Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én nem értem, hogy miért...

Csak én nem értem, hogy miért ne szólhatnék bele más szülő nevelési módszereibe?

Figyelt kérdés

Azt én értem, hogy "az ő élete", de amikor egy másik élet is a képben van az azért már teljesen más, sokszor nem is a nevelésbe szól bele az ember, hanem inkább már az emberi hülyeségbe.

Engem pl. az kiakasztott, amikor írják, hogy nem vihet fel kaját a szobájába a gyerek, csak mert "morzsálni fog és az vonzza a hangyákat". Hát a francba is már, ha eddig nem sikerült megtanítani takarítani, akkor legalább most ha majd elhangyásodik, akkor megtanul takarítani. Ha meg nem, erre mondják azt, hogy edd meg, amit főztél! ;)

Azt még én vagyok a hülye, mert beleszólok ilyenekbe, még ők sértődnek be rám, bezzeg azt meg még ők is leszólják, amikor a szülő tiltja a gyereknek, hogy maszturbáljon, de az mitől másabb valljuk be őszintén? Ugyanúgy egy nevelési módszer az is, még ha ez sokaknak nem is tetszik, ők se szóljanak abba bele akkor! De nem, én abba is beleszólok, mert ugyanolyan hülyeségnek tartom, mint a fentebb említettet, szerintem jogom van kimondani/leírni a véleményem arról, amiről csak akarom, ha megértik, amit mondok, ha nem.



2020. júl. 23. 14:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
46%
A mester én vagyok
2020. júl. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
66%

Tudom, hogy azt várod, hogy bólogassanak itt neked, de nincs igazad és söprögess inkább a saját házad táján.


Egyetlen eset van, amikor bele lehet szólni, de akkor kötelező: ha bántják a gyereket. A te piszlicsáré hülyeséged amit példaként hoztál, nem ez a kategória.

2020. júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
55%

Elmondod a véleményedet, megpróbálsz segíteni a másiknak, de lépsz tovább.

Aztán az illető vagy észreveszi, és kapva kap a segítségen amiből profitálhat később, vagy nem-mert a saját élete. Aztán van aki meg sem hallja a dolgokat, csak ostoba módon csípőből reagál, mert gondolkozni azt nem tud. Neked annyi volt a dolgod, hogy segíts, a többi már nem a te dolgod.

2020. júl. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
#2 Ha a maszturbálástól tiltja a gyereket, akkor egy szexuálisan aberált felnőtt lesz valszeg, ha pedig még a legapróbb széltől is óvja a gyereket, akkor meg egy életképtelen senki. Egyik sem jobb.
2020. júl. 23. 14:41
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem a te dolgod ebbe beleavatkozni

Maximum jelentheted a gyámügynél a dolgot de azt bizonyítani is kell illettve a gyermek akarata is számít, hogy el akarja e hagyni a szüleit

2020. júl. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
66%
A legjobb példát hoztad :) Nálunk sem eszünk a szobában, gondolhatod, kinek kell takarítani. Nem is szeretem, ha ebbe beleszólnak. Ötleteket, tanácsokat persze megtárgyalunk egymás között a többi szülővel, de beleszólni már-már pofátlanság.
2020. júl. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg a legtöbb ember alapvetően a legnagyobb jóindulattal és akarattal áll neki a gyereknevelesnek és mindenki a maga meggyőződése szerint csinálja ahogy akarja meg tudja. És ennek van pozitív meg negatív oldala, aminek az eredménye úgyis felnőttkorban dől el, hogy mennyire lesz normális, életrevaló felnőtt a gyerekből.


De neked biztos tökéletes gyerekeid vannak, és te soha semmit nem csesztél el, hát persze :D magas a ló, vigyázz le ne ess.

2020. júl. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Kéretlenül ne is! Ha kérdeznek, mert érdekli a szülőt a véleményed, akkor mondd, vagy ha közel álltok egymáskor. Ha a nagy gondod van, gyámügynek szólj, de ha csak a morzsákkal van gond otthon, mindenkinek megvan a saját dilije. Másrészt, a te véleményed, nem az övé, ergo nem kőbevésett igazság, hogí úgy kell tennie.
2020. júl. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

#2 De teljesen mindegy az most, hogy mit hoztam fel példának, az sem volt semmi, amikor mindenki beleegyezet abba, hogy elengednék a gyereket buliba olyanokkal, akiket te mint szülő nem ismersz, de ő igen. Bammeg, ha tegyük fel eltűnik, mert simán lehet, volt is már rá példa, akkor hol a francba keresed, ha tulajdonképpen semmit nem tudsz a gyerekedről? Ilyenkor már észbe kaptak.


De az is teljesen mindegy, hogy igazam van-e vagy sem, ha véleményemet akkor is jogom van kimondani, ha tetszik, ha nem. Ez van.

2020. júl. 23. 14:50
 10/26 vantel ***** válasza:
58%

Mindenki arra vágyik,hogy megkritizáljás és habozás nélkül gyökerestűl gyomlálja ki a helytelen viselkedését!

Kritizálj sokat,hogy begyűjthesd az elismeréseket!

Tedd tökéletesebbé a világot éleslátásoddal és ajándékozd meg bölcsességeddel!

Legjobban a játszótéren és szülői értekezleten gyakorolhatod.

Mindenki egy emberként fog éljenezni és kérni a folytatást!

2020. júl. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!