Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményed azokról, akik...

Mi a véleményed azokról, akik könyvből szeretnének gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

Benne vagyok egy csoportban, amit egy anyuka csinált, aki nagyon tudományos alapokon akarja nevelni a gyerekét (tulajdonképpen zseninek). Persze a tudatossággal nincs bajom, nyilván ne álljon neki teljesen vakon az ember, ha van lehetősége odafigyelni, de amit nála érzek, az inkább az, hogy képtelen a gyerekének a fejlődését és a preferenciáit szabadon alakítani. Az ilyen szülők mintha nem akarnák, hogy a gyerek magától a maga tempójában és az érdeklődését spontán irányítva fedezze fel a világot. Ráadásul mindenből a tuti módszert keresik, holott szerintem annyira különbözőek a gyerekek, hogy ez nem működik papíralapon így, legfeljebb irányelvek lehetnek hasznosak.


Nekem nincs gyerekem, de anyukám sokkal inkább "józan paraszti ésszel" nevelt, nem ennyire tudományosan. Nem tudom, milyen lett volna, ha projektként kezel, de számomra ez olyan furcsa. Ridegnek érzem és természetellenesnek ezen a szinten. Ti mit gondoltok róla?


2020. júl. 20. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom jó ötletnek. Elég csak annyi, hogy az író egy hibás nevelési mintát visz-és már meg van a baj.
2020. júl. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően az ilyen ember nem nagyon veszi figyelembe a saját gyereke személyiségét, mert egy útmutatást követ. Persze nevelni kell, de figyelni is, hogy a gyerek éppen milyen attitűddel, habitussal, tehetséggel van eredendően megáldva. Persze ezek az útmutatók gyakran tartalmaznak személyiségbeli iránymutatást is, de aki e szerint nevel, az csak “néz, de nem lát”, azaz igazából nem látja, hogy mit is kellene tennie valójában.
2020. júl. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, zseninek nem tudod nevelni, az genetikailag, és még sok összetevős. Áldás is például.


Ez nem tanulható, tágítható, emelhető, de az alap a gyerekben van. Ritka szerencse az, ha mind a két szülő magasabb szinten van, mint az átlag-és pont a gyerekben nem ütközik ki a nagyszülő, vagy csak az egyik nagyszülő-aki pont okosabb volt.


És az igazság az, hogy az ilyen gyerekeket már bölcsiben kiszúrják, és ez végig kiséri a gyereket egész tanulmányai alatt.

Egy átlag intelligenciájú gyerektől a 4-es követeled meg-az a minimum szint, de attól a gyerektől aki az ötösnél tud többet-attól a minimum a kiváló-mert tudod, hogy tud többet. Nem te vagy elvakult szülő, hanem már milliószor kiderült, hogy átlag fölötti. És ugyan meghagyod a gyereknek a gyerekkorát, de elvársz tőle. Neki az 5-ös a közepes szint, amibe tesz munkát, klűzd is, de a minimum szintje.

2020. júl. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*zseninek nem tudod nevelni, és ne is akard
2020. júl. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
Ha egy gyerektől nem követelsz, az a gyerek egy idő után szétesik, és azt hiszi, hogy a széteséses időszaka a normális..Sokkal nehezebb dolga van annak a szülőnek aki átlagon felüli gyereket nevel, mint egy átlagosnak. És itt ne szülői elvakultságra gondolj, hanem pedagógusok tömkelegének a felhívása és megerősítése alapján átlagon felüli a gyerek.
2020. júl. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem követelésről volt szó és nem is arról, hogy nekem van gyerekem
2020. júl. 20. 22:18
 7/8 anonim ***** válasza:
6 Próbálj beszélni az illetővel, mert tönkre vághatja a gyerekét.
2020. júl. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jah és egy ilyen gyereknek próbáld megmagyarázni, hogy a többieknek miért jó a hármas,nekik miért van megengedve neki miért kell az 5-ös.


12 évig küzdöttem a gyerekemmel ez miatt-tavaly értette meg a miértet. Tavaly.És most értette meg mit tudott önmagából kihozni.

2020. júl. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!