vérzésem van" "havi bajom", legalább is részemről, de ismerek olyan lányokat is akik semmi szégyenérzet nélkül akár hangosan is mondják, hogy éppen menstruálnak. Ez az adott lánytól függ, hogy mennyire érzi alárendeltnek és cikinek magát ilyenkor. Ez egy társadalom által létrehozott íratlan szabály, hogy a lányok gáznak érzik ezt a természetes dolgot.

De nyugi, csak két hete vagytok együtt, már az is jó, hogy egyáltalán elmondta neked, majd felszabadul egy idő után. Sajnos kevés ilyen fiú van, aki megérti és nem dob be rögtön egy szánalmas poént ezzel kapcsolatban, részben ezért sem nagyon szeretik a lányok ezt közölni.

Ez persze az én véleményem és az én tapasztalatom.

2020. júl. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!