Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire értetek egyet azzal,...

Mennyire értetek egyet azzal, hogy egy jó szülő ismérve az, ha az idő elteltével lesznek unokái?

Figyelt kérdés
2020. júl. 22. 11:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Semennyire.
2020. júl. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Egyáltalán nem értek egyet.

Egy jó szülő ismérve az, hogy a gyereke egy önálló, céltudatos és jó jellemű felnőtté érik, aki olyan életet alakít ki maga körül, amire vágyik és amiért tett.

Sokan nem szeretnének gyereket, és ez teljesen érthető. Sokaknak nem is való, mert nem tudnák kellően felnevelni. Sokaknak egyszerűen nem lehet.

Ennyi erővel az utolsó zsákfalun élő cigány asszonyok a legjobb anyák, akiknek tíz unoka ott van, miután a gyerekei már tizennégy évesen teherbe estek. Lám, mégsem neveznéd őket jónak, vagyis bukott az elméleted.

2020. júl. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Ekkora baromságot ritkán lehet olvasni!

Mi köze a "jó szülöségnek" ahhoz, hogy a "gyerek" akar-e gyereket??????

2020. júl. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Igen,akkor azok a c..anyok a legjobb anyukák,akiknek már 35 évesen egy tucat unokájuk van,úgy,hogy a gyerekük 14-18 évesen szülik őket...:)))
2020. júl. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
A ketteshez annyit tennék hozzá, hogy rengeteg arra a példa, hogy egy rossz szülőnek lesz céltudatos gyereke, pont a neveltetése ellenére, tulajdonképpen ki akar törni abból, amit a szülei teremtettek meg neki (nem anyagi értelemben gondolom, de szerintem értitek, mire célzok)
2020. júl. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Én egészen mást mondanék:

Jó szülő az, akinek a gyereke felnőttként boldog, és visszatekintve azt mondja, hogy boldog gyerekkora is volt.

2020. júl. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem ebben lehet valami. Tipikusan azok az ismerőseim többgyerekesek, akik a szüleikkel jó viszonyban vannak, tartják a kapcsolatot, általában nekik is több testvérük van.


Én két olyan párt ismerek közelebbről, akik nem akarnak gyereket. Az egyiknél a nő problémás családból jött (alkoholista apa, bántalmazott anya), a másik pedig az iszonyat jómód mellett elhanyagolt gyerek (mindkettő), akikre soha nem volt ideje a szülőknek. Máig nincsen jó kapcsolatuk a szüleikkel.


Természetesen ez utóbbi pár a környezetvédelemre hivatkozik, hogy miért nem akarnak gyereket. Mellette 2 SUV-val járnak, 300 m2-es villában élnek és évente 3x mennek exotikus vakációra.

2020. júl. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A "Nem az a magyar, akinek a nagyszülei magyarok, hanem akinek az unokái azok" mondásra emlékeztet, bár ebben már nem csak az van, hogy lesznek unokái, hanem, hogy azok magyar identitásúak.

Nem értek vele egyet. Egyrészt a gyereknek van egy másik szülője, genetikája és vannak barátai, tanárai, társaságai is, már csökken a hatásod. Aztán még a gyereked is beházasodik valahova, lehet tök más mintájú emberhez. Végső soron a te hatásod a világképére matematikailag nem olyan nagy, persze tudom, a valóságban ez bonyolultabb folyamat.

Nem is beszélve arról, hogy a mai világban a felnőttek annyit dolgoznak a munkahelyeiken, hogy sokkal kevesebb idő jut nevelésre.

2020. júl. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire, nem is értem.

Szüleimet jó szülőknek tartom, szerettem és szeretem őket. Ettől még én nem akarok gyereket. Nem értem mi köze a kettőnek egymáshoz.

2020. júl. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Rég olvastam ekkora baromságot. A jó szülő ismérve az, ha egy önálló, önazonos, boldog, morálisan korrekt felnőttet nevel fel és hagyja, hogy a felnőtt gyereke a saját útját járja. Akkor is, ha ez az út nem tartalmaz unokákat.
2020. júl. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!